JOMO – akce pro teenagery

,
Jomo_nahledovka

Máš pocit, že ti něco uniká? Strach z toho, že něco zmeškáš a přestaneš být „v obraze“, je něčím, co už má i svoji zkratku (FOMO – fear of missing out) a pokud ji neznáš, klidně si ji vygoogluj. Známe to totiž hlavně díky používání sociálních sítí – každou chvíli se tam děje tolik věcí, že promeškat něco z toho může člověka rozhodit. Existuje ale taky jiný přístup, který má smysl zkusit (JOMO – joy of missing out). Jde jednoduše o radost z toho, že jsou i věci, které prostě nestihneme a propásneme. JOMO pocit nám připomíná, že důležité informace a věci si k nám najdou cestu i za předpokladu, že jsme offline.

Společně s teenagery ve věku 11–15 let chceme hledat a přemýšlet, u čeho má smysl být, ale také, co si naopak můžeme klidně nechat ujít. Zaměříme se při tom na tři oblasti – víra, přátelství a poznání sebe sama. Tuto akci organizuje Klub Pathfinder ve spolupráci s oddělením mládeže Církve adventistů sedmého dne. Hlavním cílem je pomoci mladým lidem zejména v hledání, jak se zapojit do společnosti a jak najít své místo v církvi.

První ze šesti víkendovek se koná 2.–4. prosince 2022 v Jesenici u Rakovníka (U Velkého rybníka 188, Jesenice 270 33). Dotovaná cena za víkend je 600,- Kč.

Přihlašování probíhá do 18. listopadu na tomto odkaze.

Kapacita je omezená, neváhejte s registrací. Všem přihlášeným pošleme platební údaje k úhradě ceny a bližší informace.

Pokud máte jakékoliv další otázky, ozvěte se nám.

Za organizační tým

Tomáš Špác (tomas.spac@pathfinder.cz)
Martin Pavlík (martin.pavlik@casd.cz)

Jomo-a4-fb

Související

Tábor sh 2024

Indiánský tábor Severní hvězdy

Začaly prázdniny – pro spoustu dětí příslib táborů a společně stráveného času plného her a dobrodružství. Tábořiště jsou díky mnoha dobrovolníkům postavená a připravená na své první dětské návštěvníky.  Letní tábor oblasti Severní hvězda Klubu Pathfinder je v plném proudu a pomalu se chýlí ke konci. 70 dětí z oblasti...
čti dále
Kolo nahledovka

INRIroad víkendovky SPICE UP!

„SPICE UP! pro mě byly víkendy duchovní obnovy s příjemnou partou lidí a dobrým jídlem. Inspirovaly mě, abych chodila ven na procházky, při kterých mluvím s Bohem o svých zážitcích, myšlenkách, trápení, čemkoliv…“ (Pája) „Důležitá myšlenka, kterou si z víkendovek SPICE UP! odnáším do svého života, je: nemít strach, vytrvat...
čti dále