Koňský tábor na jihu Čech

,
Fb_img_1626780260332

Již třetí parta dětí v tomto létě prožívá dobrodružství v přírodě ze sedel, odkud je pohled do kraje nejkrásnější. Koňský tábor z.s. Klub Pathfinder nedaleko Českého Krumlova má už pátou sezonu své stálé, ale vždy i nové nadšené účastníky.

Oddílový tábor Huronů začal 2. července vandrem nejzkušenějších dětí. Skupina 10 koňů a 10 jezdců vyrazila z Větřní a přesně naplánovanou trasou s ubytováním a stravou pro lidi i koně putovali až k hranicím s Rakouskem a zpět. Celkem ujeli asi 160 km.

Druhý běh tábora v dalším týdnu byl určen začátečníkům, zúčastnilo se jej 14 mladších dětí. Ty se věnovaly základům výcviku, jako je práce ze země, ze sedla, čištění koně, kopyt, přístup ke zvířeti, sedlání a pod. Děti si pobyt nesmírně užily.

Tento týden je opět pobytový, ve Větřní, jsou na něm zkušené děti ve věku druhého stupně, ty už jezdí trail, zvládají práci ze země, ze sedla, jezdí přes menší překážky, učí se s koňmi různým dovednostem, komunikaci, poznávat koňskou povahu a laskavému přístupu k tomuto nádhernému zvířeti. Dnes byly děti koně plavit v rybníce.

Vedoucí táborů, Petr Adame a Karel Bušta, spolupracují s Romanou Šnejdovou, majitelkou koní a zkušenou jezdkyní.

Fb-img-1626780303897
Fb-img-1626780289773
Fb-img-1626780323492
Fb-img-1626780338796

Související

23 nahledovka

Prázdniny dětí s Pohlazením plné poučení a zážitků

Sokolovská společnost Pohlazení věnující se již třicet let dětem ze sociálně vyloučeného prostředí letos podpořila a vyslala na letní tábory v Bavorsku, Sasku-Anhaltsku, severních, západních a jižních Čechách i na Moravě více než čtyři desítky dětí ze Sokolovska. Prázdniny zahájili dobrovolníci Pohlazení se všemi dětmi již tradičním několikadenním společným setkáním Sázavský...
čti dále
Ukr.tábor náhledovak

Tábor pro ukrajinské děti

V východočeských Dolanech u Luže proběhne i letos tábor pro děti z Ukrajiny. Děti ve věku 10 až 15 let zde stráví týden her, sportovního zápolení, soutěží, rukodělných i vzdělávacích aktivit. Tábor vede kazatel ukrajinského sboru v Praze – Kobylisích, Yevgenij Cheban, svůj prostor tedy dostane i duchovní program. Tábor...
čti dále