České sdružení

Církve adventistů sedmého dne

Naděje pro Elišku

3. 4. 2015 22:07 Vladimír Krupa Sbory

Sbor Církve adventistů sedmého dne Praha – Smíchov, Peroutkova 57 ve spolupráci s Helppes – centrem výcviku psů pro postižené o.p.s. a sociálním odborem MČ Praha 5 Vás zvou v sobotu 18. dubna od 17 hodin na benefiční koncert „Naděje pro Elišku“. Koncert se uskuteční pod záštitou Mgr. Jana Smetany, zástupce starosty MČ Praha 5.

Je dobré se občas v životě zastavit. V těchto okamžicích více a citlivěji vnímáme své okolí.

13tiletá Eliška trpí diabetem, při kterém u ní velmi často dochází k hypoglykemii. Díky Neli bude mít Eliška vedle sebe velkého pomocníka. Neli, signální fena flat coated retrievera, je schopná pomáhat tím, že u Elišky včas označí snižující se hladinu cukru v krvi a tím jí umožní vzít si včas potřebné léky a napomůže tak předejít hypoglykemickému záchvatu. V případě nevolnosti na veřejnosti upozorní okolí na potřebu přivolání lékařské pomoci. Tím, že bude Neli viditelně označena jako asistenční pes, každý pochopí, že její mladá panička není opilá či zfetovaná, ale že je zapotřebí zavolat pomoc. I takto nepřímo může Neli dokázat zachránit život.
Elišce její nemoc znemožňuje věnovat se řadě aktivit, včetně sportovních, kterým se můžou věnovat její zdraví spolužáci a kamarádi. Neli bude nejen pomocnicí, ale také velkou kamarádkou, s níž se bude moci věnovat „psím“ sportovním aktivitám – dog dancingu a agility, na což se Eliška již moc těší. V posledních týdnech Eliška Neli navštěvuje a obě se učí vzájemně si porozumět.

Neli je cvičena unikátní metodou vyvinutou ve spolupráci s policejním specialistou a soudním znalcem v oboru kynologie, panem Bc. Stanislavem Beníškem.

Benefiční koncert se uskuteční v modlitebně Církve adventistů sedmého dne, Peroutkova 57, Praha 5 – Malvazinky. V rámci koncertu vystoupí komorní soubor FIDES a Smíchovský pěvecký sbor. Obě hudební tělesa ve zmíněné modlitebně pravidelně vystupují. Pozvání k moderování přijal herec Svatopluk Schuller.

Výtěžek z benefičního koncertu bude věnován na výcvik signální feny Neli, Výcvik Neli stojí přibližně 230.000,- Kč. Děkujeme všech ochotným dárcům.

Dopravní spojení: metro trasa B – stanice Anděl; bus č. 137 – stanice Urbanova


Je možné přispět Helppes o.p.s., která cvičí fenu Neli pro nemocnou Elišku, posláním finanční částky přes účet a požádat o potvrzení o daru.

Číslo účtu Helppes o.p.s. je: 175188017/0300, VS: 2262014, do poznámky prosím uvést: pro Elišku a Neli.

Ohledně vystavení potvrzení o daru, prosím, uveďte – jméno, adresa a číslo účtu, ze kterého jste zaslali dar (pro možnost identifikace daru a jeho výše).

Kontakt na Helppes o.p.s.: paní Natálie Nováková – mobil: 739 074 968

 eliska