Sbor v pražských Kobylisích přivítal nového kazatele

,
Whatsapp image 2022-01-08 at 11.34.59

Sbor Církve adventistů sedmého dne v Praze Kobylisích je nazýván „rusky hovořícím“ sborem. V Praze žije početná komunita lidí hovořících tímto jazykem, kteří se scházejí k sobotním bohoslužbám. Dosavadním kazatelem, který ve sboru sloužil 9 let, byl Andriy Shamray. Ten i s rodinou odchází do Plzně založit nový sbor pro rusky hovořící věřící.

Nástupcem Andriye Shamraye se stal od Nového roku Yevgeniy Cheban. S manželkou mají dvě děti a v Praze žijí od roku 2015. Pastor Cheban dříve pracoval jako kazatel a vedoucí mládeže a misie při místním sdružení v oděském a nikolajevském regionu.

Sbor v Kobylisích bylo založen v roce 2004, bohoslužby se konají každou sobotu od 10 do 13 hodin a v současné době má téměř sto členů. Bohoslužby se vysílají i on-line: ZDE.

Související

Img_20220928_082512

GENERACE 50 PLUS – Luhačovice

Právě jsme absolvovali naše již 16. setkání skupiny lidí s názvem Generace 50+ v Luhačovicích, které proběhlo ve dnech 11.-18. září. Hostem a řečníkem byl Jiří Moskala, profesor Starého zákona na Andrewsově univerzitě v USA. Letos oslavil 70. výročí narození a bylo vidět, že svůj věk bere jako přednost a požehnání. S účastníky setkání...
čti dále
Křest náhledovka

Lidé nacházejí bezpečí v církvi. Představujeme SafePoint.

„Pohřbi svého vnitřního dinosaura,“ zaznělo v křestním kázání v Praze. Dne 3. září 2022 totiž proběhl ve Vltavě křest a přijetí několika nových členů do Církve adventistů sedmého dne. Následovala společná oslava vyjadřující radost z rozrůstajícího se nově založeného pražského společenství SafePoint. Pokřtěná Natálie dlouho ve svém životě hledala něco...
čti dále