GENERACE 50 PLUS – Luhačovice

,
Img_20220928_082512

Právě jsme absolvovali naše již 16. setkání skupiny lidí s názvem Generace 50+ v Luhačovicích, které proběhlo ve dnech 11.-18. září. Hostem a řečníkem byl Jiří Moskala, profesor Starého zákona na Andrewsově univerzitě v USA. Letos oslavil 70. výročí narození a bylo vidět, že svůj věk bere jako přednost a požehnání. S účastníky setkání probíral velmi srozumitelně téma 12 malých proroků.

Zdravotním okénkem nám sloužil každý den jeho bratr, lékař Milan Moskala. Jejich rodná sestra Alena Szkutová obdivuhodně přednášela Žalmy zpaměti. Program byl bohatý, sloužili i jiní… Vzhledem k dlouhodobějším kontaktům s personálem se přednášek účastnili i pracovníci hotelu a byli ve všem velmi vstřícní. Vytvářejí nám „domácí prostředí“.

Nechte si povyprávět o průběhu od některého ze 170 absolventů pobytu, kteří chodili na přednášky. Nejvíce jich bylo z Čech, Moravy, Slovenska, ale také ze Švýcarska, Španělska, Anglie, Německa, Ukrajiny, Afriky a USA. Na sobotní bohoslužbě nás bylo více než 200, maximum přednáškového sálu.

Vzhledem k podmínkám a spokojenosti lidí s programem, personálem a v neposlední řadě také s jídlem, jsme se rozhodli pobyt zopakovat i v příštím roce.

Jiří Moskala: Téma: 12 malých proroků –  Ranní a večerní zamyšlení

Související

Rumburk nahledovka

Společenství sboru Rumburk prožilo radostnou slavnost křtu

Rumburský sbor Církve adventistů sedmého dne není nikterak velkým sborem. Jeho přibližně třicet členů však tvoří živé společenství, které se neschází jen k pravidelným sobotním bohoslužbám, ale rozvíjí řadu dalších aktivit, jež otevírají možnosti setkávání lidem z města i okolí. Sbor pečuje o „knihobudku“ ve městě, do níž, kromě jiných knih, umisťuje i...
čti dále
Stanislav nosov

Poděkování za pomoc Ukrajincům

Již druhým rokem pokračuje dosud nejrozsáhlejší válečný konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou. Hned po jeho vypuknutí v únoru 2022 se v našich zemích zvedla vlna solidarity a pomoci, která časem mění svou formu, ale přetrvává. V září 2023 navštívil Českou republiku předseda Ukrajinské unie Církve adventistů sedmého dne, Stanislav Nosov,...
čti dále