K čemu slouží ADRA Dárek?

,
Adra darek 1440 x 600 px

Pomáhá lidem začít nový, lepší, důstojnější život.

Poskytujeme chudým ženám nástroje a semena pro založení zahrádky, aby si mohly vypěstovat zeleninu a další plodiny jak pro vlastní spotřebu, tak pro prodej na trhu. Učíme je také pěstovat zeleninu za použití minimálního množství vody či pro komunitu hloubíme nové studny, aby měli lidé čistou a zdravou vodu. Po pečlivém zvážení možností pastvy, v místě s dostatkem vody pro zvířata, pořizujeme ženám či rodinám s dětmi kozy, aby si denně mohly nadojit mléko pro děti, přebytky mléka zpracovat a prodat.

Adra-chlapec-s-kozou

Letošní novinkou je založení chovného rybníku v Africe díky ADRA Dárku Zlaté rybky.

Nezapomínáme ani na Ukrajinu, kde už 8 měsíců pomáháme. Olga, Inesa a tisíce dalších lidí si přejí přežít zimu. Na ně myslíme s ADRA Dárkem Zimní humanitární balíček.

Adra-2022-ukrajina-1

Zakoupením charitativního ADRA Dárku pomáháte lidem konkrétně, užitečně a na 100 % (100 % vašeho daru putuje na přímou pomoc lidem v nouzi).

Vyberte si ten „svůj“ pravý dárek na www.adradarek.cz.

Pomozte lidem získat dlouhodobý zdroj obživy a šanci postavit se na vlastní nohy.

„Pomoc humanitárních organizací nám nemůže zajistit naprosté bezpečí, ale cítíme se díky ní přijímaní a můžeme si zachovat poslední zbytky důstojnosti,“ děkuje Farimata z Mali.

A my děkujeme vám, že jste tu s námi pro druhé a „nezapomínáte na dobročinnost a štědrost, neboť takové oběti jsou Bohu příjemné“. (Žid 13,16)

Martina Špinková, www.adra.cz

Adra-fb-1200x628-ryba

Související

Adra-logo-vertikal

Představujeme Dobrovolnické centrum ADRA Chomutov

Humanitární organizace ADRA má v České republice několik Dobrovolnických center. Jedno z nich působí v Chomutově. Prostřednictvím vedoucí DC Chomutov, Pavly Szanyové, vás zveme k malému nahlédnutí do jeho činnosti jak v minulém roce, tak vám představíme některé ze současným projektů. Následkem vypuknutí válečného konfliktu na Ukrajině a následné energetické...
čti dále
Nahleddccb

S hudbou a písněmi dochází dobrovolníci za seniory i v Písku

Dobrovolnické centrum ADRA České Budějovice uzavřelo v lednu smlouvu o dobrovolnické službě s Domovem pro seniory Světlo v Písku a v Drhovli. Prakticky hned se písecké dobrovolnice a dobrovolníci organizace ADRA vypravili pod laskavým vedením Lenky Kudrnové prohlédnout si domov a hlavně navštívit místní babičky a dědečky. Všichni si padli úžasně...
čti dále