Pozvání na tradiční Adventní koncert chrámového pěveckého sboru na Londýnskou

,
Nahled vinohrady

Již pěknou řádku let pořádá pěvecký sbor z Londýnské ve svém kostele na pražských Vinohradech před Vánoci koncert, který má mimo jiné i charitativní přesah. Letos bude výtěžek z dobrovolného vstupného věnován humanitární organizaci ADRA. Přestože koncert je vždy hojně navštíven, přijměte i vy pozvání na sobotní večer 10. prosince v 18 hodin ke ztišení v adventním čase a k poslechu hudby ze všech možných období vzniku, a tedy různých žánrů, na Londýnskou 30, Praha 2.

Pěvecký sbor kromě pravidelných pátečních zkoušek tento víkend nenechali odpočinout při tradičním třídenním soustředění ani oba dirigenti Vlasta Jonczyová a Jiří Šubrt. Cvičilo se po hlasech, dvouhlasech až k vícehlasu. Někdy byl slyšet i hlas úplně nový, ale nekompromisní uši dirigentů svým laskavým přístupem vždy vrátily ojedinělé intonační výlety jednotlivců k původnímu zápisu autorů.

Letos se můžeme těšit na písně tradičních autorů jako jsou Antonio Vivaldi, Johann Sebastian Bach či Georg Friedrich Händel. Nebudou chybět ani koledy, nebo autorské skladby varhaníka Lukáše Petřvalského. Z méně tradičních autorů bych jmenoval alespoň uvedení skladby estonského hudebního skladatele minimalismu Arvo Pärta, nebo píseň velšského hudebníka Karla Jenkinse. Na koncertě spolupracuje i celá řada různých instrumentalistů.

Přijměte prosím pozvání na tento každoroční silný zážitek.

Petr Novák

Advent-a4-vinohrady

Související

Vinohrady náhledovka

Adventní koncert na Vinohradech

V modlitebně Církve adventistů sedmého dne v Praze na Vinohradech proběhne v sobotu 9. prosince od 18 hodin koncert chrámového pěveckého souboru pod vedením Vlasty Jonczyové a Jiřího Šubrta. Zveme vás ke ztišení se v čase adventu a obohacení své duše poslechem hudby i slova. Kostel Církve adventistů sedmého dne...
čti dále
Sbor nahledovka

Předvánoční koncert smíchovského pěveckého sboru

V sobotu 2. prosince v 17 hodin jste srdečně zváni do modlitebny Církve adventistů sedmého dne v Praze na Smíchově, Peroutkova 57, ke společnému ztišení v adventním času a poslechu hudby, zpěvu, přednesu a svátečního slova v podání smíchovského pěveckého sboru a jeho hostů. Koncert pod vedením sbormistryně Lenky Říhové...
čti dále