Mladí lidé zahájili v Praze modlitební týden 2024

,
Anděl01

Více než 270 mládežníků se setkalo v sobotu v Praze na Smíchově na Akci Anděl, která tradičně otevírá modlitební týden mládeže (16. 3. – 23. 3. 2024). Jde o událost, která každý rok na jaře spojuje všechny mladé lidi z církve po celém světě ke společným modlitbám a diskusím nad aktuálními biblickými a etickými tématy.

Letošní řečník, Avetik Darbinian, který již druhým rokem působí jako kazatel ukrajinského sboru v Praze, otevřel s účastníky dopolední bohoslužby téma „Božího mlčení“, i to totiž patří ke zkušenosti modlitby a dospělé víry. Zkušenost s Boží nepřítomností, tedy s pocitem, že Bůh nereaguje, nejedná a neodpovídá, někteří vykládají jako důkaz toho, že Bůh neexistuje, ale jiní také způsobem, že Boží odmlčení může mít nějaký smysl. Jak objevit jeho význam? Vypovídá taková situace víc o mně, nebo o Bohu? A jak vydržet tuto fázi, když se v ní zrovna nacházím? Podobné otázky zaznívaly v dopoledním kázání a pohled Bible obohatily také zkušenosti samotných účastníků bohoslužby z řad teenagerů i starších mládežníků. Akce Anděl se tentokrát zúčastnili i mládežníci z obou pražských ukrajinských sborů, kteří navíc hudebně doprovodili druhou část bohoslužby.

Záznam z dopolední bohoslužby

Odpolední workshopy obsahově pokračovaly v tématu celé akce, ale každý z nich pro to zvolil jinou formu. Kreativní workshop vytvářel barevné koláže, přednáškový workshop otevřel debatu o duševním zdraví, pohybový workshop nabídl účastníkům venkovní aktivity a oba diskusní workshopy umožnily být konkrétnější v otázkách podoby Boží komunikace ve víře.

„Víte, jak se hraje hra na schovávanou? Ne jeden se schová a ostatní ho hledají, ale všichni se schovají a jeden je hledá. A nějak takhle bych si to s vámi dnes večer chtěl zahrát taky. Co jsem chtěl, schoval jsem do slov a do veršů svých písní, a vy můžete teď hledat“, řekl na začátku večerního koncertu písničkář Jakub Kopřiva, který v následující hodině představil více než deset svých autorských písní. Závěrečný potlesk ve stoji vyjádřil za všechny posluchače ocenění inspirativních textů Jakubových písní a jeho talentu.

Záznam večerního koncertu

Za celý tým organizátorů děkujeme všem mládežníkům, kteří v sobotu přijeli a svou účastí podpořili už 15. ročník této akce.

Další akce mládeže můžete sledovat na webu česká mládež a na Instagramu.

Martin Pavlík
Vedoucí mládeže Českého sdružení Církve adventistů sedmého dne

Andel02
Andel03

Související

Tábor sh 2024

Indiánský tábor Severní hvězdy

Začaly prázdniny – pro spoustu dětí příslib táborů a společně stráveného času plného her a dobrodružství. Tábořiště jsou díky mnoha dobrovolníkům postavená a připravená na své první dětské návštěvníky.  Letní tábor oblasti Severní hvězda Klubu Pathfinder je v plném proudu a pomalu se chýlí ke konci. 70 dětí z oblasti...
čti dále
Miki-náhledovka

Ako som v Příbrami rozdával zmrzlinu

„Ahoj Miki, srdečně tě zvu na akci do Příbrami, kterou organizuje naše dobrovolnické centrum ADRA poslední den školního roku.“ Tak znel začiatok sms správy, ktorú mi poslala jeho vedúca, Anička Simaková. Pretože Příbram je mesto, kde budem pôsobiť ako kazateľ Českého združenia a pretože chcem postupne poznávať aktivity pre verejnosť,...
čti dále