Sbor v pražských Kobylisích přivítal nového kazatele

,
Whatsapp image 2022-01-08 at 11.34.59

Sbor Církve adventistů sedmého dne v Praze Kobylisích je nazýván „rusky hovořícím“ sborem. V Praze žije početná komunita lidí hovořících tímto jazykem, kteří se scházejí k sobotním bohoslužbám. Dosavadním kazatelem, který ve sboru sloužil 9 let, byl Andriy Shamray. Ten i s rodinou odchází do Plzně založit nový sbor pro rusky hovořící věřící.

Nástupcem Andriye Shamraye se stal od Nového roku Yevgeniy Cheban. S manželkou mají dvě děti a v Praze žijí od roku 2015. Pastor Cheban dříve pracoval jako kazatel a vedoucí mládeže a misie při místním sdružení v oděském a nikolajevském regionu.

Sbor v Kobylisích bylo založen v roce 2004, bohoslužby se konají každou sobotu od 10 do 13 hodin a v současné době má téměř sto členů. Bohoslužby se vysílají i on-line: ZDE.

Související

Nahled_detske_odpoledne

Sbor Praha-Smíchov zve malé i velké na dětské odpoledne

Pojďte si s námi užít jeden z posledních dnů tohoto školního roku a strávit s dětmi pohodové odpoledne plné zábavy a her. Sbor Církve adventistů sedmého dne Praha-Smíchov zve malé i velké na bohatý program, ve kterém si děti vyzkouší nejrůznější dovednosti, v týmu i samostatně procvičí rychlost, přesnost i...
čti dále
Nahledovka

Horký Den otců na Sázavě

Neděli 19. června byl Den otců, což je svátek na počest otců, poukazující na význam otcovství, vztahu táty k dítěti a jeho role ve společnosti. V tento krásný den strávila výprava 28 odvážlivců (otců, matek, mládeže i dětí) z pardubického a přeloučského sboru Církve adventistů sedmého dne na řece Sázavě, a...
čti dále