Pozvání na tradiční Adventní koncert chrámového pěveckého sboru na Londýnskou

,
Nahled vinohrady

Již pěknou řádku let pořádá pěvecký sbor z Londýnské ve svém kostele na pražských Vinohradech před Vánoci koncert, který má mimo jiné i charitativní přesah. Letos bude výtěžek z dobrovolného vstupného věnován humanitární organizaci ADRA. Přestože koncert je vždy hojně navštíven, přijměte i vy pozvání na sobotní večer 10. prosince v 18 hodin ke ztišení v adventním čase a k poslechu hudby ze všech možných období vzniku, a tedy různých žánrů, na Londýnskou 30, Praha 2.

Pěvecký sbor kromě pravidelných pátečních zkoušek tento víkend nenechali odpočinout při tradičním třídenním soustředění ani oba dirigenti Vlasta Jonczyová a Jiří Šubrt. Cvičilo se po hlasech, dvouhlasech až k vícehlasu. Někdy byl slyšet i hlas úplně nový, ale nekompromisní uši dirigentů svým laskavým přístupem vždy vrátily ojedinělé intonační výlety jednotlivců k původnímu zápisu autorů.

Letos se můžeme těšit na písně tradičních autorů jako jsou Antonio Vivaldi, Johann Sebastian Bach či Georg Friedrich Händel. Nebudou chybět ani koledy, nebo autorské skladby varhaníka Lukáše Petřvalského. Z méně tradičních autorů bych jmenoval alespoň uvedení skladby estonského hudebního skladatele minimalismu Arvo Pärta, nebo píseň velšského hudebníka Karla Jenkinse. Na koncertě spolupracuje i celá řada různých instrumentalistů.

Přijměte prosím pozvání na tento každoroční silný zážitek.

Petr Novák

Advent-a4-vinohrady

Související

Cheban náhledovka

O službě Bohu i lidem v rozhovoru s Jevgenijem Chebanem

Jevgenij Cheban je kazatelem Církve adventistů sedmého dne v Praze. Má na starost dva sbory převážně ukrajinských věřících. Do toho většího, v počtu přibližně sto šedesáti lidí, přicházejí také Bělorusové, Rusové a Moldavané. Menší „sbor“, založený minulý rok, tvoří z devadesáti procent uprchlíci. Péčí o věřící této skupiny byl pověřen, spolu s Jevgenijem Chebanem,...
čti dále
Kouření náhledovka

Svobodně dýchej 2023

Motivačně odvykací kurz „Svobodně dýchej“ je unikátní program, který vám pomůže vybojovat důležitý zápas s návykem kouření. Pomůže Vám nalézt důvody, proč je rozumné a dobré přestat kouřit, podepře Vaši vůli a prakticky poradí, „jak na to“. Záměrem celého programu je skutečně Vám pomoci přestat kouřit, nejedná se o žádný prodej...
čti dále