Horký Den otců na Sázavě

,
Nahledovka

Neděli 19. června byl Den otců, což je svátek na počest otců, poukazující na význam otcovství, vztahu táty k dítěti a jeho role ve společnosti. V tento krásný den strávila výprava 28 odvážlivců (otců, matek, mládeže i dětí) z pardubického a přeloučského sboru Církve adventistů sedmého dne na řece Sázavě, a to včetně dvou ukrajinských rodin.

Ani velmi horké počasí nezabránilo skupině sjet na kánoích dvanáctikilometrový úsek z Ledečka do Sázavy.

Někteří sice seděli v kánoi poprvé, ale cestu všichni zvládli ve zdraví a výborné náladě. Po šestihodinové plavbě prokládané koupáním, obědem a třemi jezy (včetně jezu Černé Budy před Teologickým seminářem CASD) dorazila výprava až do cíle, tedy k Sázavskému klášteru.

Je to již třetí rok po sobě, kdy takto jednu neděli v letním období tráví společenství těchto sborů a jejich přátel na řece Sázavě.

Související

Fm výročí náhledovka

Obětavá služba lidem a inspirace pro druhé: Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek slaví 20 let

Prvním dobrovolnickým centrem ADRA v České republice, které začalo pomáhat lidem již v roce 2004, bylo právě centrum ve Frýdku-Místku. „Vyrostlo“ z nadšení a předchozí neformální obětavé služby jednotlivců – členů a členek místních sborů i řady přátel. Stalo se nedílnou součástí nejen ulice Radniční ve Frýdku-Místku, ale především součástí občanské společnosti...
čti dále
Zpž01

Záchrana pro život v Poděbradech

Záchrana pro život je poměrně úspěšný projekt interaktivního kurzu první pomoci poděbradského sboru Církve adventistů sedmého dne, který je primárně směrován potřebám města a okolí. „Díky štědrosti evangelizačních dotací z Českého sdružení jsme mohli postupně nakoupit vybavení a naším kurzem prošlo již několik stovek lidí,“ říká Roman Hampacher, kazatel místního sboru....
čti dále