(Ne)poznaný Bůh – téma letošního Biblického týdne ČS

,
Bt (1)

Každoroční letní týdenní pobyt věnovaný studiu Bible a organizovaný Českým sdružením Církve adventistů sedmého dne, proběhne letos opět v konferenčním centru Immanuel, tentokrát v termínu od 30. července do 6. srpna 2023. Hostem a hlavním řečníkem bude Ján Barna, vysokoškolský učitel systematické teologie na britské Newbold College. Tématem bude (ne)poznaný Bůh.

Jaký je Bůh Bible? Jaký je Bůh, kterého uctíváme, o kterém přemýšlíme a hovoříme? Jak dobře Boha známe, či neznáme?
Vše, co církev vyznává a jak organizuje svou činnost, včetně bohoslužeb a misie, stojí a padá na učení o Bohu. To, jaký je Bůh ve svém charakteru a vlastnostech a jaký má vztah ke světu, definuje a formuje, jaký máme my lidé vztah k Bohu a ke světu. Doktrína Boha je základním stavebním kamenem církve a společnosti. A přece – pokud jde o teologii Boha – je to téma, které bylo, je a do konce dějin bude nejkontroverznější právě mezi lidmi, kteří tvrdí, že Ho znají.

Máte-li zájem o poznávání (ne)známého Boha v kontextu doby, kultury a dalších formujících okolností v milé společnosti a hezkém prostředí, rádi vás na BT uvidíme. Dopolední studium doplňuje bohatý program – nabízí dostatek času na relaxaci a modlitby v tichu i společenství, kratší semináře či rukodělné workshopy, sport, soutěže i práci ve skupinách. V okolí Dlouhého u Ždírce nad Doubravou najdete také hojnost památek a příležitostí k výletům do krásné přírody.

Více informací, plakát ke stažení a ceník ubytování a stravy najdete na webu BT.

Elektronické přihlašování (registrace) bude spuštěno v úterý 2. května v 16 hodin.

Bt2023-poster02

Související

Vinohrady náhledovka

Adventní koncert na Vinohradech

V modlitebně Církve adventistů sedmého dne v Praze na Vinohradech proběhne v sobotu 9. prosince od 18 hodin koncert chrámového pěveckého souboru pod vedením Vlasty Jonczyové a Jiřího Šubrta. Zveme vás ke ztišení se v čase adventu a obohacení své duše poslechem hudby i slova. Kostel Církve adventistů sedmého dne...
čti dále
Sbor nahledovka

Předvánoční koncert smíchovského pěveckého sboru

V sobotu 2. prosince v 17 hodin jste srdečně zváni do modlitebny Církve adventistů sedmého dne v Praze na Smíchově, Peroutkova 57, ke společnému ztišení v adventním času a poslechu hudby, zpěvu, přednesu a svátečního slova v podání smíchovského pěveckého sboru a jeho hostů. Koncert pod vedením sbormistryně Lenky Říhové...
čti dále