Rozsvícení ochranovské hvězdy

,
Moravska hvezda_1

V pondělí 29. listopadu se při ukončení schůzky Klubu Pathfinder v Plzni v KVK centru sešli rodiče a děti k rozsvícení ochranovské hvězdy. Tento okamžik byl výjimečný také tím, že napadl první sníh.

Nejdříve bylo krátké povídání, co to vlastně ochranovská hvězda je – a proč je taková trochu jiná. Ten příběh začal před přibližně 400 roky, kdy někteří lidé, kteří chtěli vyznávat svou víru, byli nuceni odejít z Čech a našli útočiště v Německu. Tam založili vesničku Ochranov. Děti tam měly vlastní školu – a v rámci matematiky a geometrie tvořily hvězdy. Byly to občas hodně složité hvězdy – některé měly až 110 hrotů. Ta naše hvězda, kterou jsme pověsili na sborovou budovu, byla o dost menší – má cípů jen 26. A proč jsme vlastně hvězdu rozsvítili? Právě totiž začal advent – období, kdy si připomínáme, že se o Vánocích narodil Ježíš. A při jeho narození hrála hvězda také důležitou roli. A tak ta naše rozsvícená hvězda bude připomínat všem lidem v sídlišti okolo, že Vánoce mají také něco společného s kostelem, hvězdou a Ježíšem.

Po chvíli povídání a „oficiálního“ rozsvícení hvězdy se děti rozeběhly po zahradě, aby mohly postavit své první letošní sněhuláky a pořádně se zkoulovat.

Moravska-hvezda-2

Související

Fm výročí náhledovka

Obětavá služba lidem a inspirace pro druhé: Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek slaví 20 let

Prvním dobrovolnickým centrem ADRA v České republice, které začalo pomáhat lidem již v roce 2004, bylo právě centrum ve Frýdku-Místku. „Vyrostlo“ z nadšení a předchozí neformální obětavé služby jednotlivců – členů a členek místních sborů i řady přátel. Stalo se nedílnou součástí nejen ulice Radniční ve Frýdku-Místku, ale především součástí občanské společnosti...
čti dále
Zpž01

Záchrana pro život v Poděbradech

Záchrana pro život je poměrně úspěšný projekt interaktivního kurzu první pomoci poděbradského sboru Církve adventistů sedmého dne, který je primárně směrován potřebám města a okolí. „Díky štědrosti evangelizačních dotací z Českého sdružení jsme mohli postupně nakoupit vybavení a naším kurzem prošlo již několik stovek lidí,“ říká Roman Hampacher, kazatel místního sboru....
čti dále