Záchrana pro život v Poděbradech

,
Zpž01

Záchrana pro život je poměrně úspěšný projekt interaktivního kurzu první pomoci poděbradského sboru Církve adventistů sedmého dne, který je primárně směrován potřebám města a okolí.

„Díky štědrosti evangelizačních dotací z Českého sdružení jsme mohli postupně nakoupit vybavení a naším kurzem prošlo již několik stovek lidí,“ říká Roman Hampacher, kazatel místního sboru. Hmatatelným důsledkem je několik zachráněných životů lidmi, kteří kurzem prošli a některé účastníky absolvování a posléze spoluorganizace vedla ke studiu medicíny.

Tentokrát byla ZPŽ přeci jen trochu jiná. Do Poděbrad se sjeli zájemci z jiných sborů, kteří nejen prošli klasickým výcvikem, ale nabrali inspiraci pro možnost pořádání ZPŽ ve svých městech. „To je totiž jedním z cílů. Nejenom se sám naučit pomoci, ale také najít cestu, jak tuto informaci předávat dál,“ dodává Hampacher.

Další kurz pro zájemce z našich sborů proběhne na podzim. Jste srdečně zváni.
Případné bližší informace najdete u kazatele Romana Hampachera, sbor Poděbrady.

Související

Fm výročí náhledovka

Obětavá služba lidem a inspirace pro druhé: Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek slaví 20 let

Prvním dobrovolnickým centrem ADRA v České republice, které začalo pomáhat lidem již v roce 2004, bylo právě centrum ve Frýdku-Místku. „Vyrostlo“ z nadšení a předchozí neformální obětavé služby jednotlivců – členů a členek místních sborů i řady přátel. Stalo se nedílnou součástí nejen ulice Radniční ve Frýdku-Místku, ale především součástí občanské společnosti...
čti dále
Každoroční setkání 2024

Kristus přijde brzy

Srdečně Vás zveme na již tradiční slovanské setkání všech, kteří mluví či rozumí ukrajinsky a rusky. Akci každoročně pořádá sbor Církve adventistů sedmého dne v Praze-Kobylisích a je hojně navštěvovaná. Shromáždění proběhne ve farním sboru CČE v Praze-Nuslích, Žateckých 11. Celodenní program plný zpěvu, chval a modliteb doplní kázání Božího...
čti dále