Slovo a hudba na Malvazinkách podpoří projekt Archa pomoci

,
Smichov

Zveme Vás v rámci bohoslužebných setkání v modlitebně Církve adventistů sedmého dne, Peroutkova 57, Praha 5, na komponovaný program „Albert Schweitzer – muž, na kterého bychom neměli zapomenout“, ve kterém vystoupí herec Jan Potměšil a přední český varhaník Aleš Bárta. Vystoupení proběhne v sobotu 23. října 2021 v 17 hodin a bude příležitostí podpořit projekt Archa pomoci. Vstup volný.

Albert Schweitzer – lékař, teolog, hudebník, filosof, pacifista, nositel Nobelovy ceny míru – zanechal nesmazatelnou stopu. Svůj život bezezbytku využil k neúnavné práci pro druhé. Proč někdo jako on, se třemi doktorskými tituly, vynikající varhaník a znalec díla Johanna Sebastiana Bacha, se rozhodl postavit v pralese nemocnici na kůlech se střechou z vlnitého plechu?

Setkání nabízí návštěvníkům obohacení krásou hudby a slovem naděje.

Archa pomoci poskytuje sociální pomoc seniorům a osobám se zdravotním postižením. Pomáhá jim zůstat žít co nejdéle v prostředí vlastního domova a řešit jejich sociální situaci. Svými aktivitami podporuje jejich kontakt s dalšími lidmi, ať už v rámci dobrovolnického programu nebo volnočasových aktivit. Projekt Archa pomoci je realizován již od roku 2015. Za dobu své existence pomohl stovkám seniorů a osob se zdravotním postižením. Od roku 2021 zajišťuje sociální pomoc pro seniory a osoby se zdravotním postižením pod Komunitním centrem Petrklíč, z.s.

Více informací o projektu Archa pomoci najdete na webových stránkách: www.archapomoci.cz

Dopravní spojení: metro trasa B – stanice Anděl (výstup směr Na Knížecí), dále bus č. 137 – stanice Urbanova.

Informace o konání výše uvedeného komponovaného programu v návaznosti na aktuální epidemiologická opatření jsou uvedeny na www.casdsmichov.cz.

A3

Související

Island_mexiko.indd

Mexiko – země plná pestrých barev, chutí, umění, památek a života

Připojte se k nám a pojďte se dozvědět o Mexiku, o jeho lidech, pestré přírodě, bohaté kultuře, bouřlivé historii a těžkostech, se kterými se potýká v dnešní době. Svými obrázky a vyprávěním nás provedou Markéta a Noe Dominguezovi. On-line přednáška se koná v pondělí 28. listopadu 2022 od 19. hodin...
čti dále
Romsky preklad nz - nahledovka

První a jedinečný překlad Nového zákona do romštiny se narodil v Třebechovicích pod Orebem

Třebechovice pod Orebem jsou známy především díky betlému, jenž dominuje sbírce přibližně čtyř set dalších betlémů ve zdejším muzeu. Záběry na Proboštův betlém se  totiž minimálně jednou za rok objeví v televizi, aby okouzlily vánoční náladou zjihlé diváky svou pohyblivou krásou. Zato o hoře, či spíše o vrchu, jehož jméno je...
čti dále