GENERACE 50 PLUS – Luhačovice

,
Img_20220928_082512

Právě jsme absolvovali naše již 16. setkání skupiny lidí s názvem Generace 50+ v Luhačovicích, které proběhlo ve dnech 11.-18. září. Hostem a řečníkem byl Jiří Moskala, profesor Starého zákona na Andrewsově univerzitě v USA. Letos oslavil 70. výročí narození a bylo vidět, že svůj věk bere jako přednost a požehnání. S účastníky setkání probíral velmi srozumitelně téma 12 malých proroků.

Zdravotním okénkem nám sloužil každý den jeho bratr, lékař Milan Moskala. Jejich rodná sestra Alena Szkutová obdivuhodně přednášela Žalmy zpaměti. Program byl bohatý, sloužili i jiní… Vzhledem k dlouhodobějším kontaktům s personálem se přednášek účastnili i pracovníci hotelu a byli ve všem velmi vstřícní. Vytvářejí nám „domácí prostředí“.

Nechte si povyprávět o průběhu od některého ze 170 absolventů pobytu, kteří chodili na přednášky. Nejvíce jich bylo z Čech, Moravy, Slovenska, ale také ze Švýcarska, Španělska, Anglie, Německa, Ukrajiny, Afriky a USA. Na sobotní bohoslužbě nás bylo více než 200, maximum přednáškového sálu.

Vzhledem k podmínkám a spokojenosti lidí s programem, personálem a v neposlední řadě také s jídlem, jsme se rozhodli pobyt zopakovat i v příštím roce.

Jiří Moskala: Téma: 12 malých proroků –  Ranní a večerní zamyšlení

Související

Tábor sh 2024

Indiánský tábor Severní hvězdy

Začaly prázdniny – pro spoustu dětí příslib táborů a společně stráveného času plného her a dobrodružství. Tábořiště jsou díky mnoha dobrovolníkům postavená a připravená na své první dětské návštěvníky.  Letní tábor oblasti Severní hvězda Klubu Pathfinder je v plném proudu a pomalu se chýlí ke konci. 70 dětí z oblasti...
čti dále
Miki-náhledovka

Ako som v Příbrami rozdával zmrzlinu

„Ahoj Miki, srdečně tě zvu na akci do Příbrami, kterou organizuje naše dobrovolnické centrum ADRA poslední den školního roku.“ Tak znel začiatok sms správy, ktorú mi poslala jeho vedúca, Anička Simaková. Pretože Příbram je mesto, kde budem pôsobiť ako kazateľ Českého združenia a pretože chcem postupne poznávať aktivity pre verejnosť,...
čti dále