Založení sboru Jičín

20.2.2011 21:50 Vladimír Krupa České sdružení,Sbory

V sobotu 19. února 2011 byl založen sbor Jičín. Sbor vznikl ze skupiny při sboru Turnov na základě žádosti mateřského sboru z 12. prosince 2010.

Založení sboru byli přítomni předseda Českého sdružení Pavel Zvolánek a kazatel Josef Dvořák. Zároveň byli zvoleni představitelé sboru – starším sboru se stal Marek Ondráček.

Ve druhé části shromáždění pozdravila zástupkyně města Jičín a představitelka Českobratrské církve evangelické, kde jsou jičínští mnoho let v nájmu. Popřály nově vzniklému sboru naplnění jejich záměru sloužit obyvatelům města.

Odpoledne Eva Ondráčková v krátké prezentaci zpřehlednila počátky adventistického hnutí na jičínsku. Shromáždění pozdravil také starší sboru z Turnova br. Josef Císař, který za mateřský sbor vyjádřil, že se těší na další společnou spolupráci. Shromáždění se účastnili i členové skupiny Nový Bydžov.