Koňský tábor na jihu Čech

,
Fb_img_1626780260332

Již třetí parta dětí v tomto létě prožívá dobrodružství v přírodě ze sedel, odkud je pohled do kraje nejkrásnější. Koňský tábor z.s. Klub Pathfinder nedaleko Českého Krumlova má už pátou sezonu své stálé, ale vždy i nové nadšené účastníky.

Oddílový tábor Huronů začal 2. července vandrem nejzkušenějších dětí. Skupina 10 koňů a 10 jezdců vyrazila z Větřní a přesně naplánovanou trasou s ubytováním a stravou pro lidi i koně putovali až k hranicím s Rakouskem a zpět. Celkem ujeli asi 160 km.

Druhý běh tábora v dalším týdnu byl určen začátečníkům, zúčastnilo se jej 14 mladších dětí. Ty se věnovaly základům výcviku, jako je práce ze země, ze sedla, čištění koně, kopyt, přístup ke zvířeti, sedlání a pod. Děti si pobyt nesmírně užily.

Tento týden je opět pobytový, ve Větřní, jsou na něm zkušené děti ve věku druhého stupně, ty už jezdí trail, zvládají práci ze země, ze sedla, jezdí přes menší překážky, učí se s koňmi různým dovednostem, komunikaci, poznávat koňskou povahu a laskavému přístupu k tomuto nádhernému zvířeti. Dnes byly děti koně plavit v rybníce.

Vedoucí táborů, Petr Adame a Karel Bušta, spolupracují s Romanou Šnejdovou, majitelkou koní a zkušenou jezdkyní.

Fb-img-1626780303897
Fb-img-1626780289773
Fb-img-1626780323492
Fb-img-1626780338796

Související

Nahledovka 23

Jarní Robinzonáda zavede děti do říše divů

Robinzonáda je akce Klubu Pathfinder, organizace zabývající se volnočasovými aktivitami pro děti s cílem sdílet s dětmi víru v Boha jazykem, který odpovídá jejich věku. Na této jarní akci se každoročně setkává více než 200 dětí, místo konání se každý rok mění a v pořádání se střídají jednotlivé oblasti Klubu...
čti dále
Jomo_nahledovka

O víkendu proběhne druhá část akce JOMO

Máš pocit, že ti něco uniká? Strach z toho, že něco zmeškáš a přestaneš být „v obraze“, je něčím, co už má i svoji zkratku (FOMO – fear of missing out) a pokud ji neznáš, klidně si ji vygoogluj. Známe to totiž hlavně díky používání sociálních sítí – každou chvíli...
čti dále