Letní přesuny kazatelů pokračují v celém Českém sdružení

,
Img_4307

V sobotu 22. června 2024 se sbory Mladá Boleslav, Jičín, Turnov a skupiny Železný Brod a Lipník rozloučily se svým dosavadním kazatelem Stanislavem Lancem, jeho manželkou Marií a dcerami Simonou a Hanou, kteří odcházejí na nové kazatelské místo v Hradci Králové. Stanislav Lanc bude mít na starosti ještě sbory Jaroměř a skupinu Černilov.

Během slavnostní bohoslužby zazněla svědectví o síle modlitby a vděčnost za Boží přiznání se k těm, kdo k Němu přicházejí. Vše bylo doprovázeno sborovými písněmi, hudebními přednesy. Jan Matoušek, tajemník Českého sdružení CASD, poděkoval Lancovým za jejich službu.

Ještě před tím, než zaznělo kázání z Božího slova, byl sborům představen jejich nový kazatel, Pavel Smolka, i se syny Šimonem a Vojtou (manželka Petra pozdravila přítomné na dálku).

Další přesuny plné loučení a vítání budou probíhat během celých prázdnin. Sborům, kazatelům i jejich rodinám přejeme dobrou spolupráci, radost, odvahu a vedení Ducha svatého do služby lidem a městům, do kterých nově přicházejí.

Související

Tábor sh 2024

Indiánský tábor Severní hvězdy

Začaly prázdniny – pro spoustu dětí příslib táborů a společně stráveného času plného her a dobrodružství. Tábořiště jsou díky mnoha dobrovolníkům postavená a připravená na své první dětské návštěvníky.  Letní tábor oblasti Severní hvězda Klubu Pathfinder je v plném proudu a pomalu se chýlí ke konci. 70 dětí z oblasti...
čti dále
Miki-náhledovka

Ako som v Příbrami rozdával zmrzlinu

„Ahoj Miki, srdečně tě zvu na akci do Příbrami, kterou organizuje naše dobrovolnické centrum ADRA poslední den školního roku.“ Tak znel začiatok sms správy, ktorú mi poslala jeho vedúca, Anička Simaková. Pretože Příbram je mesto, kde budem pôsobiť ako kazateľ Českého združenia a pretože chcem postupne poznávať aktivity pre verejnosť,...
čti dále