Národní týden manželství – dnes online přednáška Pavla Rause

,
Cloud-g32330aedb_1920

V pondělí začal Národní týden manželství (dále jen NTM), což je každoroční příležitost pro všechny páry zaměřit se na svůj vztah. Valentýn je synonymem romantiky a týden manželství se jí určitě nevyhýbá, stejně jako přátelství, komunikaci, odpuštění a radosti, které by v manželství neměly chybět. Pro letošní ročník zvolili koordinátoři zajímavé motto: „Manželské kontrasty.“ Celý týden se tak zamýšlíme nad tím, zda navzdory odlišnostem můžeme v našich manželstvích budovat harmonické vztahy.

Stejně jako každý rok i letos oddělení adventistické služby rodinám CASD (ASR) připravilo ve spolupráci s nakladatelstvím Advent-Orion na dané téma inspirační materiály, tedy sborník sedmi přednášek. Sepsali je autoři, kteří se již léta zabývají rodinnou problematikou (Jiří Unger, Petr Adame, Soňa Sílová, Ludvík Švihálek, Mikuláš Pavlík, manželé Chládkovi a Filip Fürst). Jejich přednášky se během NTM mohou stát vhodnou inspirací pro manželské čtení před spaním nebo námětem k rozhovorům v rámci modlitebních setkání oddělení ASR. Brožurku najdete ke stažení v české i slovenské verzi zde.

Kromě různých lokálně organizovaných přednášek, kurzů, setkání a jiných aktivit se můžete připojit k projekci živého kontaktního pořadu s Pavlem Rausem, klinickým psychologem a vysokoškolským pedagogem, který ve středu večer 15. února od 18 hodin odvysílá HopeTV (video viz níže). Malým návštěvníkům můžeme nabídnout i další díly Příběhů pro děti, které můžete sledovat na YouTube kanálu HopeTV. V závěru týdne také mají některé sbory Církve adventistů sedmého dne naplánovanou rodinnou bohoslužbu.  

Další nápady k uspořádání zajímavého programu, pozvánky na přednášky, workshopy, setkání či semináře najdete na Facebooku NTM.

Obecné informace k NTM, letošnímu i minulým ročníkům, najdete na www.tydenmanzelstvi.cz.

Modlíme se za vás a věříme, že letošní NTM splní svůj účel.

Radek Jonczy a Petr Adame

Pribehyprodeti

Související

Vinohrady náhledovka

Adventní koncert na Vinohradech

V modlitebně Církve adventistů sedmého dne v Praze na Vinohradech proběhne v sobotu 9. prosince od 18 hodin koncert chrámového pěveckého souboru pod vedením Vlasty Jonczyové a Jiřího Šubrta. Zveme vás ke ztišení se v čase adventu a obohacení své duše poslechem hudby i slova. Kostel Církve adventistů sedmého dne...
čti dále
Sbor nahledovka

Předvánoční koncert smíchovského pěveckého sboru

V sobotu 2. prosince v 17 hodin jste srdečně zváni do modlitebny Církve adventistů sedmého dne v Praze na Smíchově, Peroutkova 57, ke společnému ztišení v adventním času a poslechu hudby, zpěvu, přednesu a svátečního slova v podání smíchovského pěveckého sboru a jeho hostů. Koncert pod vedením sbormistryně Lenky Říhové...
čti dále