Plzeňský Klíč slaví 20. výročí své existence

,
Klíč - 20. let

V plzeňských Slovanech na Koterovské ulici byl 29. června 2002 založen sbor Církve adventistů sedmého dne, jehož členy tvořilo několik lidí z mateřského plzeňského sboru, další lidé pak přišli do společenství po evangelizaci v letech 2002–2004. Toto výročí si během roku chtějí „klíčníci“ připomínat několika vzpomínkovými bohoslužbami s kazateli, kteří v tomto sboru působili jako duchovní.

Členové sboru vyjádřili ochotu služby pro své bližní mimo jiné založením občanského sdružení Klíč Plzeň v lednu 2004, které ve stejných prostorách provozuje Klubové centrum Klíč, jež pořádá celou řadu kulturních, zdravotních, ale i duchovních aktivit. Navštívit Klíč můžete i při dopoledních sobotních bohoslužbách vždy od 9:30 hodin.

Jste srdečně zváni jak k návštěvě bohoslužeb, tak i webových stránek, na kterých se dozvíte více o činnosti Klubového centra Klíč.

Související

Island_mexiko.indd

Mexiko – země plná pestrých barev, chutí, umění, památek a života

Připojte se k nám a pojďte se dozvědět o Mexiku, o jeho lidech, pestré přírodě, bohaté kultuře, bouřlivé historii a těžkostech, se kterými se potýká v dnešní době. Svými obrázky a vyprávěním nás provedou Markéta a Noe Dominguezovi. On-line přednáška se koná v pondělí 28. listopadu 2022 od 19. hodin...
čti dále
Romsky preklad nz - nahledovka

První a jedinečný překlad Nového zákona do romštiny se narodil v Třebechovicích pod Orebem

Třebechovice pod Orebem jsou známy především díky betlému, jenž dominuje sbírce přibližně čtyř set dalších betlémů ve zdejším muzeu. Záběry na Proboštův betlém se  totiž minimálně jednou za rok objeví v televizi, aby okouzlily vánoční náladou zjihlé diváky svou pohyblivou krásou. Zato o hoře, či spíše o vrchu, jehož jméno je...
čti dále