Jednota se tvoří na kolenou

,
Konference čs 2024

Tato slova zazněla v úvodním zamyšlení Víta Vursta, předsedy Českého sdružení CASD, kterým připomněl modlitební setkání Ježíšových následovníků v horní místnosti (Sk 1,12–14) a kterým zahájil druhý jednací den nejvyššího orgánu ČS, konference ČS.

Delegáti ze všech sborů Českého sdružení se sešli v počtu 122 ze 134 pozvaných, aby pokračovali v projednávání návrhů a témat, které sbory trápí, těší či vyjadřují jejich potřeby a postřehy. Bohatá diskuze probíhala mimo jiné o podpoře aktivit a služby v sociální oblasti, o ordinaci žen, věrouce církve, správě nemovistostí či praktických nástrojích komunikace mezi sbory a vedením ČS. Delegáti rovněž odsouhlasili duchovenské pověření pro kazatele a jiné pracovníky v různých zařazeních.

Konstruktivní atmosféru pracovního jednání doplnily chvíle pro ztišení, čas na modlitby, společný zpěv a čtení Písma. V odpoledních hodinách pak bylo konferenční jednání s modlitbami a požehnáním předsedy ČSU, Petera Číka, ukončeno.

Související

Konferencni-bohosluzba-plakat-cz-verze-02-002

V Brně proběhne slavnostní bohoslužba pro církev v České a Slovenské republice

Srdečně Vás zveme na slavnostní sobotní bohoslužbu u příležitosti ukončení pracovních jednání konference Česko-Slovenské unie a konferencí Českého, Moravskoslezského a Slovenského sdružení, která se bude konat 8. června v Brně na Výstavišti od 10:00 hodin. Hostem a kázajícím bude Mario Brito, předseda Interevropské divize Církve adventistů sedmého dne. V průběhu...
čti dále
20240407_160823

Konference ČS zvolila nové vedení sdružení

Neděle 7. 4. 2024 byla dnem, ve kterém se setkali delegáti sborů ČS CASD, aby zhodnotili uplynulé konferenční období a aby diskutovali a rozhodovali o tématech, která jsou v církvi a ve sborech živá a aktuální, ale také, aby zvolili nové představitele sdružení a výbor. Navzdory slunečnému počasí na konferenci...
čti dále