S hudbou a písněmi dochází dobrovolníci za seniory i v Písku

,
Nahleddccb

Dobrovolnické centrum ADRA České Budějovice uzavřelo v lednu smlouvu o dobrovolnické službě s Domovem pro seniory Světlo v Písku a v Drhovli.

Prakticky hned se písecké dobrovolnice a dobrovolníci organizace ADRA vypravili pod laskavým vedením Lenky Kudrnové prohlédnout si domov a hlavně navštívit místní babičky a dědečky. Všichni si padli úžasně do oka, a tak se rýsuje přímo báječná spolupráce.

Druhou sobotu v únoru se dobrovolníci i s posilami vrátili s pásmem písniček. Zazpívat si mohli senioři spolu s Adráky ve společenském sále. Nezapomnělo se ale ani na ty, kteří se ke společné akci připojit nemohli. Muzikanti s nástroji a zpěváci s písničkou na rtech obešli také jednotlivé pokoje a přinesli radost klientům až tam. Na památku všechny babičky i dědečkové dostali od dobrovolníků ručně vyrobené přáníčko. Už teď se všichni těšíme na další setkání!

Iva Kyselová
vedoucí DC ADRA ČB

Související

Fm výročí náhledovka

Obětavá služba lidem a inspirace pro druhé: Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek slaví 20 let

Prvním dobrovolnickým centrem ADRA v České republice, které začalo pomáhat lidem již v roce 2004, bylo právě centrum ve Frýdku-Místku. „Vyrostlo“ z nadšení a předchozí neformální obětavé služby jednotlivců – členů a členek místních sborů i řady přátel. Stalo se nedílnou součástí nejen ulice Radniční ve Frýdku-Místku, ale především součástí občanské společnosti...
čti dále
Zpž01

Záchrana pro život v Poděbradech

Záchrana pro život je poměrně úspěšný projekt interaktivního kurzu první pomoci poděbradského sboru Církve adventistů sedmého dne, který je primárně směrován potřebám města a okolí. „Díky štědrosti evangelizačních dotací z Českého sdružení jsme mohli postupně nakoupit vybavení a naším kurzem prošlo již několik stovek lidí,“ říká Roman Hampacher, kazatel místního sboru....
čti dále