Horký Den otců na Sázavě

,
Nahledovka

Neděli 19. června byl Den otců, což je svátek na počest otců, poukazující na význam otcovství, vztahu táty k dítěti a jeho role ve společnosti. V tento krásný den strávila výprava 28 odvážlivců (otců, matek, mládeže i dětí) z pardubického a přeloučského sboru Církve adventistů sedmého dne na řece Sázavě, a to včetně dvou ukrajinských rodin.

Ani velmi horké počasí nezabránilo skupině sjet na kánoích dvanáctikilometrový úsek z Ledečka do Sázavy.

Někteří sice seděli v kánoi poprvé, ale cestu všichni zvládli ve zdraví a výborné náladě. Po šestihodinové plavbě prokládané koupáním, obědem a třemi jezy (včetně jezu Černé Budy před Teologickým seminářem CASD) dorazila výprava až do cíle, tedy k Sázavskému klášteru.

Je to již třetí rok po sobě, kdy takto jednu neděli v letním období tráví společenství těchto sborů a jejich přátel na řece Sázavě.

Související

Island_mexiko.indd

Mexiko – země plná pestrých barev, chutí, umění, památek a života

Připojte se k nám a pojďte se dozvědět o Mexiku, o jeho lidech, pestré přírodě, bohaté kultuře, bouřlivé historii a těžkostech, se kterými se potýká v dnešní době. Svými obrázky a vyprávěním nás provedou Markéta a Noe Dominguezovi. On-line přednáška se koná v pondělí 28. listopadu 2022 od 19. hodin...
čti dále
Romsky preklad nz - nahledovka

První a jedinečný překlad Nového zákona do romštiny se narodil v Třebechovicích pod Orebem

Třebechovice pod Orebem jsou známy především díky betlému, jenž dominuje sbírce přibližně čtyř set dalších betlémů ve zdejším muzeu. Záběry na Proboštův betlém se  totiž minimálně jednou za rok objeví v televizi, aby okouzlily vánoční náladou zjihlé diváky svou pohyblivou krásou. Zato o hoře, či spíše o vrchu, jehož jméno je...
čti dále