Rozsvícení ochranovské hvězdy

,
Moravska hvezda_1

V pondělí 29. listopadu se při ukončení schůzky Klubu Pathfinder v Plzni v KVK centru sešli rodiče a děti k rozsvícení ochranovské hvězdy. Tento okamžik byl výjimečný také tím, že napadl první sníh.

Nejdříve bylo krátké povídání, co to vlastně ochranovská hvězda je – a proč je taková trochu jiná. Ten příběh začal před přibližně 400 roky, kdy někteří lidé, kteří chtěli vyznávat svou víru, byli nuceni odejít z Čech a našli útočiště v Německu. Tam založili vesničku Ochranov. Děti tam měly vlastní školu – a v rámci matematiky a geometrie tvořily hvězdy. Byly to občas hodně složité hvězdy – některé měly až 110 hrotů. Ta naše hvězda, kterou jsme pověsili na sborovou budovu, byla o dost menší – má cípů jen 26. A proč jsme vlastně hvězdu rozsvítili? Právě totiž začal advent – období, kdy si připomínáme, že se o Vánocích narodil Ježíš. A při jeho narození hrála hvězda také důležitou roli. A tak ta naše rozsvícená hvězda bude připomínat všem lidem v sídlišti okolo, že Vánoce mají také něco společného s kostelem, hvězdou a Ježíšem.

Po chvíli povídání a „oficiálního“ rozsvícení hvězdy se děti rozeběhly po zahradě, aby mohly postavit své první letošní sněhuláky a pořádně se zkoulovat.

Moravska-hvezda-2

Související

3d1a9207 (1)

Je těžké přijmout, že je v mé zemi válka

Rozhovor s Yevgeniyem Chebanem, kazatelem sboru Praha – Kobylisy Na začátku tohoto roku jsi nastoupil do služby kazatele v ČS. Za několik málo týdnů vypukla válka na Ukrajině, a nejen do České republiky zamířily tisíce uprchlíků. Ve sborech ČS je nyní okolo 600 lidí, kteří mluví rusky nebo ukrajinsky. To samozřejmě radikálně...
čti dále
5cd954550b824

Dobrodružství s Komenským

Robinzonáda je každoroční víkendová akce pro děti, kde se obvykle věnují skautským a pohybovým dovednostem s vzdělávacím motivem. Letošní ročník s názvem Projekt Amos slibuje setkání s tímto velikánem a mnoho dalších dobrodružství a uskuteční se od 13. do 15. května v Lanškrouně. Na této jarní akci se každoročně setkává...
čti dále