Rozsvícení ochranovské hvězdy

,
Moravska hvezda_1

V pondělí 29. listopadu se při ukončení schůzky Klubu Pathfinder v Plzni v KVK centru sešli rodiče a děti k rozsvícení ochranovské hvězdy. Tento okamžik byl výjimečný také tím, že napadl první sníh.

Nejdříve bylo krátké povídání, co to vlastně ochranovská hvězda je – a proč je taková trochu jiná. Ten příběh začal před přibližně 400 roky, kdy někteří lidé, kteří chtěli vyznávat svou víru, byli nuceni odejít z Čech a našli útočiště v Německu. Tam založili vesničku Ochranov. Děti tam měly vlastní školu – a v rámci matematiky a geometrie tvořily hvězdy. Byly to občas hodně složité hvězdy – některé měly až 110 hrotů. Ta naše hvězda, kterou jsme pověsili na sborovou budovu, byla o dost menší – má cípů jen 26. A proč jsme vlastně hvězdu rozsvítili? Právě totiž začal advent – období, kdy si připomínáme, že se o Vánocích narodil Ježíš. A při jeho narození hrála hvězda také důležitou roli. A tak ta naše rozsvícená hvězda bude připomínat všem lidem v sídlišti okolo, že Vánoce mají také něco společného s kostelem, hvězdou a Ježíšem.

Po chvíli povídání a „oficiálního“ rozsvícení hvězdy se děti rozeběhly po zahradě, aby mohly postavit své první letošní sněhuláky a pořádně se zkoulovat.

Moravska-hvezda-2

Související

Křest leden náhledovka

Z TikToku a Instagramu až do Božího království

Teplota vody v lednové Vltavě se pohybuje okolo 5 °C. I přesto se Karolína s Terezou rozhodly vydat na cestu Ježíšových učednic a v těchto vodách přijaly na začátku roku křest ponořením. Jejich cesta začala shodně na sociálních médiích. Terezu zaujal křesťanský obsah na online profilu kazatele Pavla Edera na síti TikTok, Karolínu...
čti dále
Cheban náhledovka

O službě Bohu i lidem v rozhovoru s Jevgenijem Chebanem

Jevgenij Cheban je kazatelem Církve adventistů sedmého dne v Praze. Má na starost dva sbory převážně ukrajinských věřících. Do toho většího, v počtu přibližně sto šedesáti lidí, přicházejí také Bělorusové, Rusové a Moldavané. Menší „sbor“, založený minulý rok, tvoří z devadesáti procent uprchlíci. Péčí o věřící této skupiny byl pověřen, spolu s Jevgenijem Chebanem,...
čti dále