Pozvání na tradiční Adventní koncert chrámového pěveckého sboru na Londýnskou

,
Nahled vinohrady

Již pěknou řádku let pořádá pěvecký sbor z Londýnské ve svém kostele na pražských Vinohradech před Vánoci koncert, který má mimo jiné i charitativní přesah. Letos bude výtěžek z dobrovolného vstupného věnován humanitární organizaci ADRA. Přestože koncert je vždy hojně navštíven, přijměte i vy pozvání na sobotní večer 10. prosince v 18 hodin ke ztišení v adventním čase a k poslechu hudby ze všech možných období vzniku, a tedy různých žánrů, na Londýnskou 30, Praha 2.

Pěvecký sbor kromě pravidelných pátečních zkoušek tento víkend nenechali odpočinout při tradičním třídenním soustředění ani oba dirigenti Vlasta Jonczyová a Jiří Šubrt. Cvičilo se po hlasech, dvouhlasech až k vícehlasu. Někdy byl slyšet i hlas úplně nový, ale nekompromisní uši dirigentů svým laskavým přístupem vždy vrátily ojedinělé intonační výlety jednotlivců k původnímu zápisu autorů.

Letos se můžeme těšit na písně tradičních autorů jako jsou Antonio Vivaldi, Johann Sebastian Bach či Georg Friedrich Händel. Nebudou chybět ani koledy, nebo autorské skladby varhaníka Lukáše Petřvalského. Z méně tradičních autorů bych jmenoval alespoň uvedení skladby estonského hudebního skladatele minimalismu Arvo Pärta, nebo píseň velšského hudebníka Karla Jenkinse. Na koncertě spolupracuje i celá řada různých instrumentalistů.

Přijměte prosím pozvání na tento každoroční silný zážitek.

Petr Novák

Advent-a4-vinohrady

Související

Srdce nahledovka

PRIMA VZTAHY – Manželská setkání

Milí manželé, máme radost, že i v tomto roce, v termínu 28. července až 4. srpna 2024, budeme mít příležitost společně prožít Manželská setkání v malebném prostředí Moravského Toskánska v hotelu Selský dvůr ve Strážovicích (Strážovice 230, GPS: 49,008831 17,04103). Manželská setkání jsou týdenní edukativně-relaxační pobyt pro manželské páry zaměřující se na obnovu, prohloubení...
čti dále
Zpž01

Záchrana pro život v Poděbradech

Záchrana pro život je poměrně úspěšný projekt interaktivního kurzu první pomoci poděbradského sboru Církve adventistů sedmého dne, který je primárně směrován potřebám města a okolí. „Díky štědrosti evangelizačních dotací z Českého sdružení jsme mohli postupně nakoupit vybavení a naším kurzem prošlo již několik stovek lidí,“ říká Roman Hampacher, kazatel místního sboru....
čti dále