Achillovy paty evoluce – diskuzní pořad pro všechny, kdo si kladou otázky

,
Achilleas-thniskon-4401027_1920

Také sledujete změny, ke kterým dnes dochází na všech úrovních společnosti? Ještě donedávna nemyslitelné změny se stále více stávají naší žitou realitou. Například světové ekonomické fórum v r. 2015 oznámilo začátek 4. průmyslové (r)evoluce, jejímž cílem je úplná digitalizace společnosti dokončená do r. 2030. Ať už takovým zprávám věříme nebo ne, pravdou je, že většina mladých lidí miluje technologické vymoženosti digitálního věku, jeho rychlost, sofistikovanost a téměř okamžitou odezvu. Je příjemné platit mobilem nebo hodinkami, nechat umělou inteligenci vydělávat po nocích na kryptoměnách nebo sklidit pšenici klimatizovaným kombajnem vybaveným satelitní navigací s autopilotem. Kdo by před nemnoha lety předvídal mobilní telefony s dotykovou obrazovkou, nebo internetové bankovnictví v mobilu?

Jako každá velká změna, i tato přináší novou prosperitu, ale jen pro ty, kteří jí pomáhají a využívají nových příležitostí, ostatním však většinou přinese prudký pád dolů, ztrátu nebo dokonce zánik. Myšlenky darwinovské evoluce – tedy přežití nejlépe přizpůsobených a zánik nepřizpůsobených – se tak znovu dostávají do povědomí široké veřejnosti a vyznívají nadmíru rozumně a logicky, jako přírodní zákon, kterému je nutné se podřídit. Kdo se nepřizpůsobí, jednoduše zahyne, propadne přes evoluční síto a vyloučí sám sebe z práva na život.

Na výkon zaměřená společnost s vlastními pravidly, ve které jedinec neznamená nic a ve kterém je život jen nástrojem k produkování ekonomicky měřitelných hodnot a jejich konzumace, se tak v očích většinové společnosti opět stává tou nejrozumnější cestou.

Kdosi řekl, že věci začínají vždycky stejně. Myšlenky darwinovské evoluce vedly v historii ve 100 % případů k nezměrnému krveprolití, nastolování diktatur a k likvidaci základních lidských práv a svobod.
Je tedy takový způsob uvažování vůbec správný?
Pokud se dnes prosazuje evoluční logika postavená na urputné likvidaci všeho starého a osvědčeného, a pokud je často výchozím předpokladem všech klíčových rozhodnutí a vztahů, máme vážné důvody se obávat, že se temná historie může brzy znovu opakovat.

Přesně těmito a podobnými otázkami jsme se zabývali v diskuzním pořadu Achillovy paty evoluce, který v 8 dílech postupně představil největší omyly evolučního světonázoru, jeho historické pozadí, duchovní a morální příčiny i východiska. Připomenutí si zapomenuté pravdy a historických skutečností nám může pomoci lépe se orientovat v dnešní krizové a nepřehledné době.
Zveme vás ke dvěma bonusovým dílům věnovaných otázce

  • okultismu a duchovnímu pozadí evoluční teorie (1. 10. 2022 v 17:00)
  • a problematice tzv. teistické evoluce (22. 10. 2022 od 17:00).

Sledujte nás na www.achillovypatyevoluce.cz nebo na FB profilu @genesisera.cz.

Ape-souhrn-3
Ape-09-okultismus

Související

Odpoutany ,uz nahled

„Odpojený muž“ aneb jak se mají mladí muži v dnešním světě

Sbor Církve adventistů sedmého dne v Českých Budějovicích vás srdečně zve na svou další pondělní on-line přednášku, tentokrát s hostem a řečníkem Mgr. Jiřím Kounem, který se bude zamýšlet nad neschopností dnešních mladíků dospět a odolat nástrahám virtuální reality. Přednáška s tématem „Odpojený muž“ proběhne v pondělí 27. března v...
čti dále
Velikonoce23 nahledovka

Velikonoční příběh přináší život a naději

Velikonoční svátky poskytují čas a prostor si připomenout událost, která se odehrála před dvěma tisíci lety během vlády Piláta, místodržitele a prokurátora v římské provincii Judea. Bylo to ukřižování Ježíše Krista. Všechno, co se na naší planetě Zemi přihodilo, se řadí buď do doby před Kristem, nebo po Kristu. Od nepaměti...
čti dále