Pečeme s vámi!

,
Peceni1

Podporujeme potřebné, i ty, kdo pomáhají. Ostravská ADRA spustila kampaň PEČEME S VÁMI! na podporu zdravotníků v nemocnicích.

Od pondělí 30. listopadu pečou dobrovolníci ADRA domácí dobroty zdravotníkům v přetížených nemocnicích v Ostravě a okolí. ADRA vyzývá (nejen) občany Ostravy, aby se přidali a podělili o část upečeného vánočního cukroví nebo i čehokoliv jiného, co povzbudí zdravotníky do dalších dnů.

Ostravská ADRA se přidala touto akcí k Mezinárodnímu dni dobrovolníků (5.12.): „Chceme povzbudit všechny Ostravany, aby se stali alespoň na pár hodin dobrovolníky a věnovali kapku svého volného času zdravotníkům, kteří teď naši podporu nejenom potřebují, ale hlavně si ji zaslouží. Sloganem naší kampaně – PEČEME S VÁMI! – chceme vyslat zdravotníkům do nemocnic vzkaz, že v těchto dnech na ně myslíme a stojíme za nimi. To, že někdo z nás upeče něco dobrého a dodá jim alespoň tímto způsobem chybějící energii, je to nejmenší, co teď můžeme pro naše zdravotníky udělat“, říká Dagmar Hoferková, vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Ostrava.

Již v první dny akce se v ostravském dobrovolnickém centru ADRA sešlo několik bábovek, koláčů, slaných tyčinek i sladkých a slaných závinů. Všechny tyto dobroty ADRA hned rozvezla na covidové jednotky Fakultní nemocnice Ostrava a Městské nemocnice Ostrava. Od zástupců Adry si je převzaly dojaté sestřičky, které velice ocenily, že na ně v těchto dnech někdo myslí.  

Je milé, že pečou nejen ADRA dobrovolníci, ale i lidé, kteří prozatím nemají s dobrovolnictvím žádnou zkušenost. „Ke kampani nás inspirovalo to, že v předchozích vlnách pandemie byli lidé soudržnější. Teď naopak vnímáme, že se společnost více rozděluje. Je čas se opět semknout a ukázat zdravotníkům, že je v těchto těžkých chvílích podporujeme. Uvědomujeme si, že jsou pod obrovským fyzickým, ale i psychickým tlakem. Navíc náš region patří z hlediska přetíženosti nemocnic k těm nejohroženějším“, dodává Dagmar Hoferková.

Dobrovolníci i široká veřejnost mohou dobroty pro zdravotníky přinést každé pondělí a čtvrtek od 7.00-16.00 hod. nebo kdykoliv jindy po telefonické domluvě (607 047 332) do sídla Dobrovolnického centra ADRA Ostrava na ul. Martinovská 164. Ostravská ADRA pak zajistí rozvoz do nemocnic v Ostravě a okolí.

Pokud byste se chtěli zapojit mimo region Ostrava – kontaktujte prosím vedoucí dobrovolnických center ve svém regionu, zda jsou této aktivity také součástí.

Seznam dobrovolnických center naleznete zde.

Děkujeme, že jste tu s námi pro druhé!

ADRA

Peceni2

Související

Fm výročí náhledovka

Obětavá služba lidem a inspirace pro druhé: Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek slaví 20 let

Prvním dobrovolnickým centrem ADRA v České republice, které začalo pomáhat lidem již v roce 2004, bylo právě centrum ve Frýdku-Místku. „Vyrostlo“ z nadšení a předchozí neformální obětavé služby jednotlivců – členů a členek místních sborů i řady přátel. Stalo se nedílnou součástí nejen ulice Radniční ve Frýdku-Místku, ale především součástí občanské společnosti...
čti dále
Nahledovka

Pozvánka na ADRAběh 7. – 21. května 2024

www.adrabeh.cz ADRAběh je tradiční benefiční akcí organizace ADRA, kterou chceme propojit zdravý pohyb a pomoc lidem. Letos v květnu oslavíme 20 let od založení našeho prvního Dobrovolnického centra ADRA ve Frýdku-Místku. I proto má letošní ADRAběh motto Nekonečný příBĚH pomoci a poběžíme na podporu dobrovolnictví v Čechách a na Moravě. Těšíme se na vás!...
čti dále