Koňský tábor na jihu Čech

,
Fb_img_1626780260332

Již třetí parta dětí v tomto létě prožívá dobrodružství v přírodě ze sedel, odkud je pohled do kraje nejkrásnější. Koňský tábor z.s. Klub Pathfinder nedaleko Českého Krumlova má už pátou sezonu své stálé, ale vždy i nové nadšené účastníky.

Oddílový tábor Huronů začal 2. července vandrem nejzkušenějších dětí. Skupina 10 koňů a 10 jezdců vyrazila z Větřní a přesně naplánovanou trasou s ubytováním a stravou pro lidi i koně putovali až k hranicím s Rakouskem a zpět. Celkem ujeli asi 160 km.

Druhý běh tábora v dalším týdnu byl určen začátečníkům, zúčastnilo se jej 14 mladších dětí. Ty se věnovaly základům výcviku, jako je práce ze země, ze sedla, čištění koně, kopyt, přístup ke zvířeti, sedlání a pod. Děti si pobyt nesmírně užily.

Tento týden je opět pobytový, ve Větřní, jsou na něm zkušené děti ve věku druhého stupně, ty už jezdí trail, zvládají práci ze země, ze sedla, jezdí přes menší překážky, učí se s koňmi různým dovednostem, komunikaci, poznávat koňskou povahu a laskavému přístupu k tomuto nádhernému zvířeti. Dnes byly děti koně plavit v rybníce.

Vedoucí táborů, Petr Adame a Karel Bušta, spolupracují s Romanou Šnejdovou, majitelkou koní a zkušenou jezdkyní.

Fb-img-1626780303897
Fb-img-1626780289773
Fb-img-1626780323492
Fb-img-1626780338796

Související

Banner web konfrence muzu

Víkend pro manželské páry

Milé manželské páry, prožíváme velikou radost a těšíme se, že po více než dvou letech nejistot, různých omezení a online setkávání se budeme moci setkat na Výzvách lásky (VL). Aktuální běh VL byl původně zaměřen na mladé manželské páry maximálně do 6 let od svatby. Během uplynulé doby však mnozí...
čti dále
Mission camp - náhledovka

Pozvánka na bohoslužbu – završení Mission campu

Srdečně zveme všechny na online sobotní bohoslužbu Mission campu, která bude vysílána v sobotu 7. května od 9:30 hodin. Duchovním slovem bude sloužit Dan Kašlík, vedoucí mládeže Česko-Slovenské unie a kazatel Církve adventistů sedmého dne. Bohoslužba je slavnostním završením Mission campu, víkendového programu pro mládež, který proběhl v dubnu a...
čti dále