GENERACE 50 PLUS – Luhačovice

,
Img_20220928_082512

Právě jsme absolvovali naše již 16. setkání skupiny lidí s názvem Generace 50+ v Luhačovicích, které proběhlo ve dnech 11.-18. září. Hostem a řečníkem byl Jiří Moskala, profesor Starého zákona na Andrewsově univerzitě v USA. Letos oslavil 70. výročí narození a bylo vidět, že svůj věk bere jako přednost a požehnání. S účastníky setkání probíral velmi srozumitelně téma 12 malých proroků.

Zdravotním okénkem nám sloužil každý den jeho bratr, lékař Milan Moskala. Jejich rodná sestra Alena Szkutová obdivuhodně přednášela Žalmy zpaměti. Program byl bohatý, sloužili i jiní… Vzhledem k dlouhodobějším kontaktům s personálem se přednášek účastnili i pracovníci hotelu a byli ve všem velmi vstřícní. Vytvářejí nám „domácí prostředí“.

Nechte si povyprávět o průběhu od některého ze 170 absolventů pobytu, kteří chodili na přednášky. Nejvíce jich bylo z Čech, Moravy, Slovenska, ale také ze Švýcarska, Španělska, Anglie, Německa, Ukrajiny, Afriky a USA. Na sobotní bohoslužbě nás bylo více než 200, maximum přednáškového sálu.

Vzhledem k podmínkám a spokojenosti lidí s programem, personálem a v neposlední řadě také s jídlem, jsme se rozhodli pobyt zopakovat i v příštím roce.

Jiří Moskala: Téma: 12 malých proroků –  Ranní a večerní zamyšlení

Související

Pf 2023 nahledovka

TOUHA PO POKOJI – biblická PF na rok 2023

Jako každý rok Vám společně s ČBS nabízíme biblická PF, která mají dvojí užitek, vyjádříte přání do nového roku a zároveň věnujete hodnotný biblický text, vybraný tak, aby snad oslovil i člověka, který Bibli naprosto nezná. Přání má moderní design a je zdobeno kultivovanými perokresbami. Výběr textů je z Bible...
čti dále
Romsky preklad nz - nahledovka

První a jedinečný překlad Nového zákona do romštiny se narodil v Třebechovicích pod Orebem

Třebechovice pod Orebem jsou známy především díky betlému, jenž dominuje sbírce přibližně čtyř set dalších betlémů ve zdejším muzeu. Záběry na Proboštův betlém se  totiž minimálně jednou za rok objeví v televizi, aby okouzlily vánoční náladou zjihlé diváky svou pohyblivou krásou. Zato o hoře, či spíše o vrchu, jehož jméno je...
čti dále