Zrušeno / Vytvořeno

Nová situace způsobila, že se celá řada plánovaných akci neuskuteční, nebo alespoň ne v původním termínu. Není možné se shromažďovat a ne vše lze realizovat na dálku. Některé akce tak letos nebudou vůbec, jiné hledají pozdější termín a třetí se uskuteční přes internet. Ta poslední možnost je v současnosti i výzvou pro nové akce a aktivity, které nám chtějí nabídnout kvalitní obsah a příležitost prožít vzájemnost navzdory tomu, že jsme každý za dveřmi svého bytu.

Život církve se nezastavil, s hrdostí sledujeme aktivní činnost řady členů sborů a kazatelů, každý podle svého obdarování a možností které má, se zapojuje tu do života sboru a tu zas ve prospěch společnosti kolem sebe. Někteří šijí roušky, jiní nakupují pro seniory, poskytují podpůrné rozhovory, spolupracují s jinými lidmi v obci ve společném boji proti důsledkům koronaviru. Kazatelé se dnes po okrscích setkali na videokonferencích, kde jsme měli možnost sdílet řadu zpráv z toho, čím dnes žijí sbory.

Jak je to s akcemi z našeho kalendáře?

Oddělení Název akce Začátek akce Konání zmíněné akce
KP+DSŠ Sněženka VV 13.3.2020 Nebude se konat (bez náhrady)
KP+DSŠ Sněm KP 20.3.2020 Nebude (hledáme náhradní termín)
mládež Akce ANDĚL Praha 21.3.2020 Nebude (hledáme náhradní termín)
Okrsková rada Hradecký okrsek 21.3.2020 Nebude (hledáme náhradní termín)
Kazatelé setkání s nástupní praxí 25.3.2020 Bude (On-line)
KP+DSŠ Rádcovský kurz ČS 27.3.2020 Nebude (hledáme náhradní termín)
Soc.služba Konference adv. soc. pracovníků, prac. v soc. službách a spec. pedagogů 29.3.2020 Nebude (hledáme náhradní termín)
misie Konference malých sborů 4.4.2020 Nebude (hledáme náhradní termín)
Okrsková rada Pardubický okrsek 4.4.2020 Pravděpodobně jindy
Kazatelé Oblastní kazatelé 7.4.2020 Bude (On-line / osobně)
Kazatelé Koordinační porada – V7 15.4.2020 Bude (On-line / osobně)
Služby žen 4. konference žen ČS 17.4.2020 Přesunuto (23-25.10.2020)
Shepherdess Setkání manželek kazatelů 24.4.2020 Bude (v původním termínu)
Kazatelé Setkání s BP / PP 29.4.2020 Bude (On-line / osobně)
Kazatelé Pastorálky 6-7.4.2020 Bude (On-line / osobně)

Přehled akcí na úrovni ČSU, které jsou zrušené nebo se hledá jiný termín naleznete ZDE

Co v kalendáři doposud nebylo?

Každý večer v pracovní den je naopak možné sledovat vysílání z modlitebny na Smíchově, kde si povídají pražští kazatelé se svými hosty o jejich cestě víry, o jejich službě a také pro nás otvírají náruč modlitby.

V sobotu bude možné, se mimo již uveřejněné příležitosti, připojit k sobotní škole připravené ve studiu Hope TV, kterou bude provázet Oldřich Svoboda. Připojit se můžete přes Facebook nebo na Youtube.