Pohlazení objeví pro znevýhodněné děti Šťastnou zemi

,
Staraskola

Na již tradiční společné zahájení letních prázdnin se sokolovským spolkem Pohlazení vyrazí letos děti ze sociálně vyloučených a znevýhodněných prostředí na Sokolovsku do Jizerských hor. Pět desítek dětí a dospělých bude v prvním prázdninovém týdnu hostit chata Stará škola v půvabné horské osadě Zbytky u Zásady nedaleko Tanvaldu. Tématem setkání je poetické historické označení letos navštíveného regionu „Terra felix“ – Šťastná země.

Dospělí členové spolku připravili k tématu pestrý program spojující vzdělávání se zábavou. Práci děti uvidí v okolních firmách. Zúčastní se interaktivní exkurze do továrny Detoa v Jiřetíně pod Bukovou, kde se seznámí s výrobou dřevěných hraček s více než stoletou tradicí a v kreativních dílnách si podle své vlastní fantazie budou moci vyrobit svoji vlastní hračku. Druhou navštívenou továrnou budou výrobní areály Preciosa Ornela v Desné na výrobu skla a perliček, které se prodávají ve více než 80 zemích na 5 kontinentech světa. Nacházejí uplatnění při výrobě bižuterie, etnických produktů, tradičních suvenýrů, výšivek či oděvů. Ročně jich továrna vyrobí kolem 4 tisíc tun.

Účastníci se budou společně učit i hospodařit. Za dětmi přijedou manželé Luboš a Zlatuše Komárkovi z měnové sekce České národní banky a podělí se s nimi o důležité rady, jak co nejlépe v životě nakládat s penězi. Zásady zdravé životosprávy, první pomoci a převozu zraněného dětem přiblíží lékař Daniel Kábrt a ekonom a voják v záloze Martin Kábrt. Na chatě a v jejím okolí nebudou chybět oblíbená představení loutkohereckého Divadla Víti Marčíka, letos příběh o Jonášovi a pohádka Šípková Růženka. „Frontenďák“ Filip Chalupa promítne dětem strhující dobrodružný film Pí a jeho život. S publicistou Tomášem Kábrtem si vždy budou moci všichni o prožitých představeních povídat a nacházet v nich poselství pro své životy.

Na besedy a představení zve sokolovské Pohlazení i rodiny z jizerskohorského okolí chaty. Děti čekají samozřejmě výlety po okolí pod vedením tamního rodáka a současného Sokolováka Romana Musicha. Tradičně je připravena řada soutěží, batikování, deskové hry, večery u ohně s opékáním, společné sportování a bobová dráha v Janově.

Z Jizerských hor se nakonec výprava přesune na dva dny do Prahy, kde prožije v michelském společenském centru Bethany koncert mladé křesťanské kapely Džemband ze společenství Církve adventistů sedmého dne a hudebně-motivační program Radka Bangy z Gipsy.cz s názvem „Když chceš, tak to dokážeš“. Letošní společné zahájení letních prázdnin se spolkem Pohlazení na téma Terra felix zakončí výprava z moderní pražské Michle na tajemný Vyšehrad pod vedením sokolovské středoškolské učitelky Romany Berkové.

Jonas-020722
Sipkova-ruzenka-020722
Komarek-030722
Dzemband-030722
Banga-040722

Související

Read-3048651__340

Vzdělávací program církve pro ty, kteří chtějí vědět, růst a sloužit.

Po několika letech chceme opět nabídnout určitou formu vzdělávání pro každého, kdo ve sboru / skupině slouží, nebo prostě jen chce růst ve svém teologickém poznání. Chceme tím pomoci všem, kdo spoluutvářejí sbory, slouží kázáním, vedou sobotní školu, navštěvují potřebné, představují evangelium hledajícím apod. Je nasnadě, že ne vše může obsáhnout...
čti dále
Aa001

Wellness pro duši si dopřáváme na Vysočině

V konferenčním centru Immanuel právě probíhá biblický týden Českého sdružení Církve adventistů sedmého dne. Týdenním studiem nás provází László Szabó, vedoucí institutu Arthura Daniellse pro evangelizaci při Vysoké škole teologické v německém Friedensau. Dopolední přednášky, které můžete sledovat na youtoube kanálu HopeTV, jsou doplněny prací ve skupinách. Odpolední program je...
čti dále