Další mladí lidé přicházejí k Ježíši

,
Krest 03_2024 nahledovka

„Dokonalý Bůh, čistý jako Beránek, prolil svou krev, aby naše krev nemusela být prolita,“ zaznělo 15. března 2024 při radostné oslavě křtů do adventistického společenství SafePoint. Jelikož bylo počasí stále ještě chladné, vše proběhlo v prostorách pražského sboru CASD Bethany.

Alice a Kristýna se zde rozhodly svým křtem veřejně vyznat svou víru v Ježíše Krista. Jejich životní cesty nebyly snadné. Aniž by se předtím znaly, obě přežily těžkou autonehodu. Nato začaly intenzivněji pátrat po smyslu svého života. Alice i Kristýna nakonec zaslechly pozvání do velkého Božího příběhu. Při kurzech víry v SafePointu prožily, že Bůh touží psát svůj příběh i s nimi.

SafePoint je pražské společenství Církve adventistů sedmého dne. Jedná se o novou otevřenou komunitu, která chce mezi mladšími generacemi citlivě sdílet evangelium v kontextu české post-křesťanské společnosti. Za poslední rok a půl vstoupilo skrze SafePoint do Církve adventistů s. d. 12 nových členů. Na bohoslužbách a studijních skupinách se průběžně setkává dohromady okolo 70 lidí. V současnosti kurz víry probíhá již popáté. Další křest je plánovaný na červen.

Za společenství SafePoint
Pavel Eder

Související

Fm výročí náhledovka

Obětavá služba lidem a inspirace pro druhé: Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek slaví 20 let

Prvním dobrovolnickým centrem ADRA v České republice, které začalo pomáhat lidem již v roce 2004, bylo právě centrum ve Frýdku-Místku. „Vyrostlo“ z nadšení a předchozí neformální obětavé služby jednotlivců – členů a členek místních sborů i řady přátel. Stalo se nedílnou součástí nejen ulice Radniční ve Frýdku-Místku, ale především součástí občanské společnosti...
čti dále
Zpž01

Záchrana pro život v Poděbradech

Záchrana pro život je poměrně úspěšný projekt interaktivního kurzu první pomoci poděbradského sboru Církve adventistů sedmého dne, který je primárně směrován potřebám města a okolí. „Díky štědrosti evangelizačních dotací z Českého sdružení jsme mohli postupně nakoupit vybavení a naším kurzem prošlo již několik stovek lidí,“ říká Roman Hampacher, kazatel místního sboru....
čti dále