INRIroad víkendovky SPICE UP!

,
Kolo nahledovka

„SPICE UP! pro mě byly víkendy duchovní obnovy s příjemnou partou lidí a dobrým jídlem. Inspirovaly mě, abych chodila ven na procházky, při kterých mluvím s Bohem o svých zážitcích, myšlenkách, trápení, čemkoliv…“ (Pája)

„Důležitá myšlenka, kterou si z víkendovek SPICE UP! odnáším do svého života, je: nemít strach, vytrvat a nebát se říct ne levnému dopaminu.“ (Makule)

„SPICE UP! víkendy mě inspirovaly ke každodennímu čtení Bible.“ (Kuba)

Je důležité, abychom pomáhali druhým okolo nás, ale zároveň někdy také zapomínáme na sebe. Stále slyšíme o misijních aktivitách, ale k tomu, abychom mohli víru přinášet ostatním, ji nejdříve musíme mít my sami. Potřebujeme se navzájem ve víře podpořit a nabít naše duchovní baterky. SPICE UP! víkendy jsou pro mě vždy víkendy, na které se neskutečně těším. Nejenom, že se můžu znovu setkat s lidmi, kteří tam jezdí, ale vím, že celý víkend je perfektně zařízený a témata mě vedou k Pánu Bohu.

Už první víkend, kdy jsem tam byla, mi došlo, že tato akce je opravdu o Pánu Bohu a o našem duchovním stavu. Celý víkend provázela příjemná atmosféra, kterou jsem jinde nezažila. A přesně díky tomu jsem se rozhodla jezdit na SPICE UP! víkendy pravidelně.

Tyto víkendy jsou pro mě místem, kde můžu načerpat nové zkušenosti, myšlenky, ale i duchovní energii. Člověk tam nemá pocit, že by se musel nějak přetvařovat, protože jsme jedna velká rodina, která moc dobře ví, že někdy je člověk nahoře a někdy dole.

Opravdu se mi líbí, že jsme tam všichni okolo stejného věku, a tím pádem víme, jakými těžkostmi a zkouškami si v životě procházíme. I když témata nejsou vždy lehká, večery s kamarády v čajovně, tělocvičně nebo u her dokážou i smutnou a seriózní náladu odlehčit. Večery jsou plné smíchu a radosti, a o tom to má být.

SPICE UP! mě naučil spoustu, ale myšlenka, kterou si budu vždy pamatovat, je ta, že my lidé jsme jako paprsky u kola. Každý jdeme jiným směrem a jsme od sebe vzdáleni, ale pokud máme nějaký střed, pokud máme Ježíše, čím blíž k němu jdeme, tím blíž jsme i k sobě samým.

Jsem ráda za každou příležitost, kdy můžu společně sdílet víru v Pána Boha, a proto jsem ráda za skvělý kolektiv, který je na víkendovkách SPICE UP! Těším se na víc požehnaných víkendů strávených na této akci.

Silvie Oselková

Související

Tábor sh 2024

Indiánský tábor Severní hvězdy

Začaly prázdniny – pro spoustu dětí příslib táborů a společně stráveného času plného her a dobrodružství. Tábořiště jsou díky mnoha dobrovolníkům postavená a připravená na své první dětské návštěvníky.  Letní tábor oblasti Severní hvězda Klubu Pathfinder je v plném proudu a pomalu se chýlí ke konci. 70 dětí z oblasti...
čti dále
Miki-náhledovka

Ako som v Příbrami rozdával zmrzlinu

„Ahoj Miki, srdečně tě zvu na akci do Příbrami, kterou organizuje naše dobrovolnické centrum ADRA poslední den školního roku.“ Tak znel začiatok sms správy, ktorú mi poslala jeho vedúca, Anička Simaková. Pretože Příbram je mesto, kde budem pôsobiť ako kazateľ Českého združenia a pretože chcem postupne poznávať aktivity pre verejnosť,...
čti dále