Horký Den otců na Sázavě

,
Nahledovka

Neděli 19. června byl Den otců, což je svátek na počest otců, poukazující na význam otcovství, vztahu táty k dítěti a jeho role ve společnosti. V tento krásný den strávila výprava 28 odvážlivců (otců, matek, mládeže i dětí) z pardubického a přeloučského sboru Církve adventistů sedmého dne na řece Sázavě, a to včetně dvou ukrajinských rodin.

Ani velmi horké počasí nezabránilo skupině sjet na kánoích dvanáctikilometrový úsek z Ledečka do Sázavy.

Někteří sice seděli v kánoi poprvé, ale cestu všichni zvládli ve zdraví a výborné náladě. Po šestihodinové plavbě prokládané koupáním, obědem a třemi jezy (včetně jezu Černé Budy před Teologickým seminářem CASD) dorazila výprava až do cíle, tedy k Sázavskému klášteru.

Je to již třetí rok po sobě, kdy takto jednu neděli v letním období tráví společenství těchto sborů a jejich přátel na řece Sázavě.

Související

Odpoutany ,uz nahled

„Odpojený muž“ aneb jak se mají mladí muži v dnešním světě

Sbor Církve adventistů sedmého dne v Českých Budějovicích vás srdečně zve na svou další pondělní on-line přednášku, tentokrát s hostem a řečníkem Mgr. Jiřím Kounem, který se bude zamýšlet nad neschopností dnešních mladíků dospět a odolat nástrahám virtuální reality. Přednáška s tématem „Odpojený muž“ proběhne v pondělí 27. března v...
čti dále
Havlbrod07

„Nabízíme atmosféru přijetí,“ říká kazatel a vězeňský kaplan Aleš Kocián

Havlíčkův Brod, okresní město s přibližně dvaadvaceti tisíci obyvateli, leží v samotném středu naší republiky na řece Sázavě. Letos v měsíci říjnu bude toto město už po třiatřicáté hostit knižní veletrh. Samo sebou, velkostí ho lze těžko srovnat třeba s knižním veletrhem lipským nebo frankfurtským, ale mnozí odborníci, tedy nakladatelé a knižní znalci především,...
čti dále