Chlapi sobě – konference mužů z České i Slovenské republiky

,
Hajenka_v_lete

Po delší kovidové odmlce znovu proběhne tradiční setkání mužů s názvem „Chlapi sobě“. Letos se akce uskuteční v termínu 7.–9. října 2022, v hotelu Hájenka na hoře Rezek, nad obcí Rokytnice nad Jizerou v Krkonoších. Zváni jsou muži ze všech tří sdružení Česko-Slovenské unie Církve adventistů sedmého dne i jejich přátelé.

Hostem setkání bude vedoucí katedry religionistiky Evangelické teologické fakulty Univerzity Karlovy a kazatel Církve bratrské, prof. Pavel Hošek. Je autorem řady publikací, mimo jiné knihy s názvem „Evangelium podle Foglara“. Jako teolog a religionista se dlouhodobě zabývá fenoménem Foglar. Zajímá jej, jak tento muž ovlivnil několik generací chlapů a čím jim pomohl dozrát v muže.

Ke svým přednáškám autor napsal: Jak se z malého chlapce stává dospělý muž? Jakým způsobem si mládenec osvojuje životní zkušenosti a rozvíjí své vlohy? Jak dochází k zázračné proměně dítěte v dospělého člověka? A co se děje s dítětem, kterým každý z nás kdysi byl, když dosáhneme dospělosti? Tyto a podobné otázky si kladli i významní vychovatelé a spisovatelé Jaroslav Foglar a Ernest T. Seton. Jejich pedagogické a literární dílo nabízí mnoho cenných podnětů k promýšlení celoživotní cesty k duchovní zralosti, která je úkolem každého muže.

V noci ze soboty na neděli vystoupí s koncertem skupina SRO z Frýdlantu, v neděli pak rozděleni do výkonnostních skupin vyrazí účastníci na krkonošské hřebeny obdivovat krásy babího léta.

Víkendový program začne v pátek v 19:00 hodin večeří a vyvrcholí nedělním obědem. Cena za ubytování a stravu je 1500,- Kč. Přihlášky k vyplnění a více informací najdete na www.ceskesdruzeni.cz. Vyplňte je nejpozději do pátku 30. září. Přihlášeným pak bude zaslán podrobný program akce a přesný popis cesty.

Chlapi-sobe-plakat-1

Související

Spolecenske-centrum-web

Strhující životní příběh Douga Batchelora

Přijměte prosím pozvání Společenského centra Bethany na vyprávění strhujícího životního příběhu Douga Batchelora jím samým, a to v úterý, 30. srpna 2022, v 18:30, v SC Bethany, Za Brumlovkou 4, Praha 4. Mít otce milionáře a matku pracující v showbyznysu znamená narodit se „na šťastné planetě“. Ne vždy však tato,...
čti dále
Dsn příbram

Příbram se brzy dotkne nebe

Pravidelně, každé léto, probíhá v Česko-Slovenské unii akce „Dotkni se nebe“, kterou realizují mladí lidé z hnutí „Youth for Jesus“. Letos proběhla v červenci na Slovensku v Piešťanech a Trnavě. Myšlenka, že takové malé „Dotkni se nebe“ je možné realizovat i v místním sboru, se uchytila v Příbrami. Ve dnech 17. srpna (středa) až 20. srpna...
čti dále