Máte zájem strávit týden v přírodě, nechat se inspirovat tématy rozvíjejícími váš duchovní život, setkat se s několika desítkami křesťanů, mít možnost si vybírat z řady sportovních, vzdělávacích či rukodělných aktivit, nebo se účastnit diskusí se zajímavými hosty? Máte rádi křesťanskou hudbu? Chcete nově nastartovat svůj modlitební život? Pak je tu pro vás letní Biblický týden ČS, který probíhá v příjemném prostředí rekreačního střediska Immanuel na Vysočině. 

Heral-giesebrecht
Harald Giesebrecht

SÍLA SLOVA

28. července – 4. srpna 2024

Jak pomalu dokážeš číst Bibli?

Biblické příběhy bychom měli prožívat jako ve zpomaleném přehrávání.

Čtěte je rychle, zběžně a povrchně a budou se vám zdát divné, nudné, bez souvislostí a někdy dokonce hloupé či nemorální. Čtěte je pomalu – s respektem a pozorností, jakou si zasluhují – a jejich pravá moudrost a proměňující síla ve vás vyvolá úžas.
Bible už nikdy nebude nudná nebo od věci.
Během biblického týdne v létě 2024 si osvojíme 5 jednoduchých nástrojů pomalého čtení Bible,
tak, abychom dokázali obdivovat její odvěkou moudrost a sílu.

Harald Giesebrecht je autorem tří knih a stovek článků. Vystudoval teologii, etiku a literaturu a je oblíbeným přednášejícím a spisovatelem v jeho domovině, Norsku. Spolu s manželkou mají tři děti, dva syny a dceru. Působil jako redaktor časopisu, zakladatel sborů, kazatel a znalec Bible. V současnosti pracuje jako vedoucí oddělení mládeže a rodiny v Norské unii. Je také členem Biblického badatelského výboru při Trans-Evropské divizi. Velmi rád studuje hlubiny Bible a přednáší o tom, co v nich objeví.