Komenský – muž víry, naděje a lásky

,
Smichov

Srdečně vás zveme na komponovaný program „Jan Amos Komenský – muž víry, naděje a lásky“, ve kterém vystoupí Svatopluk Schuller, František Kreuzmann, flétnistka Lenka Kozderková, klavírista Zdeněk Dočekal a klarinetista Michal Kostiuk.

Jan Amos Komenský. Nelehko si představujeme velice rozporuplnou dobu, kterou zmítaly hrůzy, naděje a zmatky třicetileté války, uprostřed které Jan Amos Komenský, poutník na přelomu věků, vynakládá neobyčejné úsilí vytvořit systém harmonizující člověka a svět kolem něj. Je obdivuhodné, jak jediný člověk, který tak těžce prožívá mnohou bolest a utrpení, zůstává i nadále mužem víry, naděje a lásky. Zanechal dílo, nad nímž stojí dodnes v úžasu pedagogové, filozofové i literární historikové.

Zveme vás na setkání, které bylo připraveno již pro rok 2020, kdy uplynulo 350. výročí úmrtí Jana Amose Komenského. V návaznosti na epidemiologická opatření nebylo realizováno.

Komponovaný program se uskuteční v sobotu 13. listopadu 2021 v 17 hodin v modlitebně Církve adventistů sedmého dne, Peroutkova 57, Praha 5. Vstup je volný.

Informace o konání výše uvedeného komponovaného programu v souvislosti s epidemiologickou situací jsou uvedeny na www.casdsmichov.cz.

Jan-amos-komensky-muz-viry-nadeje-a-lasky-2

Související

Staraskola

Pohlazení objeví pro znevýhodněné děti Šťastnou zemi

Na již tradiční společné zahájení letních prázdnin se sokolovským spolkem Pohlazení vyrazí letos děti ze sociálně vyloučených a znevýhodněných prostředí na Sokolovsku do Jizerských hor. Pět desítek dětí a dospělých bude v prvním prázdninovém týdnu hostit chata Stará škola v půvabné horské osadě Zbytky u Zásady nedaleko Tanvaldu. Tématem setkání je poetické...
čti dále
Nahled_detske_odpoledne

Sbor Praha-Smíchov zve malé i velké na dětské odpoledne

Pojďte si s námi užít jeden z posledních dnů tohoto školního roku a strávit s dětmi pohodové odpoledne plné zábavy a her. Sbor Církve adventistů sedmého dne Praha-Smíchov zve malé i velké na bohatý program, ve kterém si děti vyzkouší nejrůznější dovednosti, v týmu i samostatně procvičí rychlost, přesnost i...
čti dále