SGM – Small Group Ministry

,
Sgm nahled

Toužíte po opravdovém duchovním společenství?
Toužíte po místě, kde lidé společně rostou, naslouchají si a navzájem si pomáhají?
Zkuste přemýšlet o síle a moci života v duchovní skupince!

Srdečně Vás zveme k tréninkovému projektu, ve kterém můžete spolu s námi prožít nádhernou dynamiku vlastního duchovního růstu v prostředí hlubokých vztahů a zároveň se naučit vytvářet prostředí, ve kterém je možné přirozeně předávat lidem evangelium. Jedná se o půlroční školení malých skupinek SGM (Small Group Ministry).

O čem tréning bude:

SGM II. je půlroční program složený ze tří částí, které na sebe navazují:

  • Prvních 7 setkání o tom, jak vést duchovní skupinku s věřícími lidmi
  • Druhých 7 setkání, jak duchovně vést hledající nevěřící přátele
  • Třetích 7 setkání, jak představit Krista sekulárním lidem dnešní společnosti

Trénink je koncipován tak, abychom z něj mohli vytěžit maximum, takže vás bude prakticky provázet během období, kdy budete mít možnost paralelně vedle toho organizovat vlastní skupinku a vše si vyzkoušet v praxi. Důraz tedy není kladen především na informace, ale spíše na to, abychom získali skutečné vědomí Božího povolání pro praktickou službu a byli ochotní učit se za pochodu (Learnig by doing), podobně jako Ježíšovi učedníci. Samotné tréninky SGM pak budou probíhat v periodě každotýdenních večerních setkání.

Kdo bude trénovat:

Tréninky nás bude provázet jeden z nejfundovanějších lektorů duchovních skupinek v Evropě László Szabó (profesor misiologie na Vysoké škole teologické ve Friedensau, Německo), který s námi bude trávit 1–2 setkání v měsíci, dále Ferko Kolesár (předseda Slovenského sdružení CASD), Daniel Kašlík (vedoucí mládeže ČSU), Tomáš Dymáček (absolvent misiologie ve Friedensau), David Kogut (absolvent a kouč SGM I) a Marek Majtán (vedoucí mládeže Slovenského sdružení CASD). Spolu s nimi vás povedou absolventi SGM I, tentokrát v roli koučů, pro které to bude pokračování jejich tréninku.

Na jak dlouho?

Trénink bude odstartován 1. února a poběží až do září, s výjimkou letních prázdnin. Standardní setkání bude vždy jeden večer v týdnu na dvě hodiny. Vedle toho pak budou paralelně probíhat krátká setkání sloužící pro přípravu a vyhodnocení. Ta se ovšem budou týkat pouze některých z účastníků. V tomto případě tedy počítejte se 3 hodinami týdně. Na konci června bude dvouměsíční prázdninová pauza a v září dokončíme celý tréning SGM II. třemi posledními online setkáními. Stanete se vyškolenými a věříme, že i motivovanými trenéry ve službě malých skupinek!

Pro koho je tréning určen a jak se přihlásit:

Účastníci mohou být z celé Česko-Slovenské unie, mladí i starší, zkušení i nezkušení. Na věku nezáleží. To podstatné je, že jste pro tuto službu motivovaní a máte chuť se v ní zdokonalit, protože v ní vidíte Ježíšovy stopy.

Přihlášení

Od 10. prosince na www.mss.casd.cz nebo na www.mssmladez.cz.

Pokud máte jakýkoli dotaz, neváhejte se obrátit na kohokoli ze zmíněných lektorů.

Těšíme se na velice krásný a požehnaný půlrok cesty s vámi.

Bůh Vám žehnej!

Za SGM II tým

Dan Kašlík, David Kogut, Tom Dymáček, Ferko Kolesár, Marek Majtán a László Szabó.

Videopozvánka
Sgm-plakat

Související

Hajenka_v_lete

Chlapi sobě – konference mužů z České i Slovenské republiky

Po delší kovidové odmlce znovu proběhne tradiční setkání mužů s názvem „Chlapi sobě“. Letos se akce uskuteční v termínu 7.–9. října 2022, v hotelu Hájenka na hoře Rezek, nad obcí Rokytnice nad Jizerou v Krkonoších. Zváni jsou muži ze všech tří sdružení Česko-Slovenské unie Církve adventistů sedmého dne i jejich přátelé. Hostem...
čti dále
Spolecenske-centrum-web

Strhující životní příběh Douga Batchelora

Přijměte prosím pozvání Společenského centra Bethany na vyprávění strhujícího životního příběhu Douga Batchelora jím samým, a to v úterý, 30. srpna 2022, v 18:30, v SC Bethany, Za Brumlovkou 4, Praha 4. Mít otce milionáře a matku pracující v showbyznysu znamená narodit se „na šťastné planetě“. Ne vždy však tato,...
čti dále