HORKÁ VANA – terezínské ghetto očima dítěte

,
Terezin nahled

Autentický příběh žijící svědkyně hrůz holocaustu

Ve čtvrtek 30. března od 16 hodin si do České 222/7 v Českých Budějovicích můžete přijít poslechnout přednášku o historii 20. století formou vzpomínek jedné z posledních živě přednášejících přeživších pamětnic šoa, RNDr. Michaely Vidlákové.

Michaela Vidláková, roz. Lauscherová, se narodila roku 1936 v Praze do české židovské rodiny. Byly jí teprve dva roky, když byla naše republika obsazena nacisty, a šest let, když byla odvezena spolu se svými rodiči do koncentračního tábora v Terezíně. Je členkou předsednictva Terezínské iniciativy (TI). Večerem provází Radek Hejret, místopředseda české pobočky Mezinárodního křesťanského velvyslanectví Jeruzalém (ICEJ).

Kromě veřejné přednášky bude Michaela Vidláková o svém příběhu a historii vyprávět i ve školách v Jižních Čechách – v Sezimově Ústí, Českých Budějovicích a Jindřichově Hradci – v rámci primární prevence proti antisemitismu, rasismu a xenofobii. Projektový den pro žáky 9. ročníků základních škol a 1.–3. ročníků středních škol a gymnázií je kromě autentického vyprávění Míši Vidlákové zaměřený na komplexní seznámení s historií židovského národa od starověku po současnost, včetně moderního státu Izrael.

Vzdělávací akce pořádá sbor Církve adventistů sedmého dne České Budějovice v čele s kazatelem Petrem Adame ve spolupráci s Terezínskou iniciativou a Radkem Hejretem z ICEJ.

Michaela-vidlakova-horka-vana-mail

Související

Vinohrady náhledovka

Adventní koncert na Vinohradech

V modlitebně Církve adventistů sedmého dne v Praze na Vinohradech proběhne v sobotu 9. prosince od 18 hodin koncert chrámového pěveckého souboru pod vedením Vlasty Jonczyové a Jiřího Šubrta. Zveme vás ke ztišení se v čase adventu a obohacení své duše poslechem hudby i slova. Kostel Církve adventistů sedmého dne...
čti dále
Sbor nahledovka

Předvánoční koncert smíchovského pěveckého sboru

V sobotu 2. prosince v 17 hodin jste srdečně zváni do modlitebny Církve adventistů sedmého dne v Praze na Smíchově, Peroutkova 57, ke společnému ztišení v adventním času a poslechu hudby, zpěvu, přednesu a svátečního slova v podání smíchovského pěveckého sboru a jeho hostů. Koncert pod vedením sbormistryně Lenky Říhové...
čti dále