Rozsvícení ochranovské hvězdy

,
Moravska hvezda_1

V pondělí 29. listopadu se při ukončení schůzky Klubu Pathfinder v Plzni v KVK centru sešli rodiče a děti k rozsvícení ochranovské hvězdy. Tento okamžik byl výjimečný také tím, že napadl první sníh.

Nejdříve bylo krátké povídání, co to vlastně ochranovská hvězda je – a proč je taková trochu jiná. Ten příběh začal před přibližně 400 roky, kdy někteří lidé, kteří chtěli vyznávat svou víru, byli nuceni odejít z Čech a našli útočiště v Německu. Tam založili vesničku Ochranov. Děti tam měly vlastní školu – a v rámci matematiky a geometrie tvořily hvězdy. Byly to občas hodně složité hvězdy – některé měly až 110 hrotů. Ta naše hvězda, kterou jsme pověsili na sborovou budovu, byla o dost menší – má cípů jen 26. A proč jsme vlastně hvězdu rozsvítili? Právě totiž začal advent – období, kdy si připomínáme, že se o Vánocích narodil Ježíš. A při jeho narození hrála hvězda také důležitou roli. A tak ta naše rozsvícená hvězda bude připomínat všem lidem v sídlišti okolo, že Vánoce mají také něco společného s kostelem, hvězdou a Ježíšem.

Po chvíli povídání a „oficiálního“ rozsvícení hvězdy se děti rozeběhly po zahradě, aby mohly postavit své první letošní sněhuláky a pořádně se zkoulovat.

Moravska-hvezda-2

Související

Img_20220928_082512

GENERACE 50 PLUS – Luhačovice

Právě jsme absolvovali naše již 16. setkání skupiny lidí s názvem Generace 50+ v Luhačovicích, které proběhlo ve dnech 11.-18. září. Hostem a řečníkem byl Jiří Moskala, profesor Starého zákona na Andrewsově univerzitě v USA. Letos oslavil 70. výročí narození a bylo vidět, že svůj věk bere jako přednost a požehnání. S účastníky setkání...
čti dále
Křest náhledovka

Lidé nacházejí bezpečí v církvi. Představujeme SafePoint.

„Pohřbi svého vnitřního dinosaura,“ zaznělo v křestním kázání v Praze. Dne 3. září 2022 totiž proběhl ve Vltavě křest a přijetí několika nových členů do Církve adventistů sedmého dne. Následovala společná oslava vyjadřující radost z rozrůstajícího se nově založeného pražského společenství SafePoint. Pokřtěná Natálie dlouho ve svém životě hledala něco...
čti dále