Sbor v pražských Kobylisích přivítal nového kazatele

,
Whatsapp image 2022-01-08 at 11.34.59

Sbor Církve adventistů sedmého dne v Praze Kobylisích je nazýván „rusky hovořícím“ sborem. V Praze žije početná komunita lidí hovořících tímto jazykem, kteří se scházejí k sobotním bohoslužbám. Dosavadním kazatelem, který ve sboru sloužil 9 let, byl Andriy Shamray. Ten i s rodinou odchází do Plzně založit nový sbor pro rusky hovořící věřící.

Nástupcem Andriye Shamraye se stal od Nového roku Yevgeniy Cheban. S manželkou mají dvě děti a v Praze žijí od roku 2015. Pastor Cheban dříve pracoval jako kazatel a vedoucí mládeže a misie při místním sdružení v oděském a nikolajevském regionu.

Sbor v Kobylisích bylo založen v roce 2004, bohoslužby se konají každou sobotu od 10 do 13 hodin a v současné době má téměř sto členů. Bohoslužby se vysílají i on-line: ZDE.

Související

Včela náhledovka

Ze života včel…

V čajovně modlitebny Církve adventistů sedmého dne v Českých Budějovicích proběhne v pondělí 29. května od 19 hodin přednáška ing. Petra Resche o včelách, jejich životě, schopnostech stavět a vzájemně komunikovat, instinktech a významu pro ekosystém i nás. Srdečně vás zveme na setkání, ať už osobně či virtuálně – vyprávění...
čti dále
Wilson nahledovka1

Pozvánka na sobotní slavnostní bohoslužbu s Tedem Wilsonem

Naděje pro dnešek je série přednášek, které právě probíhají v pražském Společenském centru Bethany a které vede Ted Wilson, předseda Generální konference Církve adventistů sedmého dne. Dvoutýdenní turnus každovečerních setkání završí slavnostní bohoslužba v sobotu 27. května od 10 hodin dopoledne a 14 hodin odpoledne v Praze – Letňanech, PVA...
čti dále