(Ne)poznaný Bůh – téma letošního Biblického týdne ČS

,
Bt (1)

Každoroční letní týdenní pobyt věnovaný studiu Bible a organizovaný Českým sdružením Církve adventistů sedmého dne, proběhne letos opět v konferenčním centru Immanuel, tentokrát v termínu od 30. července do 6. srpna 2023. Hostem a hlavním řečníkem bude Ján Barna, vysokoškolský učitel systematické teologie na britské Newbold College. Tématem bude (ne)poznaný Bůh.

Jaký je Bůh Bible? Jaký je Bůh, kterého uctíváme, o kterém přemýšlíme a hovoříme? Jak dobře Boha známe, či neznáme?
Vše, co církev vyznává a jak organizuje svou činnost, včetně bohoslužeb a misie, stojí a padá na učení o Bohu. To, jaký je Bůh ve svém charakteru a vlastnostech a jaký má vztah ke světu, definuje a formuje, jaký máme my lidé vztah k Bohu a ke světu. Doktrína Boha je základním stavebním kamenem církve a společnosti. A přece – pokud jde o teologii Boha – je to téma, které bylo, je a do konce dějin bude nejkontroverznější právě mezi lidmi, kteří tvrdí, že Ho znají.

Máte-li zájem o poznávání (ne)známého Boha v kontextu doby, kultury a dalších formujících okolností v milé společnosti a hezkém prostředí, rádi vás na BT uvidíme. Dopolední studium doplňuje bohatý program – nabízí dostatek času na relaxaci a modlitby v tichu i společenství, kratší semináře či rukodělné workshopy, sport, soutěže i práci ve skupinách. V okolí Dlouhého u Ždírce nad Doubravou najdete také hojnost památek a příležitostí k výletům do krásné přírody.

Více informací, plakát ke stažení a ceník ubytování a stravy najdete na webu BT.

Elektronické přihlašování (registrace) bude spuštěno v úterý 2. května v 16 hodin.

Bt2023-poster02

Související

Srdce nahledovka

PRIMA VZTAHY – Manželská setkání

Milí manželé, máme radost, že i v tomto roce, v termínu 28. července až 4. srpna 2024, budeme mít příležitost společně prožít Manželská setkání v malebném prostředí Moravského Toskánska v hotelu Selský dvůr ve Strážovicích (Strážovice 230, GPS: 49,008831 17,04103). Manželská setkání jsou týdenní edukativně-relaxační pobyt pro manželské páry zaměřující se na obnovu, prohloubení...
čti dále
Konferencni-bohosluzba-plakat-cz-verze-02-002

V Brně proběhne slavnostní bohoslužba pro církev v České a Slovenské republice

Srdečně Vás zveme na slavnostní sobotní bohoslužbu u příležitosti ukončení pracovních jednání konference Česko-Slovenské unie a konferencí Českého, Moravskoslezského a Slovenského sdružení, která se bude konat 8. června v Brně na Výstavišti od 10:00 hodin. Hostem a kázajícím bude Mario Brito, předseda Interevropské divize Církve adventistů sedmého dne. V průběhu...
čti dále