S hudbou a písněmi dochází dobrovolníci za seniory i v Písku

,
Nahleddccb

Dobrovolnické centrum ADRA České Budějovice uzavřelo v lednu smlouvu o dobrovolnické službě s Domovem pro seniory Světlo v Písku a v Drhovli.

Prakticky hned se písecké dobrovolnice a dobrovolníci organizace ADRA vypravili pod laskavým vedením Lenky Kudrnové prohlédnout si domov a hlavně navštívit místní babičky a dědečky. Všichni si padli úžasně do oka, a tak se rýsuje přímo báječná spolupráce.

Druhou sobotu v únoru se dobrovolníci i s posilami vrátili s pásmem písniček. Zazpívat si mohli senioři spolu s Adráky ve společenském sále. Nezapomnělo se ale ani na ty, kteří se ke společné akci připojit nemohli. Muzikanti s nástroji a zpěváci s písničkou na rtech obešli také jednotlivé pokoje a přinesli radost klientům až tam. Na památku všechny babičky i dědečkové dostali od dobrovolníků ručně vyrobené přáníčko. Už teď se všichni těšíme na další setkání!

Iva Kyselová
vedoucí DC ADRA ČB

Související

Nahledovkaukr

Rok společné pomoci ukrajinským lidem

Nebyli jsme určitě jediní, kteří si neuměli představit, že válečný konflikt, který na Ukrajině vypukl v únoru 2022, potrvá rok i déle.  Pro nás v Adře to znamenalo nejen celoroční intenzivní pomoc, ale zároveň souběžnou pomoc potřebným lidem na třech „frontách“: Díky štědrým finančním (232 mil. Kč) i materiálním darům (32 mil....
čti dále
4.q 008

Aktivity Dobrovolnického centra ADRA České Budějovice

Nabízíme vám ohlédnutí za činností Dobrovolnického centra ADRA České Budějovice, a to za poslední čtvrtletí uplynulého roku 2022. Jak to tak bývá, závěr roku je velmi bohatý na události. A je to moc dobře! Vyzkoušeli jsme si během covidového lockdownu, že věci, které bereme jako samozřejmost, se mohou stát vytouženou...
čti dále