Senioři v Budějovicích mají pestrý program

,
Nahleddccb

Výlety, přednášky, běh i rekonstrukce, tím vším se kromě běžné činnosti zabývá Dobrovolnické centrum ADRA v Českých Budějovicích.

Situace dovolila, že v létě a také na podzim mohli dobrovolníci z DC ADRA v Českých Budějovicích pořádat pro seniory výlety pod Vodárenskou věž. Ta je obklopena krásným upraveným parkem, který přímo zve k zastavení a odpočinutí od ruchu města. Na výlet do areálu, kde je vedle samotné věže možné navštívit i vodojem, vyrazili zájemci z Domova pro seniory Hvízdal, Máj, Horní Stropnice i Dobrá Voda. Díky interaktivní prezentaci se účastníci mohli vrátit až do roku 1265, kdy bylo založeno město České Budějovice. Ve vodojemu pro změnu zhlédli krátký dokument o cyklu vody v přírodě. Společně s dobrovolníky si užili krásný areál a působivou audiovizuální prezentaci s poutavým výkladem. Pro ty, kterým už zdravotní stav nedovolí vyrazit pod věž, přivezli dobrovolníci Vodárenskou věž přímo k nim, symbolicky, prostřednictvím přednášky a dokumentu, který mapuje celou její historii a také historii zpracování vody v Českých Budějovicích.

Pro seniory si dobrovolnické centrum připravilo také minisérii přednášek zaměřených na téma prevence trestné činnosti. Dlouhodobá dobrovolnice, Ivana Muziková, která pracuje už více než 26 let u Policie České republiky, mluvila o možných rizicích, kterým jsou senioři vystaveni. Ukázala také na podvodná jednání a na zajímavé případy ze své dlouholeté praxe, kdy za seniory míří lidé, kteří je považují za snadný terč. Díky dokumentu zaměřenému na prevenci, přečtenému příběhu, který se skutečně stal, a také zajímavým příběhům z její vlastní praxe na obvodním oddělení Policie ČR ve Volarech už účastníci lépe rozumí tomu, jak se v rizikových situacích a při setkání s podvodníky zachovat.

Září patřilo charitativním běhům – jak ADRAběhu pro Sýrii a Libanon, tak pro Centrum Bazalka, o.p.s., které dobrovolnické centrum podpořilo tradičním benefičním během na Svatojánském kopečku. Výtěžek běhu je určený stacionáři pro děti s kombinovaným postižením.

Ve spolupráci s nadací Krása pomoci vznikl také projekt na přestavbu koupelny v seniorském bydlení, které má za cíl zvýšit kvalitu života daného seniora nebo seniorky a prodloužit jejich samostatný život doma. Díky tomuto projektu se může paní Anna těšit na novou, bezbariérovou koupelnu.

Více informací o Dobrovolnickém centru ADRA v Českých Budějovicích, které vede paní ing. Ivana Kyselová, najdete zde.

Související

Island_mexiko.indd

Mexiko – země plná pestrých barev, chutí, umění, památek a života

Připojte se k nám a pojďte se dozvědět o Mexiku, o jeho lidech, pestré přírodě, bohaté kultuře, bouřlivé historii a těžkostech, se kterými se potýká v dnešní době. Svými obrázky a vyprávěním nás provedou Markéta a Noe Dominguezovi. On-line přednáška se koná v pondělí 28. listopadu 2022 od 19. hodin...
čti dále
Romsky preklad nz - nahledovka

První a jedinečný překlad Nového zákona do romštiny se narodil v Třebechovicích pod Orebem

Třebechovice pod Orebem jsou známy především díky betlému, jenž dominuje sbírce přibližně čtyř set dalších betlémů ve zdejším muzeu. Záběry na Proboštův betlém se  totiž minimálně jednou za rok objeví v televizi, aby okouzlily vánoční náladou zjihlé diváky svou pohyblivou krásou. Zato o hoře, či spíše o vrchu, jehož jméno je...
čti dále