Běžet proti samotě můžete s organizací ADRA na přelomu září a října

,
Adrabeh_banner_1920x1080_foto_li

Srdečně Vás zveme na 9. ročník ADRAběhu, který bude probíhat od 28. září do 9. října. Letos je poprvé věnován pomoci lidem v České republice, konkrétně na zmírnění osamělosti seniorů a seniorek.

V rámci Evropy se Česko řadí mezi země s nejvyšším podílem osamělých seniorek a seniorů. V samostatných jednočlenných domácnostech žije kolem 750 tisíc starších lidí.

Výtěžek ADRAběhu 2022 přispěje dobrovolnickým centrům ADRA na organizaci, školení a pojištění dobrovolníků, kteří seniorům přinášejí každý týden 1–2 hodiny radosti a povzbuzení.

Připravili jsme pro vás jak virtuální, tak společné živé běhy či procházky – a to ve 13 městech v Čechách i na Moravě.

Jak se můžete zapojit?

Zúčastnit se můžete jako jednotlivec, dvojice, rodina či sborová skupina. Pozvěte své přátele nebo sousedy na společnou procházku. Přidat se můžete také k některé organizované živé akci.

Přihlaste se na www.adrabeh.cz a připojte se k osvědčené myšlence, že „není dobré, aby byl člověk sám…“ Gen 2,18.

Martina Špinková
Koordinátorka PR aktivit a fundraisingu
www.adra.cz

Plakat-adrabeh-2022

Související

Expedice ganga nahledovka

Expedice Ganga pomáhá bangladéšským dětem

Filmový dokument a výjimečné fotografie zachycují benefiční jízdu kajakáře a úspěšného olympionika Vavřince Hradilka po řece Ganze ve prospěch bangladéšských dětí. Dokument České televize v pořadu Objektiv přibližuje jejich život, krásy i bídu Bangladéše. Smyslem benefiční jízdy na kajaku bylo podpořit slumové centrum Čalantika, ve kterém ADRA poskytuje řadu let...
čti dále
Adra darek 1440 x 600 px

K čemu slouží ADRA Dárek?

Pomáhá lidem začít nový, lepší, důstojnější život. Poskytujeme chudým ženám nástroje a semena pro založení zahrádky, aby si mohly vypěstovat zeleninu a další plodiny jak pro vlastní spotřebu, tak pro prodej na trhu. Učíme je také pěstovat zeleninu za použití minimálního množství vody či pro komunitu hloubíme nové studny, aby...
čti dále