GENERACE 50 PLUS – Luhačovice

,
Img_20220928_082512

Právě jsme absolvovali naše již 16. setkání skupiny lidí s názvem Generace 50+ v Luhačovicích, které proběhlo ve dnech 11.-18. září. Hostem a řečníkem byl Jiří Moskala, profesor Starého zákona na Andrewsově univerzitě v USA. Letos oslavil 70. výročí narození a bylo vidět, že svůj věk bere jako přednost a požehnání. S účastníky setkání probíral velmi srozumitelně téma 12 malých proroků.

Zdravotním okénkem nám sloužil každý den jeho bratr, lékař Milan Moskala. Jejich rodná sestra Alena Szkutová obdivuhodně přednášela Žalmy zpaměti. Program byl bohatý, sloužili i jiní… Vzhledem k dlouhodobějším kontaktům s personálem se přednášek účastnili i pracovníci hotelu a byli ve všem velmi vstřícní. Vytvářejí nám „domácí prostředí“.

Nechte si povyprávět o průběhu od některého ze 170 absolventů pobytu, kteří chodili na přednášky. Nejvíce jich bylo z Čech, Moravy, Slovenska, ale také ze Švýcarska, Španělska, Anglie, Německa, Ukrajiny, Afriky a USA. Na sobotní bohoslužbě nás bylo více než 200, maximum přednáškového sálu.

Vzhledem k podmínkám a spokojenosti lidí s programem, personálem a v neposlední řadě také s jídlem, jsme se rozhodli pobyt zopakovat i v příštím roce.

Jiří Moskala: Téma: 12 malých proroků –  Ranní a večerní zamyšlení

Související

Nahleddccb

S hudbou a písněmi dochází dobrovolníci za seniory i v Písku

Dobrovolnické centrum ADRA České Budějovice uzavřelo v lednu smlouvu o dobrovolnické službě s Domovem pro seniory Světlo v Písku a v Drhovli. Prakticky hned se písecké dobrovolnice a dobrovolníci organizace ADRA vypravili pod laskavým vedením Lenky Kudrnové prohlédnout si domov a hlavně navštívit místní babičky a dědečky. Všichni si padli úžasně...
čti dále
Nahledovkaukr

Rok společné pomoci ukrajinským lidem

Nebyli jsme určitě jediní, kteří si neuměli představit, že válečný konflikt, který na Ukrajině vypukl v únoru 2022, potrvá rok i déle.  Pro nás v Adře to znamenalo nejen celoroční intenzivní pomoc, ale zároveň souběžnou pomoc potřebným lidem na třech „frontách“: Díky štědrým finančním (232 mil. Kč) i materiálním darům (32 mil....
čti dále