72 hodin

6.10.2017 09:30 David Čančík Klub Pathfinder

Co máte v plánu na 12. – 15. října 2017? Že nic? Zapojte se do zajímavého projektu, který se bude odehrávat po celé České republice. Tvoří ho stovky dobrovolníků, kteří nechtějí zůstat pasivní, ale naopak se chtějí zapojit do veřejně prospěšných aktivit.

Celé je to velice jednoduché. Stačí vytvořit partu lidí, kteří si vytyčí nějaký společný cíl. Může to být návštěva seniorů v okolí, uklízení zastávky autobusu nebo sázení nových stromků v parku. Kreativitě se meze nekladou. Vedoucí této skupiny dobrovolníků projekt zaregistruje na web 72 hodin, čímž o něm dá vědět lidem v okolí, kteří by se k projektu chtěli dodatečně připojit. Účastníci projektu pak dostanou od pořadatelů akce trička a případně další vybavení dle typu akce.

Kouzlo projektu je v tom, že se v jeden čas spojí stovky lidí, aby svět udělali lepším místem.

Všechny detaily a další informace najdete na webových stránkách projektu 72 hodin.

Jakub Fraj