ADRA letos oslaví 30 let

,
Adra30 nahled

V květnu 2022 ADRA zapálí třicet svíček jako symbol vděčnosti za 30 let pomoci lidem doma i v zahraničí, kterou jsme i díky vám, dárcům a podporovatelům, mohli uskutečnit.  

Připravili jsme pro vás průvodce historií Adry – na stránkách 30let.adra.cz budeme po celý rok postupně uveřejňovat nejen kde a jak jsme v minulosti pomáhali, ale uvádět pomoc i do kontextu dnešní doby. Za poslední tři dekády se totiž způsob pomoci lidem neuvěřitelně proměnil.

Proč a jak ADRA vznikla? Kdo Adře v začátcích pomáhal? Podívejte se na „pionýrské“ a průkopnické roky pomoci 1992 a 1993.  Zároveň při zpracování historie nebylo možné zmínit jména všech dobrých duší – adráků, bez kterých by ADRA nebyla tam, kde je, ani se stát takovou, jaká je.

Na stránkách 30let.adra.cz budeme postupně uveřejňovat rozhovory s lidmi, kteří spojili část svého pracovního i osobního života s Adrou. Některé najdete i na stránkách časopisu Advent. Víte, kdo je nejdéle pracující zaměstnankyní Adry, která „přežila“ i všechny ředitele organizace ADRA? Rozhovor s Ellen Tomancovou „V Adře jsem nechala kus života i srdce“ najdete zde.  

Děkujeme, že jste tu s námi pro druhé – už 30 let!

Za organizaci ADRA

Martina Špinková

Adra30-logo-text-zelena

Související

Miki-náhledovka

Ako som v Příbrami rozdával zmrzlinu

„Ahoj Miki, srdečně tě zvu na akci do Příbrami, kterou organizuje naše dobrovolnické centrum ADRA poslední den školního roku.“ Tak znel začiatok sms správy, ktorú mi poslala jeho vedúca, Anička Simaková. Pretože Příbram je mesto, kde budem pôsobiť ako kazateľ Českého združenia a pretože chcem postupne poznávať aktivity pre verejnosť,...
čti dále
Fm výročí náhledovka

Obětavá služba lidem a inspirace pro druhé: Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek slaví 20 let

Prvním dobrovolnickým centrem ADRA v České republice, které začalo pomáhat lidem již v roce 2004, bylo právě centrum ve Frýdku-Místku. „Vyrostlo“ z nadšení a předchozí neformální obětavé služby jednotlivců – členů a členek místních sborů i řady přátel. Stalo se nedílnou součástí nejen ulice Radniční ve Frýdku-Místku, ale především součástí občanské společnosti...
čti dále