K čemu slouží ADRA Dárek?

,
Adra darek 1440 x 600 px

Pomáhá lidem začít nový, lepší, důstojnější život.

Poskytujeme chudým ženám nástroje a semena pro založení zahrádky, aby si mohly vypěstovat zeleninu a další plodiny jak pro vlastní spotřebu, tak pro prodej na trhu. Učíme je také pěstovat zeleninu za použití minimálního množství vody či pro komunitu hloubíme nové studny, aby měli lidé čistou a zdravou vodu. Po pečlivém zvážení možností pastvy, v místě s dostatkem vody pro zvířata, pořizujeme ženám či rodinám s dětmi kozy, aby si denně mohly nadojit mléko pro děti, přebytky mléka zpracovat a prodat.

Adra-chlapec-s-kozou

Letošní novinkou je založení chovného rybníku v Africe díky ADRA Dárku Zlaté rybky.

Nezapomínáme ani na Ukrajinu, kde už 8 měsíců pomáháme. Olga, Inesa a tisíce dalších lidí si přejí přežít zimu. Na ně myslíme s ADRA Dárkem Zimní humanitární balíček.

Adra-2022-ukrajina-1

Zakoupením charitativního ADRA Dárku pomáháte lidem konkrétně, užitečně a na 100 % (100 % vašeho daru putuje na přímou pomoc lidem v nouzi).

Vyberte si ten „svůj“ pravý dárek na www.adradarek.cz.

Pomozte lidem získat dlouhodobý zdroj obživy a šanci postavit se na vlastní nohy.

„Pomoc humanitárních organizací nám nemůže zajistit naprosté bezpečí, ale cítíme se díky ní přijímaní a můžeme si zachovat poslední zbytky důstojnosti,“ děkuje Farimata z Mali.

A my děkujeme vám, že jste tu s námi pro druhé a „nezapomínáte na dobročinnost a štědrost, neboť takové oběti jsou Bohu příjemné“. (Žid 13,16)

Martina Špinková, www.adra.cz

Adra-fb-1200x628-ryba

Související

Fm výročí náhledovka

Obětavá služba lidem a inspirace pro druhé: Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek slaví 20 let

Prvním dobrovolnickým centrem ADRA v České republice, které začalo pomáhat lidem již v roce 2004, bylo právě centrum ve Frýdku-Místku. „Vyrostlo“ z nadšení a předchozí neformální obětavé služby jednotlivců – členů a členek místních sborů i řady přátel. Stalo se nedílnou součástí nejen ulice Radniční ve Frýdku-Místku, ale především součástí občanské společnosti...
čti dále
Nahledovka

Pozvánka na ADRAběh 7. – 21. května 2024

www.adrabeh.cz ADRAběh je tradiční benefiční akcí organizace ADRA, kterou chceme propojit zdravý pohyb a pomoc lidem. Letos v květnu oslavíme 20 let od založení našeho prvního Dobrovolnického centra ADRA ve Frýdku-Místku. I proto má letošní ADRAběh motto Nekonečný příBĚH pomoci a poběžíme na podporu dobrovolnictví v Čechách a na Moravě. Těšíme se na vás!...
čti dále