(Ne)poznaný Bůh – téma letošního Biblického týdne ČS

,
Bt (1)

Každoroční letní týdenní pobyt věnovaný studiu Bible a organizovaný Českým sdružením Církve adventistů sedmého dne, proběhne letos opět v konferenčním centru Immanuel, tentokrát v termínu od 30. července do 6. srpna 2023. Hostem a hlavním řečníkem bude Ján Barna, vysokoškolský učitel systematické teologie na britské Newbold College. Tématem bude (ne)poznaný Bůh.

Jaký je Bůh Bible? Jaký je Bůh, kterého uctíváme, o kterém přemýšlíme a hovoříme? Jak dobře Boha známe, či neznáme?
Vše, co církev vyznává a jak organizuje svou činnost, včetně bohoslužeb a misie, stojí a padá na učení o Bohu. To, jaký je Bůh ve svém charakteru a vlastnostech a jaký má vztah ke světu, definuje a formuje, jaký máme my lidé vztah k Bohu a ke světu. Doktrína Boha je základním stavebním kamenem církve a společnosti. A přece – pokud jde o teologii Boha – je to téma, které bylo, je a do konce dějin bude nejkontroverznější právě mezi lidmi, kteří tvrdí, že Ho znají.

Máte-li zájem o poznávání (ne)známého Boha v kontextu doby, kultury a dalších formujících okolností v milé společnosti a hezkém prostředí, rádi vás na BT uvidíme. Dopolední studium doplňuje bohatý program – nabízí dostatek času na relaxaci a modlitby v tichu i společenství, kratší semináře či rukodělné workshopy, sport, soutěže i práci ve skupinách. V okolí Dlouhého u Ždírce nad Doubravou najdete také hojnost památek a příležitostí k výletům do krásné přírody.

Více informací, plakát ke stažení a ceník ubytování a stravy najdete na webu BT.

Elektronické přihlašování (registrace) bude spuštěno v úterý 2. května v 16 hodin.

Bt2023-poster02

Související

Odpoutany ,uz nahled

„Odpojený muž“ aneb jak se mají mladí muži v dnešním světě

Sbor Církve adventistů sedmého dne v Českých Budějovicích vás srdečně zve na svou další pondělní on-line přednášku, tentokrát s hostem a řečníkem Mgr. Jiřím Kounem, který se bude zamýšlet nad neschopností dnešních mladíků dospět a odolat nástrahám virtuální reality. Přednáška s tématem „Odpojený muž“ proběhne v pondělí 27. března v...
čti dále
Velikonoce23 nahledovka

Velikonoční příběh přináší život a naději

Velikonoční svátky poskytují čas a prostor si připomenout událost, která se odehrála před dvěma tisíci lety během vlády Piláta, místodržitele a prokurátora v římské provincii Judea. Bylo to ukřižování Ježíše Krista. Všechno, co se na naší planetě Zemi přihodilo, se řadí buď do doby před Kristem, nebo po Kristu. Od nepaměti...
čti dále