Koňský tábor na jihu Čech

,
Fb_img_1626780260332

Již třetí parta dětí v tomto létě prožívá dobrodružství v přírodě ze sedel, odkud je pohled do kraje nejkrásnější. Koňský tábor z.s. Klub Pathfinder nedaleko Českého Krumlova má už pátou sezonu své stálé, ale vždy i nové nadšené účastníky.

Oddílový tábor Huronů začal 2. července vandrem nejzkušenějších dětí. Skupina 10 koňů a 10 jezdců vyrazila z Větřní a přesně naplánovanou trasou s ubytováním a stravou pro lidi i koně putovali až k hranicím s Rakouskem a zpět. Celkem ujeli asi 160 km.

Druhý běh tábora v dalším týdnu byl určen začátečníkům, zúčastnilo se jej 14 mladších dětí. Ty se věnovaly základům výcviku, jako je práce ze země, ze sedla, čištění koně, kopyt, přístup ke zvířeti, sedlání a pod. Děti si pobyt nesmírně užily.

Tento týden je opět pobytový, ve Větřní, jsou na něm zkušené děti ve věku druhého stupně, ty už jezdí trail, zvládají práci ze země, ze sedla, jezdí přes menší překážky, učí se s koňmi různým dovednostem, komunikaci, poznávat koňskou povahu a laskavému přístupu k tomuto nádhernému zvířeti. Dnes byly děti koně plavit v rybníce.

Vedoucí táborů, Petr Adame a Karel Bušta, spolupracují s Romanou Šnejdovou, majitelkou koní a zkušenou jezdkyní.

Fb-img-1626780303897
Fb-img-1626780289773
Fb-img-1626780323492
Fb-img-1626780338796

Související

Imúzička vysílání plakátek s qr

Malá múza bude opět virtuální

Múzička, to je malá múza, která inspiruje děti k tvorbě v různých oblastech umění. Klub Pathfinder pořádá v Českém sdružení dětskou akci iMúzička, která již podruhé proběhne v on-line prostoru, a to v sobotu 22. ledna od 15 hodin.  Akce je pořádána ve spolupráci s HopeTV. Zatím je přihlášeno deset oddílů s dvanácti...
čti dále
Moravska hvezda_1

Rozsvícení ochranovské hvězdy

V pondělí 29. listopadu se při ukončení schůzky Klubu Pathfinder v Plzni v KVK centru sešli rodiče a děti k rozsvícení ochranovské hvězdy. Tento okamžik byl výjimečný také tím, že napadl první sníh. Nejdříve bylo krátké povídání, co to vlastně ochranovská hvězda je – a proč je taková trochu jiná. Ten příběh začal před...
čti dále