ADRA letos oslaví 30 let

,
Adra30 nahled

V květnu 2022 ADRA zapálí třicet svíček jako symbol vděčnosti za 30 let pomoci lidem doma i v zahraničí, kterou jsme i díky vám, dárcům a podporovatelům, mohli uskutečnit.  

Připravili jsme pro vás průvodce historií Adry – na stránkách 30let.adra.cz budeme po celý rok postupně uveřejňovat nejen kde a jak jsme v minulosti pomáhali, ale uvádět pomoc i do kontextu dnešní doby. Za poslední tři dekády se totiž způsob pomoci lidem neuvěřitelně proměnil.

Proč a jak ADRA vznikla? Kdo Adře v začátcích pomáhal? Podívejte se na „pionýrské“ a průkopnické roky pomoci 1992 a 1993.  Zároveň při zpracování historie nebylo možné zmínit jména všech dobrých duší – adráků, bez kterých by ADRA nebyla tam, kde je, ani se stát takovou, jaká je.

Na stránkách 30let.adra.cz budeme postupně uveřejňovat rozhovory s lidmi, kteří spojili část svého pracovního i osobního života s Adrou. Některé najdete i na stránkách časopisu Advent. Víte, kdo je nejdéle pracující zaměstnankyní Adry, která „přežila“ i všechny ředitele organizace ADRA? Rozhovor s Ellen Tomancovou „V Adře jsem nechala kus života i srdce“ najdete zde.  

Děkujeme, že jste tu s námi pro druhé – už 30 let!

Za organizaci ADRA

Martina Špinková

Adra30-logo-text-zelena

Související

Adra30 nahled

ADRA ČR slaví 30 let – můžete být u toho

Srdečně vás zveme ke sledování přímých přenosů k 30. výročí založení humanitární organizace ADRA Česká republika. Pod článkem najdete odkazy na oslavu výročí, která proběhne ve čtvrtek 12. května od 16 do 18 hodin a slavnostní bohoslužbu, která se uskuteční v sobotu 14. května od 10 do 13 hodin. Druhá květnová...
čti dále
005slunecko

Dětské centrum a Ukrajinský klub v Liberci

Regionální dobrovolnické centrum Libereckého kraje, které provozuje humanitární organizace ADRA, je společně s Krajskou vědeckou knihovnou a společností Webasto iniciátorem a nositelem dvou projektů, které pomáhají začlenit uprchlíky z Ukrajiny do české společnosti. „Díky velkorysému daru společnosti Webasto se nám podařilo počátkem dubna otevřít Dětské centrum Slunéčko, které nabízí celodenní...
čti dále