České sdružení

Církve adventistů sedmého dne

BASEMENT není jen coworking v centru Prahy

25. 10. 2017 09:24 David Čančík Společenská centra

Na pražských Vinohradech vyrostlo otevřené společenství, které usiluje o život podle křesťanských hodnot. Chce být inspirací pro nevěřící, hledající, tradiční věřící, i pro ty, kteří se nedokázali ztotožnit s církevní kulturou.

 

Basement nabízí několik typů aktivit. Pro příznivce duchovní je přichystán první pátek v měsíci Basement Worship. Každou středu otvírá ke studiu teolog a kazatel Michal Balcar Basement Bibli a srozumitelnou formou předává své poznání dál. Druhý čtvrtek v měsíci hostí Basement Studium jednu z předních osobností českého univerzitního prostředí a moderátoři s ní vedou dialog o vybraných náboženských tématech z oblastí teologie, filozofie či psychologie. Basement Bohoslužba otvírá otázku, která je stará tři tisíce let, a přesto v životě spousty lidí dodnes aktuální – jak prožívat duchovní rozměr života? Dva moderátoři na jedné straně a na té druhé host – host, který dokázal vykročit z davu a jeho jméno je spojováno se zajímavým tématem. Kulturou, vědou, byznysem, politikou, nebo třeba církví. To je Basement Chat.

Otázky malíře a moderátora Jana Bárty jdou k věci, jdou pod povrch, jdou s dobou. Pátrá v uměleckých vodách po spřízněné duši, zapomenutých klenotech, nevšedních příbězích a dává život Basement Artu. Prostřednictvím Basement Travelling se můžete nechat inspirovat pro své plánované cesty, a nebo si jen z pohodlí křesla vychutnat fotografie a vyprávění těch, kteří už svět procestovali za vás. Basement Movie je o filmech, jdou na dřeň a otevírají témata doznívající v divákovi ještě dlouho po projekcích. Součástí promítání je odborný úvod a DVD s tematicky příbuznými snímky. Během Basement Horizontu narazíte na přednášky různých témat, koncerty a mnoho dalšího.

Pokud hledáte místo, kde je možné se učit, pracovat na notebooku, dělat věci do školy, od pondělí do pátku se Basement promění v Coworking, tedy ve sdílený pracovní prostor pro ty, kteří hledají příjemné pracovní prostředí.

Každý z nás si uvědomuje, že náš život má svůj duševní, ale také duchovní rozměr. A proto jsou součástí Basementu i dva pastoři. Josef Dvořák a Michal Balcar. Oba vědí, jaké je nevěřit, a vědí také, že věřit je někdy sakra těžká věc. Oba vědí, jak obtížné je bojovat s pochybnostmi a rozhodně nemají radu na každý problém. Přesto nabízejí svůj čas a naslouchání každému, kdo hledá doprovod na své duchovní cestě.

Ulice Londýnská se rozsvítila pestrou škálou programů a je připravená přivítat další hosty.

Pro více informací následujte odkazy:

www.basement30.cz

www.facebook.com/basement30

www.instagram.com/basement30

Nebo pište na adresy:

info@basement30.cz

coworking@basement.30.cz