Střípky z Jindřichohradecka

,
20210925-102435

V uplynulých čtrnácti dnech jsme mohli z Boží milosti prožít tři hezké události.

V neděli 12. 9. 2021 proběhl na Zámku v J. Hradci benefiční koncert na podporu vzdělávání dětí postižených covidovou situací. Česko-rakouský orchestr zahrál krásné skladby a lidé byli velmi štědří a podporující. Vybralo se celkem 18 200 Kč, které jistě pomohou tam, kde bude třeba.

V sobotu 18. 9. 2021 jsme prožili společné chvíle při vzpomínkové sobotě se sborem Horní Cerekev, který naši členové navštěvovali před založením sboru CASD v J. Hradci. Byly to krásné a požehnané chvíle nad Božím slovem, při hudbě a společném sdílení. Chvála Pánu za to!

A dále v sobotu 25. 9. 2021 jsme mohli ve sboru v J. Hradci přivítat pathfindery z Brna, kteří každoročně pořádají v našem jihočeském kraji cyklovíkend. Byl to milý a pokojný čas, naplněný hudbou, Božím slovem a radostí z toho, kolik mladých lidí se zajímá o Hospodina i zdravý sport.

Jsme Pánu Bohu vděčni za všechny tyto příležitosti!

Žalm 100

Za sbor CASD J. Hradec

Jana Vojáčková, Jan Procházka

Související

Island_mexiko.indd

Mexiko – země plná pestrých barev, chutí, umění, památek a života

Připojte se k nám a pojďte se dozvědět o Mexiku, o jeho lidech, pestré přírodě, bohaté kultuře, bouřlivé historii a těžkostech, se kterými se potýká v dnešní době. Svými obrázky a vyprávěním nás provedou Markéta a Noe Dominguezovi. On-line přednáška se koná v pondělí 28. listopadu 2022 od 19. hodin...
čti dále
Romsky preklad nz - nahledovka

První a jedinečný překlad Nového zákona do romštiny se narodil v Třebechovicích pod Orebem

Třebechovice pod Orebem jsou známy především díky betlému, jenž dominuje sbírce přibližně čtyř set dalších betlémů ve zdejším muzeu. Záběry na Proboštův betlém se  totiž minimálně jednou za rok objeví v televizi, aby okouzlily vánoční náladou zjihlé diváky svou pohyblivou krásou. Zato o hoře, či spíše o vrchu, jehož jméno je...
čti dále