Dnešní noc patří kostelům

,
Chodba kostela nahled

Noc kostelů je každoročně pořádaná akce, která má umožnit široké veřejnosti nezávazné přiblížení se a setkání s křesťanstvím.

Letošní, již patnáctý ročník celorepublikové akce, proběhne v pátek 2. června 2023. Mottem tohoto ročníku je: „Po světle dne totiž nastupuje NOC, kdežto žádné zlo nepřemůže moudrost.“ Přihlášeno je 1805 kostelů a modliteben.

Noc kostelů v Česku konala poprvé v roce 2009, od té doby narostl počet z pouhých 25 na letošních více než 1800 míst. Akce představuje jedinečnou příležitost nahlédnout do prostředí kostelů, chrámů, modliteben, ale i prostor, která nejsou běžně přístupná ani během náboženských obřadů. K vidění tak budou i některé věže či sakristie, zajímavé také je vidět zblízka život některých komunit a představení jejich náboženské praxe.

Pomocníkem při výběru místa, které chceme navštívit, může být i aplikace Noc kostelů, která nabízí vyhledání zapojených kostelů a denominací podle GPS polohy uživatele. K dohledání je i program, a tak si každý může sestavit svou túru Nocí kostelů na míru.

Návštěvu, prohlídku, přednášky, koncert či jiný program nabízí celá řada adventistických modliteben, a to jak ta ve větších městech, tak i malá společenství. Přehled najdete zde.

Související

Srdce nahledovka

PRIMA VZTAHY – Manželská setkání

Milí manželé, máme radost, že i v tomto roce, v termínu 28. července až 4. srpna 2024, budeme mít příležitost společně prožít Manželská setkání v malebném prostředí Moravského Toskánska v hotelu Selský dvůr ve Strážovicích (Strážovice 230, GPS: 49,008831 17,04103). Manželská setkání jsou týdenní edukativně-relaxační pobyt pro manželské páry zaměřující se na obnovu, prohloubení...
čti dále
Konferencni-bohosluzba-plakat-cz-verze-02-002

V Brně proběhne slavnostní bohoslužba pro církev v České a Slovenské republice

Srdečně Vás zveme na slavnostní sobotní bohoslužbu u příležitosti ukončení pracovních jednání konference Česko-Slovenské unie a konferencí Českého, Moravskoslezského a Slovenského sdružení, která se bude konat 8. června v Brně na Výstavišti od 10:00 hodin. Hostem a kázajícím bude Mario Brito, předseda Interevropské divize Církve adventistů sedmého dne. V průběhu...
čti dále