Běžet proti samotě můžete s organizací ADRA na přelomu září a října

,
Adrabeh_banner_1920x1080_foto_li

Srdečně Vás zveme na 9. ročník ADRAběhu, který bude probíhat od 28. září do 9. října. Letos je poprvé věnován pomoci lidem v České republice, konkrétně na zmírnění osamělosti seniorů a seniorek.

V rámci Evropy se Česko řadí mezi země s nejvyšším podílem osamělých seniorek a seniorů. V samostatných jednočlenných domácnostech žije kolem 750 tisíc starších lidí.

Výtěžek ADRAběhu 2022 přispěje dobrovolnickým centrům ADRA na organizaci, školení a pojištění dobrovolníků, kteří seniorům přinášejí každý týden 1–2 hodiny radosti a povzbuzení.

Připravili jsme pro vás jak virtuální, tak společné živé běhy či procházky – a to ve 13 městech v Čechách i na Moravě.

Jak se můžete zapojit?

Zúčastnit se můžete jako jednotlivec, dvojice, rodina či sborová skupina. Pozvěte své přátele nebo sousedy na společnou procházku. Přidat se můžete také k některé organizované živé akci.

Přihlaste se na www.adrabeh.cz a připojte se k osvědčené myšlence, že „není dobré, aby byl člověk sám…“ Gen 2,18.

Martina Špinková
Koordinátorka PR aktivit a fundraisingu
www.adra.cz

Plakat-adrabeh-2022

Související

Img_8158

Čalantika pomáhá dětem ze slumu již 10 let

Letos je to již 10 let, kdy ADRA začala pomáhat těm nejchudším z nejchudších – dětem a dospělým žijícím v bangladéšském slumu Čalantika v Dháce. „Čalantika, to jsou děti plné energie. Jejich radost, nadšení a pokroky jsou pro nás tou největší motivací pro naši práci,“ říká dlouholetý vedoucí programu BanglaKids a Čalantika...
čti dále
Cmv-logo-rgb-v-inv

Stačí jeden člověk nablízku a vše může být jinak…

Cena Michala Velíška je udělována Nadací ADRA a TV Nova pravidelně od roku 2006 neprofesionálům, kteří se ocitli nečekaně v hraniční situaci a bez ohledu na následky pro ně samotné zachránili někomu zdraví nebo život. Smyslem ceny je takové lidi hledat a zviditelňovat jejich postoje slušnosti, odvahy a statečnosti. Podnětem ke vzniku tohoto ocenění se...
čti dále