Pohlazení objeví pro znevýhodněné děti Šťastnou zemi

,
Staraskola

Na již tradiční společné zahájení letních prázdnin se sokolovským spolkem Pohlazení vyrazí letos děti ze sociálně vyloučených a znevýhodněných prostředí na Sokolovsku do Jizerských hor. Pět desítek dětí a dospělých bude v prvním prázdninovém týdnu hostit chata Stará škola v půvabné horské osadě Zbytky u Zásady nedaleko Tanvaldu. Tématem setkání je poetické historické označení letos navštíveného regionu „Terra felix“ – Šťastná země.

Dospělí členové spolku připravili k tématu pestrý program spojující vzdělávání se zábavou. Práci děti uvidí v okolních firmách. Zúčastní se interaktivní exkurze do továrny Detoa v Jiřetíně pod Bukovou, kde se seznámí s výrobou dřevěných hraček s více než stoletou tradicí a v kreativních dílnách si podle své vlastní fantazie budou moci vyrobit svoji vlastní hračku. Druhou navštívenou továrnou budou výrobní areály Preciosa Ornela v Desné na výrobu skla a perliček, které se prodávají ve více než 80 zemích na 5 kontinentech světa. Nacházejí uplatnění při výrobě bižuterie, etnických produktů, tradičních suvenýrů, výšivek či oděvů. Ročně jich továrna vyrobí kolem 4 tisíc tun.

Účastníci se budou společně učit i hospodařit. Za dětmi přijedou manželé Luboš a Zlatuše Komárkovi z měnové sekce České národní banky a podělí se s nimi o důležité rady, jak co nejlépe v životě nakládat s penězi. Zásady zdravé životosprávy, první pomoci a převozu zraněného dětem přiblíží lékař Daniel Kábrt a ekonom a voják v záloze Martin Kábrt. Na chatě a v jejím okolí nebudou chybět oblíbená představení loutkohereckého Divadla Víti Marčíka, letos příběh o Jonášovi a pohádka Šípková Růženka. „Frontenďák“ Filip Chalupa promítne dětem strhující dobrodružný film Pí a jeho život. S publicistou Tomášem Kábrtem si vždy budou moci všichni o prožitých představeních povídat a nacházet v nich poselství pro své životy.

Na besedy a představení zve sokolovské Pohlazení i rodiny z jizerskohorského okolí chaty. Děti čekají samozřejmě výlety po okolí pod vedením tamního rodáka a současného Sokolováka Romana Musicha. Tradičně je připravena řada soutěží, batikování, deskové hry, večery u ohně s opékáním, společné sportování a bobová dráha v Janově.

Z Jizerských hor se nakonec výprava přesune na dva dny do Prahy, kde prožije v michelském společenském centru Bethany koncert mladé křesťanské kapely Džemband ze společenství Církve adventistů sedmého dne a hudebně-motivační program Radka Bangy z Gipsy.cz s názvem „Když chceš, tak to dokážeš“. Letošní společné zahájení letních prázdnin se spolkem Pohlazení na téma Terra felix zakončí výprava z moderní pražské Michle na tajemný Vyšehrad pod vedením sokolovské středoškolské učitelky Romany Berkové.

Jonas-020722
Sipkova-ruzenka-020722
Komarek-030722
Dzemband-030722
Banga-040722

Související

Srdce nahledovka

PRIMA VZTAHY – Manželská setkání

Milí manželé, máme radost, že i v tomto roce, v termínu 28. července až 4. srpna 2024, budeme mít příležitost společně prožít Manželská setkání v malebném prostředí Moravského Toskánska v hotelu Selský dvůr ve Strážovicích (Strážovice 230, GPS: 49,008831 17,04103). Manželská setkání jsou týdenní edukativně-relaxační pobyt pro manželské páry zaměřující se na obnovu, prohloubení...
čti dále
Konferencni-bohosluzba-plakat-cz-verze-02-002

V Brně proběhne slavnostní bohoslužba pro církev v České a Slovenské republice

Srdečně Vás zveme na slavnostní sobotní bohoslužbu u příležitosti ukončení pracovních jednání konference Česko-Slovenské unie a konferencí Českého, Moravskoslezského a Slovenského sdružení, která se bude konat 8. června v Brně na Výstavišti od 10:00 hodin. Hostem a kázajícím bude Mario Brito, předseda Interevropské divize Církve adventistů sedmého dne. V průběhu...
čti dále