Sbor v pražských Kobylisích přivítal nového kazatele

,
Whatsapp image 2022-01-08 at 11.34.59

Sbor Církve adventistů sedmého dne v Praze Kobylisích je nazýván „rusky hovořícím“ sborem. V Praze žije početná komunita lidí hovořících tímto jazykem, kteří se scházejí k sobotním bohoslužbám. Dosavadním kazatelem, který ve sboru sloužil 9 let, byl Andriy Shamray. Ten i s rodinou odchází do Plzně založit nový sbor pro rusky hovořící věřící.

Nástupcem Andriye Shamraye se stal od Nového roku Yevgeniy Cheban. S manželkou mají dvě děti a v Praze žijí od roku 2015. Pastor Cheban dříve pracoval jako kazatel a vedoucí mládeže a misie při místním sdružení v oděském a nikolajevském regionu.

Sbor v Kobylisích bylo založen v roce 2004, bohoslužby se konají každou sobotu od 10 do 13 hodin a v současné době má téměř sto členů. Bohoslužby se vysílají i on-line: ZDE.

Související

Křest leden náhledovka

Z TikToku a Instagramu až do Božího království

Teplota vody v lednové Vltavě se pohybuje okolo 5 °C. I přesto se Karolína s Terezou rozhodly vydat na cestu Ježíšových učednic a v těchto vodách přijaly na začátku roku křest ponořením. Jejich cesta začala shodně na sociálních médiích. Terezu zaujal křesťanský obsah na online profilu kazatele Pavla Edera na síti TikTok, Karolínu...
čti dále
Cheban náhledovka

O službě Bohu i lidem v rozhovoru s Jevgenijem Chebanem

Jevgenij Cheban je kazatelem Církve adventistů sedmého dne v Praze. Má na starost dva sbory převážně ukrajinských věřících. Do toho většího, v počtu přibližně sto šedesáti lidí, přicházejí také Bělorusové, Rusové a Moldavané. Menší „sbor“, založený minulý rok, tvoří z devadesáti procent uprchlíci. Péčí o věřící této skupiny byl pověřen, spolu s Jevgenijem Chebanem,...
čti dále