Chlapi sobě – konference mužů z České i Slovenské republiky

,
Hajenka_v_lete

Po delší kovidové odmlce znovu proběhne tradiční setkání mužů s názvem „Chlapi sobě“. Letos se akce uskuteční v termínu 7.–9. října 2022, v hotelu Hájenka na hoře Rezek, nad obcí Rokytnice nad Jizerou v Krkonoších. Zváni jsou muži ze všech tří sdružení Česko-Slovenské unie Církve adventistů sedmého dne i jejich přátelé.

Hostem setkání bude vedoucí katedry religionistiky Evangelické teologické fakulty Univerzity Karlovy a kazatel Církve bratrské, prof. Pavel Hošek. Je autorem řady publikací, mimo jiné knihy s názvem „Evangelium podle Foglara“. Jako teolog a religionista se dlouhodobě zabývá fenoménem Foglar. Zajímá jej, jak tento muž ovlivnil několik generací chlapů a čím jim pomohl dozrát v muže.

Ke svým přednáškám autor napsal: Jak se z malého chlapce stává dospělý muž? Jakým způsobem si mládenec osvojuje životní zkušenosti a rozvíjí své vlohy? Jak dochází k zázračné proměně dítěte v dospělého člověka? A co se děje s dítětem, kterým každý z nás kdysi byl, když dosáhneme dospělosti? Tyto a podobné otázky si kladli i významní vychovatelé a spisovatelé Jaroslav Foglar a Ernest T. Seton. Jejich pedagogické a literární dílo nabízí mnoho cenných podnětů k promýšlení celoživotní cesty k duchovní zralosti, která je úkolem každého muže.

V noci ze soboty na neděli vystoupí s koncertem skupina SRO z Frýdlantu, v neděli pak rozděleni do výkonnostních skupin vyrazí účastníci na krkonošské hřebeny obdivovat krásy babího léta.

Víkendový program začne v pátek v 19:00 hodin večeří a vyvrcholí nedělním obědem. Cena za ubytování a stravu je 1500,- Kč. Přihlášky k vyplnění a více informací najdete na www.ceskesdruzeni.cz. Vyplňte je nejpozději do pátku 30. září. Přihlášeným pak bude zaslán podrobný program akce a přesný popis cesty.

Chlapi-sobe-plakat-1

Související

Kouření náhledovka

Svobodně dýchej 2023

Motivačně odvykací kurz „Svobodně dýchej“ je unikátní program, který vám pomůže vybojovat důležitý zápas s návykem kouření. Pomůže Vám nalézt důvody, proč je rozumné a dobré přestat kouřit, podepře Vaši vůli a prakticky poradí, „jak na to“. Záměrem celého programu je skutečně Vám pomoci přestat kouřit, nejedná se o žádný prodej...
čti dále
Bozi zeny nahledovka

Boží ženy

Milé kolegyně v mateřství, jmenujeme se Natálie Gabrišová a Soňa Sílová a chtěly bychom vás pozvat na pravidelná online setkávání. Chtěly bychom vás pozvat k duchovní údržbě matek s podtitulem Boží ženy. Tato setkávání jsou diskriminační – jsou určena skutečně matkám. Holt jsme jiné, mateřství nás jednou provždy proměnilo –...
čti dále