Národní týden manželství – dnes online přednáška Pavla Rause

,
Cloud-g32330aedb_1920

V pondělí začal Národní týden manželství (dále jen NTM), což je každoroční příležitost pro všechny páry zaměřit se na svůj vztah. Valentýn je synonymem romantiky a týden manželství se jí určitě nevyhýbá, stejně jako přátelství, komunikaci, odpuštění a radosti, které by v manželství neměly chybět. Pro letošní ročník zvolili koordinátoři zajímavé motto: „Manželské kontrasty.“ Celý týden se tak zamýšlíme nad tím, zda navzdory odlišnostem můžeme v našich manželstvích budovat harmonické vztahy.

Stejně jako každý rok i letos oddělení adventistické služby rodinám CASD (ASR) připravilo ve spolupráci s nakladatelstvím Advent-Orion na dané téma inspirační materiály, tedy sborník sedmi přednášek. Sepsali je autoři, kteří se již léta zabývají rodinnou problematikou (Jiří Unger, Petr Adame, Soňa Sílová, Ludvík Švihálek, Mikuláš Pavlík, manželé Chládkovi a Filip Fürst). Jejich přednášky se během NTM mohou stát vhodnou inspirací pro manželské čtení před spaním nebo námětem k rozhovorům v rámci modlitebních setkání oddělení ASR. Brožurku najdete ke stažení v české i slovenské verzi zde.

Kromě různých lokálně organizovaných přednášek, kurzů, setkání a jiných aktivit se můžete připojit k projekci živého kontaktního pořadu s Pavlem Rausem, klinickým psychologem a vysokoškolským pedagogem, který ve středu večer 15. února od 18 hodin odvysílá HopeTV (video viz níže). Malým návštěvníkům můžeme nabídnout i další díly Příběhů pro děti, které můžete sledovat na YouTube kanálu HopeTV. V závěru týdne také mají některé sbory Církve adventistů sedmého dne naplánovanou rodinnou bohoslužbu.  

Další nápady k uspořádání zajímavého programu, pozvánky na přednášky, workshopy, setkání či semináře najdete na Facebooku NTM.

Obecné informace k NTM, letošnímu i minulým ročníkům, najdete na www.tydenmanzelstvi.cz.

Modlíme se za vás a věříme, že letošní NTM splní svůj účel.

Radek Jonczy a Petr Adame

Pribehyprodeti

Související

Odpoutany ,uz nahled

„Odpojený muž“ aneb jak se mají mladí muži v dnešním světě

Sbor Církve adventistů sedmého dne v Českých Budějovicích vás srdečně zve na svou další pondělní on-line přednášku, tentokrát s hostem a řečníkem Mgr. Jiřím Kounem, který se bude zamýšlet nad neschopností dnešních mladíků dospět a odolat nástrahám virtuální reality. Přednáška s tématem „Odpojený muž“ proběhne v pondělí 27. března v...
čti dále
Velikonoce23 nahledovka

Velikonoční příběh přináší život a naději

Velikonoční svátky poskytují čas a prostor si připomenout událost, která se odehrála před dvěma tisíci lety během vlády Piláta, místodržitele a prokurátora v římské provincii Judea. Bylo to ukřižování Ježíše Krista. Všechno, co se na naší planetě Zemi přihodilo, se řadí buď do doby před Kristem, nebo po Kristu. Od nepaměti...
čti dále