Velikonoce v karanténě

3. 4. 2020 17:07 David Čančík České sdružení,Sbory ,

Pomalu si zvykáme. Chodit s rouškou, být doma, necestovat, nevidět se…

Jsme vděční všem, kteří jste si nezvykli a snažíte se nacházet nové příležitosti a možnosti, jak udělat, aby vaše společenství mohla fungovat. Jsme vděční za všechny online bohoslužby, kázání, sobotní školy a školky, zahajování a ukončování soboty, mládeže, modlitební setkávání, setkávání nad Biblí, setkávání vedení sborů atd.

Jsme vděční za zapojení sborů v pomoci lidem, společnosti.

Sobotní bohoslužby:

V sobotu 4. dubna Internetová televize HopeTV pokračuje ve společném strávení soboty na Youtube a Facebook.

Vysílání začne již v 9.15 pořadem Bible pro dnešek a bude pokračovat on-line sobotní školou s vedoucím Oddělení sobotní školy Oldřichem Svobodou. Od 10.30 jsme připravili krátký program pro děti s písničkou Pavla Kantora a od 10.45 začne bohoslužba ze sboru Český Těšín – kde bude kázat br. Karel Staněk.

Na Youtube se k vysílání můžete připojit – ZDE

Popřípadě přes Facebook – ZDE

Od 14.00 HopeTV vysílá v samostatném streamu bohoslužbu v ruském jazyce s kázáním br. Shamraye ze sboru Praha – Kobylisy.

Odkaz na bohoslužbu v ruském jazyce – ZDE

On-line vysílání sborů v ČS:

Praha Smíchov – ZDE

Praha Vinohrady – ZDE

Kompletní přehled v rámci ČSU – ZDE

Velikonoce:

U příležitosti blížících se velikonočních svátků připravila internetová křesťanská televize HopeTV krátká zamyšlení nad jednotlivými evangelijními událostmi posledního, tzv. svatého týdne (od nedělního Kristova vjezdu do Jeruzaléma po nedělní vzkříšení).

Sérii pořadů jsme nazvali Příběhy Velké noci a chceme se také společně s
vámi zamýšlet nad významem Velikonoc.

Od 5. do 12. dubna budeme vždy v 19.30 na Facebooku a Youtube kanálu
HopeTV uveřejňovat jednotlivé “příběhy” s těmito řečníky:

5.4. Velký král (Pavel Šimek)

6.4. Velké přikázání (Pavel Moudrý)

7.4. Velké soužení (František Kolesár)

8.4. Velká zrada (Daniel Dobeš)

9.4. Velká modlitba (Vít Vurst)

10.4. Velká oběť (Pavla Žůrková)

11.4. Velké ticho (Mikuláš Pavlík)

12.4. Velké vítězství (Martin Lindtner)

Jsme spolu:

Již čtvrtý týden budeme mít možnost naslouchat rozhovorům se zajímavými hosty, kteří každý všední den ve 20 hodin usednou do křesla pořadu “Jsme spolu”.