Komenský – muž víry, naděje a lásky

,
Smichov

Srdečně vás zveme na komponovaný program „Jan Amos Komenský – muž víry, naděje a lásky“, ve kterém vystoupí Svatopluk Schuller, František Kreuzmann, flétnistka Lenka Kozderková, klavírista Zdeněk Dočekal a klarinetista Michal Kostiuk.

Jan Amos Komenský. Nelehko si představujeme velice rozporuplnou dobu, kterou zmítaly hrůzy, naděje a zmatky třicetileté války, uprostřed které Jan Amos Komenský, poutník na přelomu věků, vynakládá neobyčejné úsilí vytvořit systém harmonizující člověka a svět kolem něj. Je obdivuhodné, jak jediný člověk, který tak těžce prožívá mnohou bolest a utrpení, zůstává i nadále mužem víry, naděje a lásky. Zanechal dílo, nad nímž stojí dodnes v úžasu pedagogové, filozofové i literární historikové.

Zveme vás na setkání, které bylo připraveno již pro rok 2020, kdy uplynulo 350. výročí úmrtí Jana Amose Komenského. V návaznosti na epidemiologická opatření nebylo realizováno.

Komponovaný program se uskuteční v sobotu 13. listopadu 2021 v 17 hodin v modlitebně Církve adventistů sedmého dne, Peroutkova 57, Praha 5. Vstup je volný.

Informace o konání výše uvedeného komponovaného programu v souvislosti s epidemiologickou situací jsou uvedeny na www.casdsmichov.cz.

Jan-amos-komensky-muz-viry-nadeje-a-lasky-2

Související

Odpoutany ,uz nahled

„Odpojený muž“ aneb jak se mají mladí muži v dnešním světě

Sbor Církve adventistů sedmého dne v Českých Budějovicích vás srdečně zve na svou další pondělní on-line přednášku, tentokrát s hostem a řečníkem Mgr. Jiřím Kounem, který se bude zamýšlet nad neschopností dnešních mladíků dospět a odolat nástrahám virtuální reality. Přednáška s tématem „Odpojený muž“ proběhne v pondělí 27. března v...
čti dále
Havlbrod07

„Nabízíme atmosféru přijetí,“ říká kazatel a vězeňský kaplan Aleš Kocián

Havlíčkův Brod, okresní město s přibližně dvaadvaceti tisíci obyvateli, leží v samotném středu naší republiky na řece Sázavě. Letos v měsíci říjnu bude toto město už po třiatřicáté hostit knižní veletrh. Samo sebou, velkostí ho lze těžko srovnat třeba s knižním veletrhem lipským nebo frankfurtským, ale mnozí odborníci, tedy nakladatelé a knižní znalci především,...
čti dále