Běžet proti samotě můžete s organizací ADRA na přelomu září a října

,
Adrabeh_banner_1920x1080_foto_li

Srdečně Vás zveme na 9. ročník ADRAběhu, který bude probíhat od 28. září do 9. října. Letos je poprvé věnován pomoci lidem v České republice, konkrétně na zmírnění osamělosti seniorů a seniorek.

V rámci Evropy se Česko řadí mezi země s nejvyšším podílem osamělých seniorek a seniorů. V samostatných jednočlenných domácnostech žije kolem 750 tisíc starších lidí.

Výtěžek ADRAběhu 2022 přispěje dobrovolnickým centrům ADRA na organizaci, školení a pojištění dobrovolníků, kteří seniorům přinášejí každý týden 1–2 hodiny radosti a povzbuzení.

Připravili jsme pro vás jak virtuální, tak společné živé běhy či procházky – a to ve 13 městech v Čechách i na Moravě.

Jak se můžete zapojit?

Zúčastnit se můžete jako jednotlivec, dvojice, rodina či sborová skupina. Pozvěte své přátele nebo sousedy na společnou procházku. Přidat se můžete také k některé organizované živé akci.

Přihlaste se na www.adrabeh.cz a připojte se k osvědčené myšlence, že „není dobré, aby byl člověk sám…“ Gen 2,18.

Martina Špinková
Koordinátorka PR aktivit a fundraisingu
www.adra.cz

Plakat-adrabeh-2022

Související

Adra

Ukrajina – půl roku pomoci. ADRA začíná s přípravami na zimu.

Již půl roku pomáháme lidem zasaženým konfliktem na Ukrajině. Za tu dobu jsme dopravili do 19 ukrajinských oblastí přes 620 tun humanitární pomoci, kterou převezlo 47 kamionů. Stále vypravujeme 2 kamiony týdně. Ve spolupráci s ADRA Ukrajina se podílíme také na evakuaci lidí z rizikových oblastí, od začátku konfliktu jsme přepravili více...
čti dále
Dobro07

Aktivity Dobrovolnického centra ADRA Praha hýří rozmanitostí

Výlet se seniory do ZOO, dětský den pro ukrajinské děti, bowling s hendikepovanými klienty, jazykové a adaptační kurzy pro ukrajinské uprchlíky, pravidelné návštěvy v domácnostech osamělých seniorů, bezplatný výdej oblečení a domácího vybavení uprchlíkům – to jsou jen některé z akcí, které během posledních měsíců proběhly v Dobrovolnickém centru ADRA Praha. Pojďte s námi nahlédnout...
čti dále