Pozvání na tradiční Adventní koncert chrámového pěveckého sboru na Londýnskou

,
Nahled vinohrady

Již pěknou řádku let pořádá pěvecký sbor z Londýnské ve svém kostele na pražských Vinohradech před Vánoci koncert, který má mimo jiné i charitativní přesah. Letos bude výtěžek z dobrovolného vstupného věnován humanitární organizaci ADRA. Přestože koncert je vždy hojně navštíven, přijměte i vy pozvání na sobotní večer 10. prosince v 18 hodin ke ztišení v adventním čase a k poslechu hudby ze všech možných období vzniku, a tedy různých žánrů, na Londýnskou 30, Praha 2.

Pěvecký sbor kromě pravidelných pátečních zkoušek tento víkend nenechali odpočinout při tradičním třídenním soustředění ani oba dirigenti Vlasta Jonczyová a Jiří Šubrt. Cvičilo se po hlasech, dvouhlasech až k vícehlasu. Někdy byl slyšet i hlas úplně nový, ale nekompromisní uši dirigentů svým laskavým přístupem vždy vrátily ojedinělé intonační výlety jednotlivců k původnímu zápisu autorů.

Letos se můžeme těšit na písně tradičních autorů jako jsou Antonio Vivaldi, Johann Sebastian Bach či Georg Friedrich Händel. Nebudou chybět ani koledy, nebo autorské skladby varhaníka Lukáše Petřvalského. Z méně tradičních autorů bych jmenoval alespoň uvedení skladby estonského hudebního skladatele minimalismu Arvo Pärta, nebo píseň velšského hudebníka Karla Jenkinse. Na koncertě spolupracuje i celá řada různých instrumentalistů.

Přijměte prosím pozvání na tento každoroční silný zážitek.

Petr Novák

Advent-a4-vinohrady

Související

Chodba kostela nahled

Dnešní noc patří kostelům

Noc kostelů je každoročně pořádaná akce, která má umožnit široké veřejnosti nezávazné přiblížení se a setkání s křesťanstvím. Letošní, již patnáctý ročník celorepublikové akce, proběhne v pátek 2. června 2023. Mottem tohoto ročníku je: „Po světle dne totiž nastupuje NOC, kdežto žádné zlo nepřemůže moudrost.“ Přihlášeno je 1805 kostelů a modliteben. Noc...
čti dále
Smichov

On nakloní srdce synů k otcům…

Přijměte prosím pozvání na slavnostní bohoslužbu organizovanou oddělením Generace 50+, která proběhne v sobotu 10. června v modlitebně CASD v Praze na Smíchově od 9:30 do 16:00 hodin. Setkání nese motto „On nakloní srdce synů k otcům“ a chceme spolu prožít sobotu plnou zpěvu, modliteb, sdílení radosti ze života s...
čti dále