Senioři v Budějovicích mají pestrý program

,
Nahleddccb

Výlety, přednášky, běh i rekonstrukce, tím vším se kromě běžné činnosti zabývá Dobrovolnické centrum ADRA v Českých Budějovicích.

Situace dovolila, že v létě a také na podzim mohli dobrovolníci z DC ADRA v Českých Budějovicích pořádat pro seniory výlety pod Vodárenskou věž. Ta je obklopena krásným upraveným parkem, který přímo zve k zastavení a odpočinutí od ruchu města. Na výlet do areálu, kde je vedle samotné věže možné navštívit i vodojem, vyrazili zájemci z Domova pro seniory Hvízdal, Máj, Horní Stropnice i Dobrá Voda. Díky interaktivní prezentaci se účastníci mohli vrátit až do roku 1265, kdy bylo založeno město České Budějovice. Ve vodojemu pro změnu zhlédli krátký dokument o cyklu vody v přírodě. Společně s dobrovolníky si užili krásný areál a působivou audiovizuální prezentaci s poutavým výkladem. Pro ty, kterým už zdravotní stav nedovolí vyrazit pod věž, přivezli dobrovolníci Vodárenskou věž přímo k nim, symbolicky, prostřednictvím přednášky a dokumentu, který mapuje celou její historii a také historii zpracování vody v Českých Budějovicích.

Pro seniory si dobrovolnické centrum připravilo také minisérii přednášek zaměřených na téma prevence trestné činnosti. Dlouhodobá dobrovolnice, Ivana Muziková, která pracuje už více než 26 let u Policie České republiky, mluvila o možných rizicích, kterým jsou senioři vystaveni. Ukázala také na podvodná jednání a na zajímavé případy ze své dlouholeté praxe, kdy za seniory míří lidé, kteří je považují za snadný terč. Díky dokumentu zaměřenému na prevenci, přečtenému příběhu, který se skutečně stal, a také zajímavým příběhům z její vlastní praxe na obvodním oddělení Policie ČR ve Volarech už účastníci lépe rozumí tomu, jak se v rizikových situacích a při setkání s podvodníky zachovat.

Září patřilo charitativním běhům – jak ADRAběhu pro Sýrii a Libanon, tak pro Centrum Bazalka, o.p.s., které dobrovolnické centrum podpořilo tradičním benefičním během na Svatojánském kopečku. Výtěžek běhu je určený stacionáři pro děti s kombinovaným postižením.

Ve spolupráci s nadací Krása pomoci vznikl také projekt na přestavbu koupelny v seniorském bydlení, které má za cíl zvýšit kvalitu života daného seniora nebo seniorky a prodloužit jejich samostatný život doma. Díky tomuto projektu se může paní Anna těšit na novou, bezbariérovou koupelnu.

Více informací o Dobrovolnickém centru ADRA v Českých Budějovicích, které vede paní ing. Ivana Kyselová, najdete zde.

Související

Nahled_detske_odpoledne

Sbor Praha-Smíchov zve malé i velké na dětské odpoledne

Pojďte si s námi užít jeden z posledních dnů tohoto školního roku a strávit s dětmi pohodové odpoledne plné zábavy a her. Sbor Církve adventistů sedmého dne Praha-Smíchov zve malé i velké na bohatý program, ve kterém si děti vyzkouší nejrůznější dovednosti, v týmu i samostatně procvičí rychlost, přesnost i...
čti dále
Nahledovka

Horký Den otců na Sázavě

Neděli 19. června byl Den otců, což je svátek na počest otců, poukazující na význam otcovství, vztahu táty k dítěti a jeho role ve společnosti. V tento krásný den strávila výprava 28 odvážlivců (otců, matek, mládeže i dětí) z pardubického a přeloučského sboru Církve adventistů sedmého dne na řece Sázavě, a...
čti dále