Senioři v Budějovicích mají pestrý program

,
Nahleddccb

Výlety, přednášky, běh i rekonstrukce, tím vším se kromě běžné činnosti zabývá Dobrovolnické centrum ADRA v Českých Budějovicích.

Situace dovolila, že v létě a také na podzim mohli dobrovolníci z DC ADRA v Českých Budějovicích pořádat pro seniory výlety pod Vodárenskou věž. Ta je obklopena krásným upraveným parkem, který přímo zve k zastavení a odpočinutí od ruchu města. Na výlet do areálu, kde je vedle samotné věže možné navštívit i vodojem, vyrazili zájemci z Domova pro seniory Hvízdal, Máj, Horní Stropnice i Dobrá Voda. Díky interaktivní prezentaci se účastníci mohli vrátit až do roku 1265, kdy bylo založeno město České Budějovice. Ve vodojemu pro změnu zhlédli krátký dokument o cyklu vody v přírodě. Společně s dobrovolníky si užili krásný areál a působivou audiovizuální prezentaci s poutavým výkladem. Pro ty, kterým už zdravotní stav nedovolí vyrazit pod věž, přivezli dobrovolníci Vodárenskou věž přímo k nim, symbolicky, prostřednictvím přednášky a dokumentu, který mapuje celou její historii a také historii zpracování vody v Českých Budějovicích.

Pro seniory si dobrovolnické centrum připravilo také minisérii přednášek zaměřených na téma prevence trestné činnosti. Dlouhodobá dobrovolnice, Ivana Muziková, která pracuje už více než 26 let u Policie České republiky, mluvila o možných rizicích, kterým jsou senioři vystaveni. Ukázala také na podvodná jednání a na zajímavé případy ze své dlouholeté praxe, kdy za seniory míří lidé, kteří je považují za snadný terč. Díky dokumentu zaměřenému na prevenci, přečtenému příběhu, který se skutečně stal, a také zajímavým příběhům z její vlastní praxe na obvodním oddělení Policie ČR ve Volarech už účastníci lépe rozumí tomu, jak se v rizikových situacích a při setkání s podvodníky zachovat.

Září patřilo charitativním běhům – jak ADRAběhu pro Sýrii a Libanon, tak pro Centrum Bazalka, o.p.s., které dobrovolnické centrum podpořilo tradičním benefičním během na Svatojánském kopečku. Výtěžek běhu je určený stacionáři pro děti s kombinovaným postižením.

Ve spolupráci s nadací Krása pomoci vznikl také projekt na přestavbu koupelny v seniorském bydlení, které má za cíl zvýšit kvalitu života daného seniora nebo seniorky a prodloužit jejich samostatný život doma. Díky tomuto projektu se může paní Anna těšit na novou, bezbariérovou koupelnu.

Více informací o Dobrovolnickém centru ADRA v Českých Budějovicích, které vede paní ing. Ivana Kyselová, najdete zde.

Související

Odpoutany ,uz nahled

„Odpojený muž“ aneb jak se mají mladí muži v dnešním světě

Sbor Církve adventistů sedmého dne v Českých Budějovicích vás srdečně zve na svou další pondělní on-line přednášku, tentokrát s hostem a řečníkem Mgr. Jiřím Kounem, který se bude zamýšlet nad neschopností dnešních mladíků dospět a odolat nástrahám virtuální reality. Přednáška s tématem „Odpojený muž“ proběhne v pondělí 27. března v...
čti dále
Havlbrod07

„Nabízíme atmosféru přijetí,“ říká kazatel a vězeňský kaplan Aleš Kocián

Havlíčkův Brod, okresní město s přibližně dvaadvaceti tisíci obyvateli, leží v samotném středu naší republiky na řece Sázavě. Letos v měsíci říjnu bude toto město už po třiatřicáté hostit knižní veletrh. Samo sebou, velkostí ho lze těžko srovnat třeba s knižním veletrhem lipským nebo frankfurtským, ale mnozí odborníci, tedy nakladatelé a knižní znalci především,...
čti dále