PRIMA VZTAHY – Manželská setkání

,
Srdce nahledovka

Milí manželé,

máme radost, že i v tomto roce, v termínu 28. července až 4. srpna 2024, budeme mít příležitost společně prožít Manželská setkání v malebném prostředí Moravského Toskánska v hotelu Selský dvůr ve Strážovicích (Strážovice 230, GPS: 49,008831 17,04103).

Manželská setkání jsou týdenní edukativně-relaxační pobyt pro manželské páry zaměřující se na obnovu, prohloubení a posílení vztahů mezi manželi a v rodině. Celý koncept je založen na přednáškách zkušených manželských párů na základě odborných podkladů vycházejících z křesťanských principů a na jejich osobních příbězích. Nedílnou a podstatnou součástí celého konceptu jsou skupinky (celý týden ve stejném složení), kde mají páry prostor sdílet své zkušenosti, realitu i touhy a přemýšlet nad rozvojem svého manželství v rámci daných témat pod vedením vedoucího páru skupinky.

Součástí týdenního pobytu je i odpočinek a volnočasové aktivity pro páry nebo rodiny.

Kdo se může zúčastnit?
Setkání je pro jakýkoli manželský pár bez omezení délky trvání manželství, který chce udržovat anebo rozvíjet kvalitu svého manželství. Záměrem všech, jak organizačního týmu, tak i účastníků, je, aby se vše odehrávalo v přátelské atmosféře podpory, vstřícnosti a otevřenosti, aby člověk v Boha věřící nebo i klidně nevěřící, mohl být ujištěn, že dobré manželství je sice dřina, ale dřina, která stojí za to. Pokud nemůžeš o sobě říct, že jsi člověkem věřícím, ale respektuješ víru druhých a chceš něco udělat pro kvalitu svého manželství, jsi vítán.

Těchto kurzů se za několik desítek let zúčastnilo v ČR přes 7000 manželských párů.

Nicméně, aby to dobře proběhlo i dopadlo, je základním předpokladem společná a dobrovolná účast obou manželů s motivací pracovat na svém vztahu. Tím se také předpokládá, že se budeme aktivně účastnit přednášek a skupinových setkání. Naše neúčast nebo sporadická účast bude narušovat vzájemnou důvěru, celkovou atmosféru a skupinovou dynamiku. Účast na ostatním programu je plně dobrovolná. Vzhledem k ucelenosti programu nelze absolvovat jen část kurzu.

Pokud však prožíváte závislost na alkoholu a drogách, zápasíte s duševní nemocí nebo prožíváte v manželství nevyřešenou (trvající) nevěru, není kurz pro vás vhodný. Potřebujete svoji situaci řešit na mnohem odbornějších platformách.

A co nás tedy čeká?
Můžeme se těšit na témata jako jsou priority v manželství, odpuštění, komunikace, naplňování potřeb, sexualita a několik dalších.

A co děti?
Pokud máte jen trochu možnost, doporučujeme, abyste si tento týden vyhradili sami pro sebe, aby jednou vaše děti mohly těžit z vašeho dobrého manželství.
Pokud však toužíte prožít tento čas společně jako rodina anebo nemáte možnost poslat děti k babičkám, dědečkům, tetám nebo strejdům anebo na tábor, můžete je vzít s sebou.
Pro děti do 6 let si s sebou vezměte pečovatele (babička, dědeček, mládežník atd.). Pro děti 6–12 let bude zajištěn po dobu základního programu (převážně dopoledne) program pod vedením zkušených instruktorů.
A pro děti nad 12 let, pokud s vámi pojedou, bude výzvou vytvořit si nějaký super program samy.

A kolik si na to vše odložit a kde se vůbec přihlásit?
Vzhledem k širší možnosti výběru úrovně ubytování se ceny pohybují mezi 3885,- / os. (11+ let) až 8610,- / os. (11+ let) za ubytování a cena za plnou penzi je 3360,- / os. (11+ let).

Přihlášení a veškeré podrobné informace o ceně pobytu, místě pobytu atd. najdeš ZDE.

Kontakt na koordinátora pro rok 2024:
Jakub Chládek
Mobil: +420734360736
E-mail: jchladek@casd.cz

A něco málo informací navíc: FB Prima vztahy a video k MS.

Ms-24-plakat

Související

Konferencni-bohosluzba-plakat-cz-verze-02-002

V Brně proběhne slavnostní bohoslužba pro církev v České a Slovenské republice

Srdečně Vás zveme na slavnostní sobotní bohoslužbu u příležitosti ukončení pracovních jednání konference Česko-Slovenské unie a konferencí Českého, Moravskoslezského a Slovenského sdružení, která se bude konat 8. června v Brně na Výstavišti od 10:00 hodin. Hostem a kázajícím bude Mario Brito, předseda Interevropské divize Církve adventistů sedmého dne. V průběhu...
čti dále
Každoroční setkání 2024

Kristus přijde brzy

Srdečně Vás zveme na již tradiční slovanské setkání všech, kteří mluví či rozumí ukrajinsky a rusky. Akci každoročně pořádá sbor Církve adventistů sedmého dne v Praze-Kobylisích a je hojně navštěvovaná. Shromáždění proběhne ve farním sboru CČE v Praze-Nuslích, Žateckých 11. Celodenní program plný zpěvu, chval a modliteb doplní kázání Božího...
čti dále