Nebem překvapená

,
Koncert isz 03_2024 nahledovka

Nebem překvapená je osobní vyprávění Marie Magdaleny o jejím setkání s Tím, který o Velikonocích na přelomu letopočtu změnil dějiny světa jednou provždy. Je to příběh, který pomocí hudby povypráví Pěvecký sbor Ireny Szurmanové za doprovodu komorního orchestru pod taktovkou dirigenta Tomáše Stančeka v modlitebně Církve adventistů sedmého dne v Praze na Smíchově v sobotu 23. března v 18 hodin. Koncert, který bude spojen se slavnostním křtem multimediální knihy, bude slovem doprovázet herečka Eva Kodešová.

Pěvecký sbor Ireny Szurmanové vznikl v polovině devadesátých let 20. století v Třinci. Jde o křesťanské hudební uskupení, jehož repertoár tvoří hlavně původní písně z dílny skladatelky a klavíristky Ireny Szurmanové. Pod jejím vedením a klavírním doprovodem pěvecký sbor koncertoval během své existence na mnoha místech v České republice, ale i na Slovensku nebo v Polsku.

Adventní koncert z roku 2016 – s názvem Vyhlížím Tvou tvář – můžete zhlédnout na YouTube nebo zakoupit na DVD. V roce 2017 pak sbor poprvé vystoupil v čele s dirigentem Tomášem Stančekem za doprovodu komorního orchestru složeného z členů Janáčkovy filharmonie Ostrava a absolventů Janáčkovy konzervatoře Ostrava. Hned za rok v prosinci 2018 vystoupil soubor v třineckém divadelním sále Trisia s koncertem Velký příběh o lásce. Vystoupení vyvolalo u posluchačů z celé republiky nadšení. Z tohoto koncertu je pořízen profesionální záznam na DVD s přiloženým bookletem s fotografiemi a texty všech písní. Podobný úspěch zaznamenala i repríza Velkého příběhu o lásce v prosinci 2019. 

Těšíme se, že Nebem překvapená Marie z Magdaly nás připraví na čas Velikonoc a naladí nás na přijetí zázraku Ježíšova zmrtvýchvstání podaného nádhernou, povznášející hudbou.

Koncert-isz-03-2024

Související

Img_4307

Letní přesuny kazatelů pokračují v celém Českém sdružení

V sobotu 22. června 2024 se sbory Mladá Boleslav, Jičín, Turnov a skupiny Železný Brod a Lipník rozloučily se svým dosavadním kazatelem Stanislavem Lancem, jeho manželkou Marií a dcerami Simonou a Hanou, kteří odcházejí na nové kazatelské místo v Hradci Králové. Stanislav Lanc bude mít na starosti ještě sbory Jaroměř...
čti dále
Srdce nahledovka

PRIMA VZTAHY – Manželská setkání

Milí manželé, máme radost, že i v tomto roce, v termínu 28. července až 4. srpna 2024, budeme mít příležitost společně prožít Manželská setkání v malebném prostředí Moravského Toskánska v hotelu Selský dvůr ve Strážovicích (Strážovice 230, GPS: 49,008831 17,04103). Manželská setkání jsou týdenní edukativně-relaxační pobyt pro manželské páry zaměřující se na obnovu, prohloubení...
čti dále