Dobrovolnické centrum ADRA Chomutov

,
Foto 24_1

Na začátku roku jsme zavzpomínali na příjemné akce z loňska. Hodně radosti nám udělaly
ohlasy a rozesmáté tváře seniorů v DpS na Písečné, když jsme za nimi v květnu přivezli poníky ze stáje v Přeskakách.

Také nám zlepšily den fotografie řádících dětí ze zářijové akce „ADRAden – přivítání nového školního roku“, z prosincové „Mikulášské“ v našem ADRA obchůdku, stejně tak jako z „Vánočního posezení“ u seniorů a u spolupracující přijímací organizace Masopust s osobami se zdravotním postižením.

Foto-24-2345

Na těchto posledních dvou akcích jsme spolupracovali s firmou Amazon, která se stala loni v Chomutově naším partnerem a spolupráce pokračuje i letos. V únoru jsme s nimi pořádali dvě exkurze přímo v provozu jejich firmy. S klienty Masopustu jsme se dozvěděli spoustu informací a mohli si vytisknout svoje tričko.

Foto-24-6

V květnu máme s nimi v plánu zorganizovat ADRA dobroden v DD Vysoká Pec – úklid zahrady a následné posezení s dětmi. Do budoucna se také rýsují workshopy pro děti na téma: finanční gramotnost, jak hledat práci, jak si vytvořit CV či „pohovory na nečisto“.

Na začátku tohoto roku jsme trochu přeorganizovali ADRA obchůdek, aby byl výběr zboží pro klienty snadnější. Požadavky na poskytnutí přímé hmotné pomoci v loňském roce opět mírně stouply. Naštěstí, díky našim dárcům (oděvů, domácích potřeb, nábytku a jiného) a spolupráci s ostatními organizacemi a městem, se nám daří, alespoň z části, tyto požadavky v rámci sociálního šatníku a nábytkové banky uspokojovat. V tomto je pro nás důležité pravidelné setkávání v rámci Komunitního plánování.

Letos se chceme scházet více s dětmi, proto jsme založili Rodinný klub Adrásek.

Foto-24-7

Nadále docházíme s dobrovolníky na pravidelná setkání se seniory. Individuálně nám dobrovolníci navštěvují seniory v DpS a DD. Nově od začátku roku chodí i přímo do domácností k seniorům a také doučují děti. Plánujeme propojování dětí se seniory při setkávání na různých akcích.

Tímto děkujeme všem našim dobrovolníkům, dárcům a partnerům, kteří nám pomáhají pomáhat.

Pavla Szanyová
vedoucí DC ADRA Chomutov
fb DC ADRA Chomutov

Související

Fm výročí náhledovka

Obětavá služba lidem a inspirace pro druhé: Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek slaví 20 let

Prvním dobrovolnickým centrem ADRA v České republice, které začalo pomáhat lidem již v roce 2004, bylo právě centrum ve Frýdku-Místku. „Vyrostlo“ z nadšení a předchozí neformální obětavé služby jednotlivců – členů a členek místních sborů i řady přátel. Stalo se nedílnou součástí nejen ulice Radniční ve Frýdku-Místku, ale především součástí občanské společnosti...
čti dále
Zpž01

Záchrana pro život v Poděbradech

Záchrana pro život je poměrně úspěšný projekt interaktivního kurzu první pomoci poděbradského sboru Církve adventistů sedmého dne, který je primárně směrován potřebám města a okolí. „Díky štědrosti evangelizačních dotací z Českého sdružení jsme mohli postupně nakoupit vybavení a naším kurzem prošlo již několik stovek lidí,“ říká Roman Hampacher, kazatel místního sboru....
čti dále