Komenský – muž víry, naděje a lásky

,
Smichov

Srdečně vás zveme na komponovaný program „Jan Amos Komenský – muž víry, naděje a lásky“, ve kterém vystoupí Svatopluk Schuller, František Kreuzmann, flétnistka Lenka Kozderková, klavírista Zdeněk Dočekal a klarinetista Michal Kostiuk.

Jan Amos Komenský. Nelehko si představujeme velice rozporuplnou dobu, kterou zmítaly hrůzy, naděje a zmatky třicetileté války, uprostřed které Jan Amos Komenský, poutník na přelomu věků, vynakládá neobyčejné úsilí vytvořit systém harmonizující člověka a svět kolem něj. Je obdivuhodné, jak jediný člověk, který tak těžce prožívá mnohou bolest a utrpení, zůstává i nadále mužem víry, naděje a lásky. Zanechal dílo, nad nímž stojí dodnes v úžasu pedagogové, filozofové i literární historikové.

Zveme vás na setkání, které bylo připraveno již pro rok 2020, kdy uplynulo 350. výročí úmrtí Jana Amose Komenského. V návaznosti na epidemiologická opatření nebylo realizováno.

Komponovaný program se uskuteční v sobotu 13. listopadu 2021 v 17 hodin v modlitebně Církve adventistů sedmého dne, Peroutkova 57, Praha 5. Vstup je volný.

Informace o konání výše uvedeného komponovaného programu v souvislosti s epidemiologickou situací jsou uvedeny na www.casdsmichov.cz.

Jan-amos-komensky-muz-viry-nadeje-a-lasky-2

Související

Island_mexiko.indd

Mexiko – země plná pestrých barev, chutí, umění, památek a života

Připojte se k nám a pojďte se dozvědět o Mexiku, o jeho lidech, pestré přírodě, bohaté kultuře, bouřlivé historii a těžkostech, se kterými se potýká v dnešní době. Svými obrázky a vyprávěním nás provedou Markéta a Noe Dominguezovi. On-line přednáška se koná v pondělí 28. listopadu 2022 od 19. hodin...
čti dále
Romsky preklad nz - nahledovka

První a jedinečný překlad Nového zákona do romštiny se narodil v Třebechovicích pod Orebem

Třebechovice pod Orebem jsou známy především díky betlému, jenž dominuje sbírce přibližně čtyř set dalších betlémů ve zdejším muzeu. Záběry na Proboštův betlém se  totiž minimálně jednou za rok objeví v televizi, aby okouzlily vánoční náladou zjihlé diváky svou pohyblivou krásou. Zato o hoře, či spíše o vrchu, jehož jméno je...
čti dále