Sbor v pražských Kobylisích přivítal nového kazatele

,
Whatsapp image 2022-01-08 at 11.34.59

Sbor Církve adventistů sedmého dne v Praze Kobylisích je nazýván „rusky hovořícím“ sborem. V Praze žije početná komunita lidí hovořících tímto jazykem, kteří se scházejí k sobotním bohoslužbám. Dosavadním kazatelem, který ve sboru sloužil 9 let, byl Andriy Shamray. Ten i s rodinou odchází do Plzně založit nový sbor pro rusky hovořící věřící.

Nástupcem Andriye Shamraye se stal od Nového roku Yevgeniy Cheban. S manželkou mají dvě děti a v Praze žijí od roku 2015. Pastor Cheban dříve pracoval jako kazatel a vedoucí mládeže a misie při místním sdružení v oděském a nikolajevském regionu.

Sbor v Kobylisích bylo založen v roce 2004, bohoslužby se konají každou sobotu od 10 do 13 hodin a v současné době má téměř sto členů. Bohoslužby se vysílají i on-line: ZDE.

Související

Nahleddccb

Dobrovolnické centrum ADRA v Českých Budějovicích

Dovolte nám na chvíli se vrátit do doby adventu a představit některé z aktivit, které zorganizovalo Dobrovolnické centrum ADRA v Českých Budějovicích. Ještě v listopadu bylo možné, aby ve sboru Církve adventistů sedmého dne v Českých Budějovicích proběhlo pravidelné setkání dobrovolníků, které je pojímáno jako velká supervize. Zúčastnilo se ho...
čti dále
Ruce modlitba

Deset dnů modliteb za vylití Ducha svatého

Dnešním dnem začíná deset dnů modliteb za vylití Ducha svatého, program, který pravidelně pořádá Církev adventistů sedmého dne po celém světě. Tématem setkávání v průběhu období od 5. do 15. ledna je „Výzva tří andělů k modlitbám“. Hlavním autorem příspěvků v modlitebním průvodci pro rok 2022 je Mark A. Finley. Je...
čti dále