JOMO – akce pro teenagery

,
Jomo_nahledovka

Máš pocit, že ti něco uniká? Strach z toho, že něco zmeškáš a přestaneš být „v obraze“, je něčím, co už má i svoji zkratku (FOMO – fear of missing out) a pokud ji neznáš, klidně si ji vygoogluj. Známe to totiž hlavně díky používání sociálních sítí – každou chvíli se tam děje tolik věcí, že promeškat něco z toho může člověka rozhodit. Existuje ale taky jiný přístup, který má smysl zkusit (JOMO – joy of missing out). Jde jednoduše o radost z toho, že jsou i věci, které prostě nestihneme a propásneme. JOMO pocit nám připomíná, že důležité informace a věci si k nám najdou cestu i za předpokladu, že jsme offline.

Společně s teenagery ve věku 11–15 let chceme hledat a přemýšlet, u čeho má smysl být, ale také, co si naopak můžeme klidně nechat ujít. Zaměříme se při tom na tři oblasti – víra, přátelství a poznání sebe sama. Tuto akci organizuje Klub Pathfinder ve spolupráci s oddělením mládeže Církve adventistů sedmého dne. Hlavním cílem je pomoci mladým lidem zejména v hledání, jak se zapojit do společnosti a jak najít své místo v církvi.

První ze šesti víkendovek se koná 2.–4. prosince 2022 v Jesenici u Rakovníka (U Velkého rybníka 188, Jesenice 270 33). Dotovaná cena za víkend je 600,- Kč.

Přihlašování probíhá do 18. listopadu na tomto odkaze.

Kapacita je omezená, neváhejte s registrací. Všem přihlášeným pošleme platební údaje k úhradě ceny a bližší informace.

Pokud máte jakékoliv další otázky, ozvěte se nám.

Za organizační tým

Tomáš Špác (tomas.spac@pathfinder.cz)
Martin Pavlík (martin.pavlik@casd.cz)

Jomo-a4-fb

Související

Island_mexiko.indd

Mexiko – země plná pestrých barev, chutí, umění, památek a života

Připojte se k nám a pojďte se dozvědět o Mexiku, o jeho lidech, pestré přírodě, bohaté kultuře, bouřlivé historii a těžkostech, se kterými se potýká v dnešní době. Svými obrázky a vyprávěním nás provedou Markéta a Noe Dominguezovi. On-line přednáška se koná v pondělí 28. listopadu 2022 od 19. hodin...
čti dále
K. lukas - nahledovka

Spolu na Brumlovce se tentokrát můžete potopit a zachraňovat

Spolu na Brumlovce je projekt, v rámci kterého probíhají úterní setkání všeho druhu. Hostem úterního večera 22. listopadu od 18:30 bude Karel Lukáš, bývalý důlní záchranář a instruktor potápění. Interaktivní večer s přednáškou, diskuzí i praktickými ukázkami pořádá Společenské centrum Bethany, jehož cílem je naplňovat a obohacovat duchovní potřeby lidí,...
čti dále