S hudbou a písněmi dochází dobrovolníci za seniory i v Písku

,
Nahleddccb

Dobrovolnické centrum ADRA České Budějovice uzavřelo v lednu smlouvu o dobrovolnické službě s Domovem pro seniory Světlo v Písku a v Drhovli.

Prakticky hned se písecké dobrovolnice a dobrovolníci organizace ADRA vypravili pod laskavým vedením Lenky Kudrnové prohlédnout si domov a hlavně navštívit místní babičky a dědečky. Všichni si padli úžasně do oka, a tak se rýsuje přímo báječná spolupráce.

Druhou sobotu v únoru se dobrovolníci i s posilami vrátili s pásmem písniček. Zazpívat si mohli senioři spolu s Adráky ve společenském sále. Nezapomnělo se ale ani na ty, kteří se ke společné akci připojit nemohli. Muzikanti s nástroji a zpěváci s písničkou na rtech obešli také jednotlivé pokoje a přinesli radost klientům až tam. Na památku všechny babičky i dědečkové dostali od dobrovolníků ručně vyrobené přáníčko. Už teď se všichni těšíme na další setkání!

Iva Kyselová
vedoucí DC ADRA ČB

Související

Img_8158

Čalantika pomáhá dětem ze slumu již 10 let

Letos je to již 10 let, kdy ADRA začala pomáhat těm nejchudším z nejchudších – dětem a dospělým žijícím v bangladéšském slumu Čalantika v Dháce. „Čalantika, to jsou děti plné energie. Jejich radost, nadšení a pokroky jsou pro nás tou největší motivací pro naši práci,“ říká dlouholetý vedoucí programu BanglaKids a Čalantika...
čti dále
Cmv-logo-rgb-v-inv

Stačí jeden člověk nablízku a vše může být jinak…

Cena Michala Velíška je udělována Nadací ADRA a TV Nova pravidelně od roku 2006 neprofesionálům, kteří se ocitli nečekaně v hraniční situaci a bez ohledu na následky pro ně samotné zachránili někomu zdraví nebo život. Smyslem ceny je takové lidi hledat a zviditelňovat jejich postoje slušnosti, odvahy a statečnosti. Podnětem ke vzniku tohoto ocenění se...
čti dále