Senioři v Budějovicích mají pestrý program

,
Nahleddccb

Výlety, přednášky, běh i rekonstrukce, tím vším se kromě běžné činnosti zabývá Dobrovolnické centrum ADRA v Českých Budějovicích.

Situace dovolila, že v létě a také na podzim mohli dobrovolníci z DC ADRA v Českých Budějovicích pořádat pro seniory výlety pod Vodárenskou věž. Ta je obklopena krásným upraveným parkem, který přímo zve k zastavení a odpočinutí od ruchu města. Na výlet do areálu, kde je vedle samotné věže možné navštívit i vodojem, vyrazili zájemci z Domova pro seniory Hvízdal, Máj, Horní Stropnice i Dobrá Voda. Díky interaktivní prezentaci se účastníci mohli vrátit až do roku 1265, kdy bylo založeno město České Budějovice. Ve vodojemu pro změnu zhlédli krátký dokument o cyklu vody v přírodě. Společně s dobrovolníky si užili krásný areál a působivou audiovizuální prezentaci s poutavým výkladem. Pro ty, kterým už zdravotní stav nedovolí vyrazit pod věž, přivezli dobrovolníci Vodárenskou věž přímo k nim, symbolicky, prostřednictvím přednášky a dokumentu, který mapuje celou její historii a také historii zpracování vody v Českých Budějovicích.

Pro seniory si dobrovolnické centrum připravilo také minisérii přednášek zaměřených na téma prevence trestné činnosti. Dlouhodobá dobrovolnice, Ivana Muziková, která pracuje už více než 26 let u Policie České republiky, mluvila o možných rizicích, kterým jsou senioři vystaveni. Ukázala také na podvodná jednání a na zajímavé případy ze své dlouholeté praxe, kdy za seniory míří lidé, kteří je považují za snadný terč. Díky dokumentu zaměřenému na prevenci, přečtenému příběhu, který se skutečně stal, a také zajímavým příběhům z její vlastní praxe na obvodním oddělení Policie ČR ve Volarech už účastníci lépe rozumí tomu, jak se v rizikových situacích a při setkání s podvodníky zachovat.

Září patřilo charitativním běhům – jak ADRAběhu pro Sýrii a Libanon, tak pro Centrum Bazalka, o.p.s., které dobrovolnické centrum podpořilo tradičním benefičním během na Svatojánském kopečku. Výtěžek běhu je určený stacionáři pro děti s kombinovaným postižením.

Ve spolupráci s nadací Krása pomoci vznikl také projekt na přestavbu koupelny v seniorském bydlení, které má za cíl zvýšit kvalitu života daného seniora nebo seniorky a prodloužit jejich samostatný život doma. Díky tomuto projektu se může paní Anna těšit na novou, bezbariérovou koupelnu.

Více informací o Dobrovolnickém centru ADRA v Českých Budějovicích, které vede paní ing. Ivana Kyselová, najdete zde.

Související

Vinohrady náhledovka

Adventní koncert na Vinohradech

V modlitebně Církve adventistů sedmého dne v Praze na Vinohradech proběhne v sobotu 9. prosince od 18 hodin koncert chrámového pěveckého souboru pod vedením Vlasty Jonczyové a Jiřího Šubrta. Zveme vás ke ztišení se v čase adventu a obohacení své duše poslechem hudby i slova. Kostel Církve adventistů sedmého dne...
čti dále
Sbor nahledovka

Předvánoční koncert smíchovského pěveckého sboru

V sobotu 2. prosince v 17 hodin jste srdečně zváni do modlitebny Církve adventistů sedmého dne v Praze na Smíchově, Peroutkova 57, ke společnému ztišení v adventním času a poslechu hudby, zpěvu, přednesu a svátečního slova v podání smíchovského pěveckého sboru a jeho hostů. Koncert pod vedením sbormistryně Lenky Říhové...
čti dále