ADRA letos oslaví 30 let

,
Adra30 nahled

V květnu 2022 ADRA zapálí třicet svíček jako symbol vděčnosti za 30 let pomoci lidem doma i v zahraničí, kterou jsme i díky vám, dárcům a podporovatelům, mohli uskutečnit.  

Připravili jsme pro vás průvodce historií Adry – na stránkách 30let.adra.cz budeme po celý rok postupně uveřejňovat nejen kde a jak jsme v minulosti pomáhali, ale uvádět pomoc i do kontextu dnešní doby. Za poslední tři dekády se totiž způsob pomoci lidem neuvěřitelně proměnil.

Proč a jak ADRA vznikla? Kdo Adře v začátcích pomáhal? Podívejte se na „pionýrské“ a průkopnické roky pomoci 1992 a 1993.  Zároveň při zpracování historie nebylo možné zmínit jména všech dobrých duší – adráků, bez kterých by ADRA nebyla tam, kde je, ani se stát takovou, jaká je.

Na stránkách 30let.adra.cz budeme postupně uveřejňovat rozhovory s lidmi, kteří spojili část svého pracovního i osobního života s Adrou. Některé najdete i na stránkách časopisu Advent. Víte, kdo je nejdéle pracující zaměstnankyní Adry, která „přežila“ i všechny ředitele organizace ADRA? Rozhovor s Ellen Tomancovou „V Adře jsem nechala kus života i srdce“ najdete zde.  

Děkujeme, že jste tu s námi pro druhé – už 30 let!

Za organizaci ADRA

Martina Špinková

Adra30-logo-text-zelena

Související

Expedice ganga nahledovka

Expedice Ganga pomáhá bangladéšským dětem

Filmový dokument a výjimečné fotografie zachycují benefiční jízdu kajakáře a úspěšného olympionika Vavřince Hradilka po řece Ganze ve prospěch bangladéšských dětí. Dokument České televize v pořadu Objektiv přibližuje jejich život, krásy i bídu Bangladéše. Smyslem benefiční jízdy na kajaku bylo podpořit slumové centrum Čalantika, ve kterém ADRA poskytuje řadu let...
čti dále
Adra darek 1440 x 600 px

K čemu slouží ADRA Dárek?

Pomáhá lidem začít nový, lepší, důstojnější život. Poskytujeme chudým ženám nástroje a semena pro založení zahrádky, aby si mohly vypěstovat zeleninu a další plodiny jak pro vlastní spotřebu, tak pro prodej na trhu. Učíme je také pěstovat zeleninu za použití minimálního množství vody či pro komunitu hloubíme nové studny, aby...
čti dále