Betlémské světlo na trati a adventní bohoslužby na Havlíčkobrodsku

,
Adventní bohoslužba 23 hb

Že se rozvozu Betlémského světla každoročně účastní skauti z celé republiky, ví v naší republice patrně téměř každý. Že už mnoho let podstatnou část trati takzvaného Posázavského pacifiku obhospodařují pathfindeři z vlastějovického Vagónku, přesněji z oddílu v Ledči nad Sázavou, to už bude vědět málokdo.

Protože v oddílu pracujeme především s dětmi, které sbor Církve adventistů sedmého dne ani sborové aktivity nenavštěvují, je vždycky zajímavé slyšet, co pro ně předávání symbolického plamínku z města, kde se narodil Spasitel světa, vlastně vůbec znamená.

Akce se koná v sobotu 16. 12. 2023. Pathfindeři budou rozdávat oheň na trati Havlíčkův Brod – Ledeč nad Sázavou z vlaku, který odjíždí v 9:45 z Havlíčkova Brodu, a následně budou pokračovat na trati Ledeč nad Sázavou – Čerčany ve vlaku, který z Ledče odjíždí v 10:33 a do Čerčan dorazí ve 12:59. Přesný rozpis viz níže.

Protože ale málokdo zvládne opatrovat plamínek z Betléma až do Vánočních svátků, druhou pravidelnou akcí je rozdávání Betlémského světla v sboru v Ledči nad Sázavou. To letošní se bude konat v sobotu 23. prosince 2023 od 9:00 do 12:00 v Husově sboru v Ledči na Koželské ulici.

Adventisté z Ledče krom toho ve stejný den na stejném místě, tedy v Husově sboru v Ledči nad Sázavou v čase mezi 10. – 11. hodinou, chystají Vánoční bohoslužbu s krátkým programem písní a kázání z Božího slova.

Už tuto sobotu, 16. 12. 2023 od 10 hodin, připravujeme pro změnu v havlíčkobrodském sboru Církve adventistů sedmého dne Adventní bohoslužbu. Protože dlouhodobě navštěvujeme také kapli v Psychiatrické nemocnici, stalo se už naší tradicí, že na předvánoční bohoslužbu zveme nejen své přátele a rodinné příslušníky, ale také pacienty, kteří se rozhodli bojovat se svou závislostí.

Náš letošní program obohatí nejen jako obvykle písně a hudební čísla, biblické čtení a zamyšlení, ale také vánoční hra v podání dětí a mládeže z našeho nevelkého sboru. Scházíme se v laskavém pronájmu Českobratrské církve evangelické v jejich sborovém domě na Chotěbořské ulici 2513 v Havlíčkově Brodě.

Aleš Kocián
kazatel Církve adventistů sedmého dne na Havlíčkobrodsku

Betlemske-svetlo-2023-rozvoz
Betlemske-ledec-2023-bohosluzba

Související

Srdce nahledovka

PRIMA VZTAHY – Manželská setkání

Milí manželé, máme radost, že i v tomto roce, v termínu 28. července až 4. srpna 2024, budeme mít příležitost společně prožít Manželská setkání v malebném prostředí Moravského Toskánska v hotelu Selský dvůr ve Strážovicích (Strážovice 230, GPS: 49,008831 17,04103). Manželská setkání jsou týdenní edukativně-relaxační pobyt pro manželské páry zaměřující se na obnovu, prohloubení...
čti dále
Zpž01

Záchrana pro život v Poděbradech

Záchrana pro život je poměrně úspěšný projekt interaktivního kurzu první pomoci poděbradského sboru Církve adventistů sedmého dne, který je primárně směrován potřebám města a okolí. „Díky štědrosti evangelizačních dotací z Českého sdružení jsme mohli postupně nakoupit vybavení a naším kurzem prošlo již několik stovek lidí,“ říká Roman Hampacher, kazatel místního sboru....
čti dále