K čemu slouží ADRA Dárek?

,
Adra darek 1440 x 600 px

Pomáhá lidem začít nový, lepší, důstojnější život.

Poskytujeme chudým ženám nástroje a semena pro založení zahrádky, aby si mohly vypěstovat zeleninu a další plodiny jak pro vlastní spotřebu, tak pro prodej na trhu. Učíme je také pěstovat zeleninu za použití minimálního množství vody či pro komunitu hloubíme nové studny, aby měli lidé čistou a zdravou vodu. Po pečlivém zvážení možností pastvy, v místě s dostatkem vody pro zvířata, pořizujeme ženám či rodinám s dětmi kozy, aby si denně mohly nadojit mléko pro děti, přebytky mléka zpracovat a prodat.

Adra-chlapec-s-kozou

Letošní novinkou je založení chovného rybníku v Africe díky ADRA Dárku Zlaté rybky.

Nezapomínáme ani na Ukrajinu, kde už 8 měsíců pomáháme. Olga, Inesa a tisíce dalších lidí si přejí přežít zimu. Na ně myslíme s ADRA Dárkem Zimní humanitární balíček.

Adra-2022-ukrajina-1

Zakoupením charitativního ADRA Dárku pomáháte lidem konkrétně, užitečně a na 100 % (100 % vašeho daru putuje na přímou pomoc lidem v nouzi).

Vyberte si ten „svůj“ pravý dárek na www.adradarek.cz.

Pomozte lidem získat dlouhodobý zdroj obživy a šanci postavit se na vlastní nohy.

„Pomoc humanitárních organizací nám nemůže zajistit naprosté bezpečí, ale cítíme se díky ní přijímaní a můžeme si zachovat poslední zbytky důstojnosti,“ děkuje Farimata z Mali.

A my děkujeme vám, že jste tu s námi pro druhé a „nezapomínáte na dobročinnost a štědrost, neboť takové oběti jsou Bohu příjemné“. (Žid 13,16)

Martina Špinková, www.adra.cz

Adra-fb-1200x628-ryba

Související

Expedice ganga nahledovka

Expedice Ganga pomáhá bangladéšským dětem

Filmový dokument a výjimečné fotografie zachycují benefiční jízdu kajakáře a úspěšného olympionika Vavřince Hradilka po řece Ganze ve prospěch bangladéšských dětí. Dokument České televize v pořadu Objektiv přibližuje jejich život, krásy i bídu Bangladéše. Smyslem benefiční jízdy na kajaku bylo podpořit slumové centrum Čalantika, ve kterém ADRA poskytuje řadu let...
čti dále
Jested - nahledovka

Nová přátelství a vzájemná podpora uprchlíků z Ukrajiny na cestách po Liberecku.

Cheorghe Ciornei žije v Čechách už čtyři roky. Za tu dobu se naučil dobře česky a až do letošního února žil jako většina z nás plně zaměstnán prací i starostí o rodinu. Válka na Ukrajině z pochopitelných důvodů zasáhla silně i do jeho života. S příchodem prvních uprchlíků, složených především z žen a dětí,...
čti dále