Komenský – muž víry, naděje a lásky

,
Smichov

Srdečně vás zveme na komponovaný program „Jan Amos Komenský – muž víry, naděje a lásky“, ve kterém vystoupí Svatopluk Schuller, František Kreuzmann, flétnistka Lenka Kozderková, klavírista Zdeněk Dočekal a klarinetista Michal Kostiuk.

Jan Amos Komenský. Nelehko si představujeme velice rozporuplnou dobu, kterou zmítaly hrůzy, naděje a zmatky třicetileté války, uprostřed které Jan Amos Komenský, poutník na přelomu věků, vynakládá neobyčejné úsilí vytvořit systém harmonizující člověka a svět kolem něj. Je obdivuhodné, jak jediný člověk, který tak těžce prožívá mnohou bolest a utrpení, zůstává i nadále mužem víry, naděje a lásky. Zanechal dílo, nad nímž stojí dodnes v úžasu pedagogové, filozofové i literární historikové.

Zveme vás na setkání, které bylo připraveno již pro rok 2020, kdy uplynulo 350. výročí úmrtí Jana Amose Komenského. V návaznosti na epidemiologická opatření nebylo realizováno.

Komponovaný program se uskuteční v sobotu 13. listopadu 2021 v 17 hodin v modlitebně Církve adventistů sedmého dne, Peroutkova 57, Praha 5. Vstup je volný.

Informace o konání výše uvedeného komponovaného programu v souvislosti s epidemiologickou situací jsou uvedeny na www.casdsmichov.cz.

Jan-amos-komensky-muz-viry-nadeje-a-lasky-2

Související

Srdce nahledovka

PRIMA VZTAHY – Manželská setkání

Milí manželé, máme radost, že i v tomto roce, v termínu 28. července až 4. srpna 2024, budeme mít příležitost společně prožít Manželská setkání v malebném prostředí Moravského Toskánska v hotelu Selský dvůr ve Strážovicích (Strážovice 230, GPS: 49,008831 17,04103). Manželská setkání jsou týdenní edukativně-relaxační pobyt pro manželské páry zaměřující se na obnovu, prohloubení...
čti dále
Zpž01

Záchrana pro život v Poděbradech

Záchrana pro život je poměrně úspěšný projekt interaktivního kurzu první pomoci poděbradského sboru Církve adventistů sedmého dne, který je primárně směrován potřebám města a okolí. „Díky štědrosti evangelizačních dotací z Českého sdružení jsme mohli postupně nakoupit vybavení a naším kurzem prošlo již několik stovek lidí,“ říká Roman Hampacher, kazatel místního sboru....
čti dále