Sokolovský spolek Pohlazení zahájí s dětmi prázdniny na Sázavě

,
Náhledovka

Na tradiční společné zahájení letních prázdnin se sokolovským spolkem Pohlazení vyrazí letos děti a mladí lidé ze Sokolovska. Tři desítky dětí a dospívajících ze sociálně vyloučeného a znevýhodněného prostředí na Sokolovsku budou v doprovodu dospělých od 30. června do 4. července pobývat v areálu bývalého teologického semináře Církve adventistů sedmého dne ve městečku Sázava ve Středočeském kraji. Tématem Sázavského poustevníka, jak se setkání nazývá, je vesmír. Dospělí členové spolku připravili k tématu pestrý program spojující poznání s krásou.

Pobyt zahájí v pátek večeře s opékáním u ohně a večer koncert mladé pop-rockové kapely On Fire. Honza, Dan, Marek a Vojta, členové kapely, vypráví ve svých písních o životě, jaký je a jak si přejí ho prožít. Zpívají o tom, komu a čemu věří. Sobotní dopoledne bude patřit letos oceněnému spisovateli Patriku Bangovi a besedě o jeho autobiografické knize Skutečná cesta ven. Patrik získal cenu Magnesia Litera v kategorii Debut roku 2023. „Tento příběh je o tom, jaká byla moje volba a jak jsem se dostal ze škatulky, do které mě společnost zařadila dřív, než jsem si mohl vybrat,“ říká novinář, muzikant a moderátor Patrik Banga, jehož životním mottem je „Neznám slovo nejde“. Na programu je autorské čtení z knihy, beseda a také společné písně. Odpoledne celá sokolovská výprava vyrazí na nedaleký hrad Český Šternberk. Večer si pro děti připravil překvapení jeden z organizátorů akce, ekonom a voják v záloze Martin Kábrt se svojí přítelkyní Aničkou.

Ani letos nebudou chybět oblíbená představení loutkohereckého Divadla Víti Marčíka, v neděli 2. července pohádka pro mladší děti o princi Bajajovi a odpoledne pro starší Středověká mystéria. Prostor mezi představeními vyplní sportovní činnosti, večerní prohlídka města a sázavská Prokopská pouť.    

V pondělí dopoledne přiblíží zubní lékař Daniel Kábrt dětem jeden ze svých dlouholetých koníčků, což je záliba v kosmologii. Přednáškou s promítáním o vesmíru naladí přítomné na odpolední návštěvu nedaleké hvězdárny Ondřejov, a večerní promítání a besedu o filmu Gravitace s počítačovým odborníkem Filipem Chalupou.

Na koncert, besedy, přednášky, divadelní i filmové představení zve sokolovské Pohlazení i děti, mladé či celé rodiny ze Sázavy a okolí.

Setkání spolku Pohlazení ukončí úterní výlet do berounského okresu do biofarmy v Nenačovicích, která se více než dvacet let věnuje ekologickému hospodaření. Děti se zde seznámí s pěstováním obilovin, ovoce či zeleniny co nejpřirozenějším způsobem.

Související

Srdce nahledovka

PRIMA VZTAHY – Manželská setkání

Milí manželé, máme radost, že i v tomto roce, v termínu 28. července až 4. srpna 2024, budeme mít příležitost společně prožít Manželská setkání v malebném prostředí Moravského Toskánska v hotelu Selský dvůr ve Strážovicích (Strážovice 230, GPS: 49,008831 17,04103). Manželská setkání jsou týdenní edukativně-relaxační pobyt pro manželské páry zaměřující se na obnovu, prohloubení...
čti dále
Konferencni-bohosluzba-plakat-cz-verze-02-002

V Brně proběhne slavnostní bohoslužba pro církev v České a Slovenské republice

Srdečně Vás zveme na slavnostní sobotní bohoslužbu u příležitosti ukončení pracovních jednání konference Česko-Slovenské unie a konferencí Českého, Moravskoslezského a Slovenského sdružení, která se bude konat 8. června v Brně na Výstavišti od 10:00 hodin. Hostem a kázajícím bude Mario Brito, předseda Interevropské divize Církve adventistů sedmého dne. V průběhu...
čti dále