Rozsvícení ochranovské hvězdy

,
Moravska hvezda_1

V pondělí 29. listopadu se při ukončení schůzky Klubu Pathfinder v Plzni v KVK centru sešli rodiče a děti k rozsvícení ochranovské hvězdy. Tento okamžik byl výjimečný také tím, že napadl první sníh.

Nejdříve bylo krátké povídání, co to vlastně ochranovská hvězda je – a proč je taková trochu jiná. Ten příběh začal před přibližně 400 roky, kdy někteří lidé, kteří chtěli vyznávat svou víru, byli nuceni odejít z Čech a našli útočiště v Německu. Tam založili vesničku Ochranov. Děti tam měly vlastní školu – a v rámci matematiky a geometrie tvořily hvězdy. Byly to občas hodně složité hvězdy – některé měly až 110 hrotů. Ta naše hvězda, kterou jsme pověsili na sborovou budovu, byla o dost menší – má cípů jen 26. A proč jsme vlastně hvězdu rozsvítili? Právě totiž začal advent – období, kdy si připomínáme, že se o Vánocích narodil Ježíš. A při jeho narození hrála hvězda také důležitou roli. A tak ta naše rozsvícená hvězda bude připomínat všem lidem v sídlišti okolo, že Vánoce mají také něco společného s kostelem, hvězdou a Ježíšem.

Po chvíli povídání a „oficiálního“ rozsvícení hvězdy se děti rozeběhly po zahradě, aby mohly postavit své první letošní sněhuláky a pořádně se zkoulovat.

Moravska-hvezda-2

Související

Včela náhledovka

Ze života včel…

V čajovně modlitebny Církve adventistů sedmého dne v Českých Budějovicích proběhne v pondělí 29. května od 19 hodin přednáška ing. Petra Resche o včelách, jejich životě, schopnostech stavět a vzájemně komunikovat, instinktech a významu pro ekosystém i nás. Srdečně vás zveme na setkání, ať už osobně či virtuálně – vyprávění...
čti dále
Wilson nahledovka1

Pozvánka na sobotní slavnostní bohoslužbu s Tedem Wilsonem

Naděje pro dnešek je série přednášek, které právě probíhají v pražském Společenském centru Bethany a které vede Ted Wilson, předseda Generální konference Církve adventistů sedmého dne. Dvoutýdenní turnus každovečerních setkání završí slavnostní bohoslužba v sobotu 27. května od 10 hodin dopoledne a 14 hodin odpoledne v Praze – Letňanech, PVA...
čti dále