České sdružení

Církve adventistů sedmého dne

2009

MS 2009 – ohlédnutí

kd-ms-2009-1

Ohlédnutí za ročníkem 2009 – RS Atlas v Čenkovicích

Když jsme doma přemýšleli, jak strávit čas letní dovolené, pomohl nám v rozhodování článek v jarním čísle Adventu. A také jedna naše známá vzpomínala na loňské manželáky, kde byla s rodinou ona.

V Čenkovicích nás přivítalo krásné horské prostředí zalité sluncem a také dobrý oběd… Všechny děti měly zajištěno hlídání, což jsme si moc pochvalovali, protože tak jsme mohli přednášky sledovat nerušeně. Moc fajn bylo, že přednášejícími lektory byli také lidé a taky manželé, kteří prožívají všední život tak jako my, účastníci. Ke svému tématu uváděli řadu osobních zážitků… V mnohých jsme mohli vidět něco podobného s našimi životy a uvědomit si správné řešení mnoha situací. A když je vše obohaceno kořením humoru, nejeví se nám pak náš život tak šedý a fádní.

Když jsme byli rozděleni po třech manželských párech do skupinek, nevěděli jsme, jak bohatým přínosem to pro nás bude. Spolu s našimi lektory jsme mohli prodiskutovávat různé životní situace a vzájemně se dělit o zkušenosti. A to ještě v krásné přírodě na trávě pod širým nebem… Jen jednou přes den pršelo. Bylo to při ‘manželské maturitě’ na trase horskou přírodou v sobotu odpoledne. Nebyla na nás sice ani nit suchá, ale procházka se vydařila, protože jsme si mohli zopakovat ‘učivo’ z celého týdne v praxi.

Vrcholem celého týdne byl sobotní večer. Nejen že se nám představili pečovatelé s dětmi, co prožili a nacvičili přes týden, ale také přijel pošťák Ondra s dopisy od našich manželek či manželů. A že jsme se nasmáli z těch jmen, příjmení či přívlastků…

A kdo za tím vším stál? Kdo byl tou páteří celé akce? Nepochybně to byl Stvořitel a dárce veškeré lásky – náš Bůh. Jemu patří velký dík za vše! Děkujeme také za všechny účastníky, děkujeme pečovatelům, děkujeme vedoucím manželům Ejemovým a lektorům skupinek za jejich vedení.

A vám, kteří jste na manželských setkáních ještě nebyli, chci nabídnout ty, které, dá-li Pán, mají být příští rok. Budete se moci spolu i s Bohem trochu poohlédnout, co je třeba opravit, nechat si poradit a možná i svou zkušeností někomu poradit. To jsme prožili my a přejeme to i vám.

Bedřich a Mirka Číhalovi.

Fotografie k nahlédnutí a ke stažení: http://ms2009.cechu.cz

Manželská setkání 2009, aneb kterak bylo v Čenkovicích

Na MS jsme byli poprvé, po té co jsem se o nich dočetl na stránkách Adventu, po té co padl návrh z mé strany (jevilo se mi to jako dobrý nápad) a protože moje manželka Soňa nepoužila právo veta…

Co jsem očekával?

Příjemně a aktivně prožitý týden za přijatelnou cenu, těšil jsem se, že poznám nové lidičky, poznám mně neznámý kraj Moravské brány plný betonových pohraničních opevnění z 30. let, snad se dozvím i něco zajímavého –a hlavně se něco dobrého nalepí na mého partnera, na mě nemusí –vždyť já jsem pan dokonalý…

Výsledek nečekaný: byl jsem vystaven mohutnému proudu hodnotných informací, které do mne vsákly za silné podpory zážitku, emocí, zkušeností, duchovní obnovy…A pobyt je příjemný a užitečný i pro člověka mimocírkevního.

Manželka je spokojena. I po měsíci mi je občas jasno: nejsem pan dokonalý. A náš vztahový softvér byl úspěšně a téměř bezkolizně apgrejdován.

Kódovaná zpráva pro účastníky: lymská borelioza ani virová encefalitida nezjištěna díky časté a důsledné vzájemné kontrole, ta prevence je super!!!

Díky celému organizačnímu týmu, nejenom manželům Ejemovým!

Vlasto a Soňa Papežovi z Liptova