ADRA letos oslaví 30 let

,
Adra30 nahled

V květnu 2022 ADRA zapálí třicet svíček jako symbol vděčnosti za 30 let pomoci lidem doma i v zahraničí, kterou jsme i díky vám, dárcům a podporovatelům, mohli uskutečnit.  

Připravili jsme pro vás průvodce historií Adry – na stránkách 30let.adra.cz budeme po celý rok postupně uveřejňovat nejen kde a jak jsme v minulosti pomáhali, ale uvádět pomoc i do kontextu dnešní doby. Za poslední tři dekády se totiž způsob pomoci lidem neuvěřitelně proměnil.

Proč a jak ADRA vznikla? Kdo Adře v začátcích pomáhal? Podívejte se na „pionýrské“ a průkopnické roky pomoci 1992 a 1993.  Zároveň při zpracování historie nebylo možné zmínit jména všech dobrých duší – adráků, bez kterých by ADRA nebyla tam, kde je, ani se stát takovou, jaká je.

Na stránkách 30let.adra.cz budeme postupně uveřejňovat rozhovory s lidmi, kteří spojili část svého pracovního i osobního života s Adrou. Některé najdete i na stránkách časopisu Advent. Víte, kdo je nejdéle pracující zaměstnankyní Adry, která „přežila“ i všechny ředitele organizace ADRA? Rozhovor s Ellen Tomancovou „V Adře jsem nechala kus života i srdce“ najdete zde.  

Děkujeme, že jste tu s námi pro druhé – už 30 let!

Za organizaci ADRA

Martina Špinková

Adra30-logo-text-zelena

Související

Adrabeh_banner_1920x1080_foto_li

Běžet proti samotě můžete s organizací ADRA na přelomu září a října

Srdečně Vás zveme na 9. ročník ADRAběhu, který bude probíhat od 28. září do 9. října. Letos je poprvé věnován pomoci lidem v České republice, konkrétně na zmírnění osamělosti seniorů a seniorek. V rámci Evropy se Česko řadí mezi země s nejvyšším podílem osamělých seniorek a seniorů. V samostatných jednočlenných domácnostech...
čti dále
Adra

Ukrajina – půl roku pomoci. ADRA začíná s přípravami na zimu.

Již půl roku pomáháme lidem zasaženým konfliktem na Ukrajině. Za tu dobu jsme dopravili do 19 ukrajinských oblastí přes 620 tun humanitární pomoci, kterou převezlo 47 kamionů. Stále vypravujeme 2 kamiony týdně. Ve spolupráci s ADRA Ukrajina se podílíme také na evakuaci lidí z rizikových oblastí, od začátku konfliktu jsme přepravili více...
čti dále