Krásné Vánoce s Pohlazením

,
Nahledovka

Společný víkend na chatě  v zasněžených Krušných horách u Nejdku či Vánoční příběh jihočeského divadla „Já to jsem“ v Sokolově zažily v posledním týdnu děti ze Sokolovska se spolkem Pohlazení, který se věnuje dětem ze sociálně znevýhodněných rodin a jejich kamarádům.

V pátek 9. prosince se vydalo 21 mladých lidí do horského rekreačního střediska Zátiší v Bernově, aby se jako každý rok setkali v předvánoční době, popovídali si a zahráli různé hry. V sobotu šli na výpravu do okolního  zasněženého lesa a navečer se zaposlouchali do krásných autorských písní křesťanské kapely z Mostu. Ta za dětmi letos nepřijela poprvé, navštívila je i během stejně zaměřeného pobytu v loňském roce v Hřebečné. Kromě vánočních a jiných duchovních písní si skupina připravila také několik romských. Děti si koncert užily zpěvem, tancem a také se jim podařilo romské texty přeložit do češtiny.

Neděle patřila výletu na Křížovou cestu u Nejdku a po obědě divadelnímu představení hry Duncana Macmillana Všechny báječné věci, jehož se staly součástí, když společně pátrali po nejrůznějších důvodech, proč je skvělé žít. Chlapec, hlavní postava divadelní hry, si činí jejich seznam od první nevydařené sebevraždy své matky. Během představení dospívá, žení se a stále ho doplňuje. Sám se totiž později potýká s podobnými problémy jako jeho máma.

Zatímco oblíbená hra „Santa Trash“ s přinesenými potrhlými dárky na horách v Bernově připravila mládeži spoustu legrace, o něco důstojněji a vážněji si děti přišly o týden později pro dárek k vánočnímu stromečku v Sokolově na faře. Dárky spolek získal od iniciativy Nádech, která pomáhá dětem a rodinám samoživitelů a zapojuje se do celostátní akce „krabice od bot“, kdy zájemci z řad veřejnosti nakoupí dárky pro různě staré děti, zabalí je do krabice, napíšou na ni, zda je pro děvče či chlapce a uvedou předpokládaný věk příjemce.

Rozdávání dárků předcházel Vánoční příběh jihočeského loutkohereckého divadla „Já to jsem“ o narození Ježíše Krista v Betlémě s celou řadou písní, koled.

Moc díky všem, kteří umožňují všechny tyto akce připravovat tím, že na činnost spolku přispívají, zejména Církvi adventistů sedmého dne, Nadaci ČEZ, spolku křesťanských podnikatelů ASI-CS a dalším jednotlivým dárcům. Díky moc všem pořadatelům, pomocníkům, spolkům, organizátorům a také lidem, kteří doma každý rok připravují pro potřebné vánoční dárečky do krabice.

Související

Foto 24_1

Dobrovolnické centrum ADRA Chomutov

Na začátku roku jsme zavzpomínali na příjemné akce z loňska. Hodně radosti nám udělalyohlasy a rozesmáté tváře seniorů v DpS na Písečné, když jsme za nimi v květnu přivezli poníky ze stáje v Přeskakách. Také nám zlepšily den fotografie řádících dětí ze zářijové akce „ADRAden – přivítání nového školního roku“, z prosincové „Mikulášské“ v našem...
čti dále
20240407_160823

Konference ČS zvolila nové vedení sdružení

Neděle 7.4.2024 byla dnem, ve kterém se setkali delegáti sborů ČS CASD, aby zhodnotili uplynulé konferenční období a aby diskutovali a rozhodovali o tématech, které jsou v církvi a ve sborech živé a aktuální, ale také, aby zvolili nové představitele sdružení a výbor. Navzdory slunečnému počasí na konferenci přicestovalo 132...
čti dále