Kořeny a křídla – národní týden manželství

,
Srdce nahled

Dnešním dnem začal Národní týden manželství (dále jen NTM), kdy si naše společnost může připomenout nezastupitelný význam instituce zvané manželství. K této bohulibé iniciativě bychom se letos, stejně jako v letech minulých, rádi připojili i my adventisté.

Oddělení adventistické služby rodinám (dále jen ASR) ve spolupráci s nakladatelstvím Advent-Orion připravilo pro členy svých společenství, ale nejen pro ně, útlou brožuru s názvem Biblické kořeny a křídla lásky“. Materiál obsahuje sedm pastoračně psychologických přednášek, které letos napsal teolog a vztahový kouč Mgr. Radomír Jonczy, koordinátor adventistické služby rodinám Česko-Slovenské unie CASD. Přednášky jsou určeny k předčítání a rozhovorům v manželských párech, v rodinách, na setkáních rodin ve sborových společenstvích.

Ve středu večer 14. února v 18,00 hodin ve studiu HopeTV proběhne živé vysílání kontaktního pořadu, ve kterém si Radomír Jonczy bude o manželství a jeho významu povídat se svým hostem, psychoterapeutem a religionistou MUDr. Mgr. Prokopem Remešem.

Mnohé sbory v naší unii pro lokality, ve kterých žijí, připravují ve spolupráci s městskými úřady na NTM zajímavé programy – přednášky vztahových odborníků, kurzy, semináře, koncerty, rodinné bohoslužby, vycházky, zábavné programy pro děti… Pokud se k nim ještě budete chtít přidat, přehled aktivit po celé republice a další možné nápady k uspořádání zajímavého programu NTM najdete na www.tydenmanzelstvi.cz. A pokud už nic podobného nestihnete, připojte se k NTM alespoň modlitbou za to, aby nám Pán Bůh manželství pro příští generace zachovati ráčil.

Radomír Jonczy a Petr Adame

Související

Srdce nahledovka

PRIMA VZTAHY – Manželská setkání

Milí manželé, máme radost, že i v tomto roce, v termínu 28. července až 4. srpna 2024, budeme mít příležitost společně prožít Manželská setkání v malebném prostředí Moravského Toskánska v hotelu Selský dvůr ve Strážovicích (Strážovice 230, GPS: 49,008831 17,04103). Manželská setkání jsou týdenní edukativně-relaxační pobyt pro manželské páry zaměřující se na obnovu, prohloubení...
čti dále
Fm výročí náhledovka

Obětavá služba lidem a inspirace pro druhé: Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek slaví 20 let

Prvním dobrovolnickým centrem ADRA v České republice, které začalo pomáhat lidem již v roce 2004, bylo právě centrum ve Frýdku-Místku. „Vyrostlo“ z nadšení a předchozí neformální obětavé služby jednotlivců – členů a členek místních sborů i řady přátel. Stalo se nedílnou součástí nejen ulice Radniční ve Frýdku-Místku, ale především součástí občanské společnosti...
čti dále